• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Bizi Allah mı yarattı? Bizi Allah Yaratmadıysa Kim Yarattı?

Okunuyor :
Bizi Allah mı yarattı? Bizi Allah Yaratmadıysa Kim Yarattı?

Yakamoz

Amatör
Üye
Son zamanlarda internet ortamlarında sıkça tartışılan * bir soruyu sizlerle paylaşmak istedim. Fikir beyan etmek isteyen arkadaşlar varsa bilgilerini paylaşabilirler mi?

(*Amacım inkar etme bab-ında değildir. Yanlış anlaşılmasın lütfen)

RABİA

Bağımlı
Üye
Sevgili Yakomoz,

İçinizde Allah'ın yaratıcılığına şüpheniz olmadığından yazdığınız yorumlar sebebiyle eminim.
Fakat,bırakın da bu ''şüpheden inkar kazanma''ları başkaları yapsınlar.Bunlar bizim sorularımız değil,başkalarının soru ve sorunları...

simqe

Kıdemli
Üye
Sevgili Yakomoz,

İçinizde Allah'ın yaratıcılığına şüpheniz olmadığından yazdığınız yorumlar sebebiyle eminim.
Fakat,bırakın da bu ''şüpheden inkar kazanma''ları başkaları yapsınlar.Bunlar bizim sorularımız değil,başkalarının soru ve sorunları...

Bırakında Yakamoz bu konuyu irdelesin Rabia,neden engel olmaya çalışıyorsun anlamadım..belki içinde ufakda olsa soru işaretleri vardır,belkide yok bu işaretler ama paylaşmak istemiştir...

RABİA

Bağımlı
Üye
Bırakında Yakamoz bu konuyu irdelesin Rabia,neden engel olmaya çalışıyorsun anlamadım..belki içinde ufakda olsa soru işaretleri vardır,belkide yok bu işaretler ama paylaşmak istemiştir...
Engel olmak derken?
Klavyesinin tuşlarını sökmedim yerinden...yazmak isterse yine yazsın.
Fikrimi Yakamozla paylaştım.Değerlendirmek kendisinin bileceği şeydir.

simqe

Kıdemli
Üye
Diyerek engellemeye çalışıyorsun ve bir daha bu konuları sorgulamaması gerektiğini inceden dayatıyorsun,yanlış bir tutum..

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Diyerek engellemeye çalışıyorsun ve bir daha bu konuları sorgulamaması gerektiğini inceden dayatıyorsun,yanlış bir tutum..
Aslında burası Feva makamı değil, Din konusunda '' ben böyle düşünüyorum'' deyip Allah'ın HÜİKÜMLERNE girmeden yorum yapsam bile bazı bilgiçler gelip dinsiz ilan ediyorlar ki sanki cennetle müjdelenen 10 sahabe. Ayetlerde haşa onun tekelinde. İnsanlar bir hadis öğrenmek için yola çıkıp çöllerde sürünürken EGOLARI yüzünden ALAHIN ayetlerini savuşturuyorlar birbirlerine. Bİrde ulema gibi kendilerince yorumlamazlar mı?

Birde bilip bilmeden Dini kuruluşlara ve din adamlarına söylenmezler mi? Kendileri evliyatullah! ya!

Buralara gidip dinini iyice öğrensin. Herkesin dediği gibi bende deyim DİN OYUNCAK DEĞİLDİR. BURDA KİMSEDE FETVA VERECEK DÜZEYDE EDĞİLDİR. FETVA VERECEK DÜZEYDE OLSA BURDA İŞİ NE???

Moderatör tarafında düzenlendi:

simqe

Kıdemli
Üye
aslında burası Feva makamı değil, din konusunda '' ben böyle düşünüyorum'' deyip Allah'ın hükümlerine girmeden yorum yapsam bile bazı bilgiçler gelip dinsiz ilan ediyorlar ki sanki cennetle müjdelenen 10 sahabe.

Birde bilip bilmeden Dini kuruluşlara ve din adamlarına söylenmezler mi? Kendileri evliyatullah! ya!

Buralara gidip dinini iyice öğrensin. Herkesin dediği gibi bende deyim DİN OYUNCAK DEĞİLDİR. BURDA KİMSEDE FETVA VERECEK DÜZEYDE EDĞİLDİR. FETVA VERECEK OLSA BURDA İŞİ NE???

Burası bir paylaşım forumu ,fetva değil tabiki,her konuda fikirlerimizi paylaşıp tartışmaya açabiliriz ve konu sınırlaması yok..isteyen istediği konuda görüş ve soru belirtebilir,saygı ve seviyey korunduğu müddetçe her üye özgürdür,birde hukuki kısmı var tabi..kimse öyle yada böyle engellenemez,engellenmiyorda.

Ve başka sitelerin reklamın yapmak forum kurallarımızca yasaktır..

Yakamoz

Amatör
Üye
Yakamoz bir daha buraya yazamıyacaktır diye düşünüyorum..
Yazıp yazmayacağım düşüncelere kalmamalı.

Kaldı ki internette bu tür konular çok güzel paylaşılıyor. Bilgiler veriliyor. İyi yada kötü. inansın yada inanmasın. Herkes bildiğini yazıyordu. Neyse konu dışına çıktı sorum. Sarumu geri aldım

Üst Alt