• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Böyle bir mail gelirse hemen silin!

Okunuyor :
Böyle bir mail gelirse hemen silin!

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Internet üzerinden yayılmakta olan bir SPAM posta ile Google hesabınız ele geçirilebilir! Nasıl mı?

Google Adwords ve Adsense, dünya çapında Internet reklamlarında büyük bir Pazar payına ve buna paralel olarak da büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. Kötü niyetli bilgisayar programcılarının ana hedefini oluşturan bu kullanıcı kitlesi, özellikle içinde barındırdığı deneyimsiz kullanıcı sayısı ile hacker'ların iştahını kabartıyor.

Chip Online dergisinin haberine göre internet üzerinden yayılmakta olan yeni bir SPAM posta, Google Adwords hesabı olan bu tür kullanıcıların şifrelerini çalmayı hedefliyor. Google Adwords'den gelen bir e-posta şeklinde kendini gösteren bu postanın içerisinde kullanıcıya Google Adwords hesabının askıda olduğu, kullanıcı adı ve şifresini girerek tekrar aktif hale getirmesi gerektiği belirtiliyor.

Google şifrenizi çalmak için gönderilen e-posta

Ancak gelen e-posta içerisinde yer alan Google Adwords link'ine tıklanıldığında kullanıcı farklı bir sunucuya yönlendiriliyor. Bu sunucunun Google ile uzaktan yakından ilgisi yok.

Kod:
Normalde 'http://adwords.google.com/select/login' şeklinde görülen adres aslında 'http://adwords.google.com.s0lp0.cn/select/Login' adresine yönlendiriliyor. Burada Google kullanıcı adı ve şifrenizi girdiğiniz anda bu bilgiler çalınıp kötü niyetli kullanıcılar tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor.
Bu yüzden, eğer Google Adwords kullanıyorsanız bu aralar posta kutunuzda konu satırında Reactivate Your AdWords Google Account yazan bir e-posta bulursanız, acımayın, silin...

adres bambaşka!

samanyoluhaber.com
 
Üst Alt