• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

BTK hangi durumlarda erişimi engelleyebiliyor?

Okunuyor :
BTK hangi durumlarda erişimi engelleyebiliyor?

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
BTK hangi durumlarda erişimi engelleyebiliyor? İnternet Geliştirme Kurulu Başkanı Tayfun Acarer anlattı.

Bilişim Teknolojileri Başkanlığı 4.5.2007 tarih ve 5651 sayılı "İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun ile verilmiş yetkiyi kullanıyor.

Bu çerçevede anılan Kanunun 8'inci maddesinde belirtilen suçların işlenmesi durumunda, YER VEYA ERİŞİM SAĞLAYICI yurt dışındaysa, BTK re'sen erişimi engelleyebilir.

Müstehcenlik ve çocukların cinsel istismarı suçlarının oluşması ve yer veya erişim sağlayıcının yurt içinde bulunması durumunda yine BTK'ya görev düşüyor. 5651 sayılı Kanunda yapılan 6518 ve 6527 sayılı Kanunla yapılan değişikliklerle birlikte 9/A maddesinin sekizinci fıkrası gereği özel hayatın gizliliğinin ihlal edilmesi durumunda gecikmesinde sakınca bulunan hallerde BTK devreye giriyor ve re'sen erişimi engelleyerek mahkemenin onayına sunuyor.
 

bursali68

Amatör
Üye
Merhaba,

Vatandaşa yetki vermişler önce babasını kesmiş...Bunlar herşeye bir çizik atar ve bence sorgusuz sualsiz ve nedensiz, aynı dünya görüşünde olmayan herşeyin fişini çekerler....
 
Üst Alt