Bizleri yönetenlerin demokrasi anlayışı.

Değerli komando nikli kardeşim. Bana bir soru sormuşsunuz ve demişsiniz ki.

( Ayni seyi dtp icinde söylermiydiniz..? Son secimde Apo aday olsaydi bir sekilde anayasanin bir eksiginden yararlanip (olmaz ya oldu diyelim ) illaki secilecekti, secildi diye icerde olmamasi gerekirdi diyebilirmisiniz...?)

Bizler eğer nefsimizi ben, sen, o şeklinde bir adalet anlayışı ile güdülersek, bu tür sorularlada karşılaşır yada aklımıza getiririz. Millet vekili olmanın şartlarını getiren, yine bizlerin koyduğu kanunlardır. Bu kanunlar her şahsa aynı şekilde uygulanmalıdır. Eğer seçilme hakkını kazanıp da seçilmiş ise bir kişi, burada ayrım yapmam söz konusu bile olamaz.

Eğer bahsettiğiniz şahıs, seçilme şartlarına haiz ise, elbette aday olurdu. Seçildiğinde de hapisteyse serbest bırakılması gerekirdi. Demekki aday olma şartlarını taşımıyormuş ki olamadı. Gelelim yine aynı düşünceyi taşıyan milletvekillerine. Elbette onlarda diğerlerinden hiç bir farkı yoktur. Madem aday olma şartlarını taşıyor, seçim kurulu bir sakınca görmemiş, o halde seçilmişler olarak, milletvekili olmuş diğer kişilerin haklarından istifade etmelidir. Allah birisini sevmemeniz ona adaletsiz davranmanızı gerektirmez der ve bizleri uyarır. Benim rehberim Kur'an dır. Kur'an neyi öneriyorsa, ben onun yolundan giderim.

Size sorsam ve desem ki, acaba hapiste son seçimde seçilmiş milletvekilleri içinde, AKP den bir kişi dahi olsaydı, bugün onların durumları aynı mı olurdu? Bu sorunun cevabını lütfen kendi nefsinize veriniz.
Saygılarımla Haluk GÜMÜŞTABAK

Akp li bir vekil secilmis ve icerde olsaydi ne olurdu bilemem...ama sahsi tahminim bir yolu aranirdi onu oradan cikarmak icin . yada icerde birakirlardi cünkü 1 yada iki milletvekili bu kadar akp li millet vekili varken aranmazdi diye düsünüyorum..

Simdi olayi söyle düsünelim, Akp hatta Basbakan deseki icerideki millet vekilleri ciksin... CIKARLAR MI..?

tunakan

Uzaklaştırıldı
PROFESÖR DR. MEHMET HABERAL
Başkent Üniversitesi sahibi Mehmet Haberal'a Ergenekon örgütünü kurma ve yönetme iddiası yapıldı. Ergenekon soruşturması sürecinde Şener Eruygur ile aynı iddia ile suçlanan Mehmet Haberal suçlamaları kabul etmedi. Haberal'ın Başkent Üniversitesine ait Patalya ve Kent otelde yapılan, Kamran İnan ve Ufuk söylemez ile birlikte düzenlediği toplantıların içeriği soruldu. Toplantılara katılan Şener Eruygu, Yaşar Okuyan, Doğu Perinçek, Yaşar Nuri Öztürk ile irtibatları soruldu. Haberal'ın Kamran İnan ile oluşturduğu ileri sürülen Diyalog grubu aracılığı ile bürokratlara davetiye gönderdiği ve toplantılar Şener Eruygur, Hürşit Tolon, Mümtaz Soysal, Ufuk Söylemez, Doğu Perinçek, Hulki Cevizoğlu ve Antalya Akdeniz Üniversitesinden gelenlerin katıldığı belirtiliyor.

:)))))))))))))))) bumu yani? bu adamın bu kadar yıldır içeride yatmasının SEBEBİ BUMU? kapasite budur işte!!!

Üst Alt