• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Bodrum'da Bale Festivali

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Beşinci Bodrum Uluslararası Bale Festivali, bu yıl 1 - 17 Ağustos 2007 tarihleri arasında yapılacak.

Tarihi Bodrum Kalesi'nin ev sahipliğini yaptığı festivalde temsiller, 21.30'da başlayacak.

Festivalin 1 Ağustos'taki açılış temsili, Sanat Yönetmenliğini koreograf Nacho Duato'nun yaptığı İspanya Ulusal Dans Topluluğu - 'Compañía Nacional de Danza II' tarafından yapılacak.

Topluluk, 'Rassemblement', 'Coming Together' ve 'Gnawa' adlı eserlerle sahne alacak.

4 Ağustos'ta Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu 'Dansla Randevu' adlı eseri sahneleyecek.

'Dansla Randevu'da, Modern Dans Topluluğu'nun repertuarından, sahnelendiği tarihlerde büyük ilgi ve beğeni ile izlenmiş dört farklı eser yer alıyor.

J.Hell ve D.Bauman'dan oluşan Rubato adlı grubun, 'Seni İstemiyorum' adlı eseri, Almanya'da yaşayan Türk koreograf Suna Göncü'nün 'Paraşütün Renkleri' adını taşıyan eseri, Modern Dans Topluluğu'nun yetiştirdiği genç koreograflardan Bürge Öztürk'ün 'Form 1.1' adlı eseri ve MDT'nin kurucusu, başarılı koreograf Beyhan Murphy'nin 'Rondo à La Turka' adlı ödüllü çalışması sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Ankara Devlet Opera ve Balesi Klasik Bale Topluluğu büyük beğeni toplayan 'Tango Europa' adlı eseri 7 Ağustos'ta sahneleyecek.

Ankara İtalyan Kültür Merkezi'nin katkılarıyla sahnelenen bale 3 bölümden oluşuyor. Tango Europa'da Pastor'un 'In Light and Shadow', Mauro Bigonzetti'nin 'Mozart Senfoni' ve Christopher D'amboise'un caz balesi 'Just One of Those Things' adlı eserleri yer alıyor.

'Yıldızlar Gecesi' de sahnelenecek

Bodrum Uluslararası Bale Festivali'nin klasiği haline gelen 'Yıldızlar Gecesi', bu yıl da sanatseverlerle buluşacak.

Dünya bale literatüründe ve önemli yarışmalarda isim yapmış, çeşitli başarılara imza atmış yerli ve yabancı dansçıların yer aldığı gece 10 Ağustos'ta Bodrum Kalesi'ni renklendirecek.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Türk Koreograf Uğur Seyrek'in 'Air', 'Kurban' ve 'Bolero' adlı eserlerini 14 Ağustos'ta sanatseverlerle buluşturacak.

Bodrum Uluslararası Bale Festivali'nde dünya Page Rankingömiyeri yapacak 'Air' adlı çalışma, aşk, nefret, sonsuz mutluluk ve acı veren hayattan kesitleri anlatıyor.

Kurban'ın müziği Chopin'e ait. Marius Ravel'in meşhur eseri Bolero, Uğur Seyrek'in neo-klasik baleden modern baleye geçişin gözlendiği etkileyici koreografisi ile sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Kore'den Now Dance Company

Festival, Kore'den Now Dance Company'nin gösterisi ile sona erecek.

Topluluk, 17 Ağustos'ta sahne alarak festivalin kapanış temsilini gerçekleştirecek.

In-Young Sohn'un sanat yönetmenliğinde festival izleyicilerine Kore dansının güzelliğini, zarafet ve ihtirasın huzur ve ahengini yaşatacak Now Dance Company birbirinden güzel 10 farklı koreografi ile sanatseverlerle buluşacak.

Biletler, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da 20 YTL'den satışa sunuluyor.
 
Üst Alt