Böbreğimi geri versin

"Boşanıyorum, böbreğimi geri versin" davası

Boşanma dilekçesinde kocasına verdiği böbreğini istemesiyle tartışma başlatan Hülya A. bu talebinde ısrarcı: “Böbrek değerleri benimkinden daha iyi çıktı; emekli edilecekti sağlığına kavuşunca terfi etti.”

EŞİ Aziz A.’ya verdiği böbreği ‘hak etmediği’ için geri isteyen Hülya A., “Testler sonucunda böbrek değerleri benimkinden daha iyi çıktı. En iyi böbreğimi vermişim ama o bana iyi bir hayat vermedi” dedi. Kocasının iyileştikten sonra hayatı kendisine zindan ettiğini anlatan Hülya A., şunları söyledi:

“Kocam hastalandığında tüm ümidini kaybetti. Artık öleceği günleri sayıklıyordu. Çalıştığı kamu kurumu tarafından malulen emekli edilecekti. Ama ben kıyamadım. Böbreğimi verdim, hayatını kurtardım. İyileşti terfi etti, şimdi beni beğenmiyor. Evliliğimiz boyunca kesinlikle fiziki şiddet yoktu. Tamamen psikolojik şiddet vardı.

Her şeyime bahane buluyor, hiçbir şeyimi beğenmiyor, beni aşağılıyordu. Kendi aldığı kıyafeti bile açık saçık diye giydirmemeye başlamıştı. Halbuki o kıyafetleri evlilik süresince hep giydim. İkimizin böbrek değerleri ölçüldü, onunki daha iyi çıktı. ”

devamı

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

İlginç bir dava olacak...Tahminim böbreği alamaz gibi geliyor....Hukukun bu tarz bir karar verebileceğini sanmıyorum...Çünkü hukuk " sağlığı bozmak " üzerine karar veremez...Bu sonuçta organ , " damacana pompası " değil ki...O damacanadan o damacanaya takılır gibi sök-tak olsun...Ayrıca kendi böbreğini verirken " hukuki " olarak hastanede bağışladığına dair mutlaka bir belge imzalamıştır...

Ancak yine de sonucu merakla beklenen bir dava olacak gibi geliyor...

Sağlıcakla kalınız...

Üst Alt