Biz hanımların elini sıkıyoruz

Ben abdest bozulur demiyorum yanlış anlamışsın. Tarz edinmiştir diyorum. Mezhebi gereği abdesti bozuluyorsa oda abdestini tazelemeli tabii. Birşey demiyorum.

ARIZA

Uzaklaştırıldı
EL sıkmama bir şafii inançıdır
bilmeyenlere bildirilir sünnilikle ilgisi yoktur
.

Bak dediklerime geliyorsun yavas yavas.... Gördügün gibi vakif olmadigin konularda cok iyi biliyorum havalarina girmek böyle birseyle neticelenebiliyor...

Simdi kendini bu komik durumdan nasil SIYIRIP cikaracaksin...

$afilik ile sünniligi ayni kefeye koyarsan , burada iyi kötü yarim-yamalak ömrü boyunca 2ß sayfalik bir dini kitap okumus birini bile bu örneginle güldürürsün...

... Kusurabakma ama istersen sen önce hic degilse islam ile ilgili önemli seyleri bari bil.... Hic zerre bir bilgiye sahip olmadan nerede ise tüm mesajlarini islami konular üzerinde ve biliyormus edasi ile yazmak.....?
Haydi bakalim simdi direksiyonu nasil KIRIP yolu düzleyecegiz in mücadelesini görecegiz...

yorumları dışarıdan takip ediyordum sıkı bir kapışma oldu.. iş niyette bitiyor,başınızlada selamlayabilirsiniz tokalaşılabilirde ..o kadar uç düşünmeye gerek varmı.

Eller gider aya biz hala türban sorunu ve kadının eli sıkılırmı sorununda takılı kaldık bekliyoruz. Hadi bakalım türbandan sonra şimdide nurtopu gibi bir sorunumuz daha
oldu. Kadının eli sıkılırmı, kadının elini sıkmak caizmi, kadının eli sıkılırsa cehennemlik olunur mu? Akp'den en kısa zamanda bu el sıkışma sorunu içinde çözüm bekliyoruz.

Bi defa bu bahsettiğiniz hususlar sorun falan değil. Ancak çokbilmiş laikçi çevreler bu inançla ilgili durumları sorun ettiler. 'İslamî örtünme'yi 'TÜRBAN SORUNU' haline getirerek başörtülü kızlarımızın eğitim haklarını engellediler ve onları okullara sokmadılar.

Bir müslüman da hassas davranarak 'Kadınların elini' tokalaşma anlamında sıkmıyor diye bunu utanmadan sıkılmadan konu ettiler. Halbuki yapılan hareketin temel muharriki İslam'dır.

R

redyellow

Ziyaretci
Bi defa bu bahsettiğiniz hususlar sorun falan değil. Ancak çokbilmiş laikçi çevreler bu inançla ilgili durumları sorun ettiler. 'İslamî örtünme'yi 'TÜRBAN SORUNU' haline getirerek başörtülü kızlarımızın eğitim haklarını engellediler ve onları okullara sokmadılar.

Bir müslüman da hassas davranarak 'Kadınların elini' tokalaşma anlamında sıkmıyor diye bunu utanmadan sıkılmadan konu ettiler. Halbuki yapılan hareketin temel muharriki İslam'dır.

Çok güzel yazmışsınız, tebrik ve teşekkürlerimle.

Bir bayanın elinin sıkılıp sıkılmaması düşüncesi bile her şeye, ama her şeye aykırı bir düşüncedir.
Bunun sözünün edilmesi bile cehaletin en somut örneğidir.
İnsanların bu gibi yaklaşımları kadın erkek arasındaki ayrışmaya neden olmakta ve cinsiyet ayrımcılığını da ön plana çıkarmaktadır.
Cinsiyet ayrımcılığının kadınları hangi noktaya götüreceği ise ortadadır.

İnsanlara insan gözüyle bakmak en insanca davranıştır.:eek:k:

R

redyellow

Ziyaretci
sayın sosyalist:

tokalaşmamak her şeye aykırı bir düşünce değildir, cehaletle ne alakası var hakkaten?

Ben tokalaşmak istemiyorum, bunun cehaletle ilgisi ne? asıl cahil düşünce tokalaşmak istemeyen bir insana hayır tokalaş demektir.

Bırakın kardeşim tokalaşmak istemeyen tokalaşmasın, tokalaşmak istiyorsa buyursun tokalaşsın elinden tutan mı var?

İNSANLARA İNSAN GÖZÜYLE BAKMAK EN İNSANCA DAVRANIŞTIR demişsiniz, mühim olan budur.

Bir bayanın elinin sıkılıp sıkılmaması düşüncesi bile her şeye, ama her şeye aykırı bir düşüncedir.

İnsan düşünen bir varlıktır. Siz düşüncelerden muafmısınız? İsteyen istediğini düşünür.

Bunun sözünün edilmesi bile cehaletin en somut örneğidir.

Size göre cehalet başkasına göre değil. Hangisi cehalet hangisi değil. Bunun kararını kim verecek? Sizin vereceğiniz diye bir kanun mu var? Gözlerimizdeki sis perdesini kaldıralım.

İnsanların bu gibi yaklaşımları kadın erkek arasındaki ayrışmaya neden olmakta ve cinsiyet ayrımcılığını da ön plana çıkarmaktadır.

O zaman kadınla erkeği ayrıştırmayaşım birleştirelim. Mesela tuvalette seks yapmayı örnek alalım. Kapı gıcırdatmak bile sanat olan bu dünyada tuvalette seks yapmakta sanattır. Herşeye sanatsal gözle bakacak olursak cinselik'' vurgusunu ön plana çıkarmayız.

Cinsiyet ayrımcılığının kadınları hangi noktaya götüreceği ise ortadadır.

Evet.. Haklısınız. Pipileri keselim ayrımcılık olmasın.

İşte yazılarınızdan bunlar anlaşılıyor. Bu kadar dağınık birbirinden alakasız cümleleri birleştirmişsiniz burdan bakıldığı kadarıyla. ama ben empati yaptım ve saçma bulmadım. Ordan saçmaladın...... sesleri duymaya başladı. Merak etmeyin. Sizin kadar değil..

İnsanlara insan gözüyle bakmak en insanca davranıştır.

Üst Alt