Biz hanımların elini sıkıyoruz

Eller gider aya biz hala türban sorunu ve kadının eli sıkılırmı sorununda takılı kaldık bekliyoruz. Hadi bakalım türbandan sonra şimdide nurtopu gibi bir sorunumuz daha
oldu. Kadının eli sıkılırmı, kadının elini sıkmak caizmi, kadının eli sıkılırsa cehennemlik olunur mu? Akp'den en kısa zamanda bu el sıkışma sorunu içinde çözüm bekliyoruz.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu, Balçiçek İlter’le Söz Sende’de gündeme dair birçok konuda önemli açıklamalar yaptı.
29 Ekim’de yaşanan resepsiyon krizi ve bazı milletvekillerinin Hayrünnisa Gül’ün elini sıkmamasıyla ilgili şunları söyledi:
“Biz hanımefendilerin uzattıklarında ellerini sıkıyoruz bunda bir sorun görmüyoruz. Bu medeni dünyanın adetidir. Bunu tartışmamız bile beni rahatsız ediyor. Günübirlik olaylardan genellemeler de yapılması yanlış. Gündem basit ve sığ konularda boğulup gidiyor.”haberturk

bu konunun büyütülecek bir tarafi yok, isteyen sikar istemeyen sikmaz...
diger husus kisilerin kendini ilgilendirir...
mesela ben, hanimimin elinin bir yabanci erkek tarafindan sikilmasini istemem bende yabanci bir hanimin elini sikmam... bu mesele burda birakilirsa kapanir, kasinirsa uzar gider... konu müslümanlarin ic meselesidir, digerlerinin bu konudan dolayi rahatsiz olmalari gerekmez...

bi hanımın elini sıkmak yada sıkmamak işte bütün mesele bu!:Martini:

(vay be bende Shakespeare gibi böyük laflar etmeğe başladım hadi hayırlısı.:Winlk_Tongue:)

R

redyellow

Ziyaretci
başkana bak hele MEDENİ DÜNYANIN ADETİ diyor... yuh olsun sana bardakoğlu.

Recepsiyonlarda içki ikram etmek de o MEDENİ DÜNYANIN ADETİ... hadi buyur içsene!

Olmaz olsun böyle medeniyet.

Başkasının karısının elini sıkarsam medeniyim, sıkmazsam medeni değilim öyle mi?

İstemiyorum böyle medeniyet!

medeniyet başkasının karısının elini sıkmakla değil akıla, beyinle, ilimle, fenle vs. olur.

Kadınlar çarşaf giymelidir. Peçe de takmalıdır. Yüzü görünürse olmaz tahrik edebilir. Sokağa da çıkarmamak lazım. Varlığı bile erkekleri baştan çıkarıp başımıza taş yağmasına sebebiyet verebilir...

Kadınlar çarşaf giymelidir. Peçe de takmalıdır. Yüzü görünürse olmaz tahrik edebilir. Sokağa da çıkarmamak lazım. Varlığı bile erkekleri baştan çıkarıp başımıza taş yağmasına sebebiyet verebilir...

:)))
katılıyorum xD

konuya gelirsek
kadının elini sıkınca bazılarının abdesti bozuluyo

abdest oyuncakmıdırki öyle anında bozulsun

niyeti bozuk olanın alacagı abdestten ne hayır gelir

her kadının elini sıkarım
Allaha sükür iradem sağlamdır

her konudada belden aşağı düşünmek ayıptır ya

Bir elleri kalmıştı.:)Diyecem yanlış anlaşılacak.

Evet yabancı bir kadının elini sıkmak yanlış(Günah) fakat günlük hayatta sıkca bu yanlışa düşebiliyoruz.

Bardakoğlu böyle bir konuda daha ciddi olmalıydı düşüncesindeyim.

R

redyellow

Ziyaretci

kafanızı tahrikle bozmuşsunuz siz!

Kendi beyninizdekini başkalarına sıvamaya çalışmayın!

ayıptır yahu ayıp.

İnsanlar kızlarımız okusn diyor, eğitim görsün diyor, başları kapalı olarak bu ülkeye hizmet etsinler, doktor olsunlar, mühendis olsunlar diyor, kamuda çalışabilsinler diyor.

Siz başörtüsü düşmanlığı yapıyorsunuz.

Bi de tutup yok çarşaf giysinler yok tahrik yok felan diye dalga geçiyorsunuz.

insanlar dini inançları gereği başını örtüyorsa sizin gibilelere ancak ve ancak onlara saygı duymak düşer.

R

redyellow

Ziyaretci
:)))
katılıyorum xD

konuya gelirsek
kadının elini sıkınca bazılarının abdesti bozuluyo

abdest oyuncakmıdırki öyle anında bozulsun

niyeti bozuk olanın alacagı abdestten ne hayır gelir

her kadının elini sıkarım
Allaha sükür iradem sağlamdır

her konudada belden aşağı düşünmek ayıptır ya

Ya kardeşim sana ne?

Bİr insan ben tokalaşmam diyorsa hayır ilaki tokalaşcaksın demenin anlamı var mı?

Bİ de alay ediyorsunz yahu, bu ne ayıp bir şeydir.

Yapmayın lütfen.

YAzdığınız lafa bakın ya... abdest oyuncak mıdır öyle anında bozulsun diyorsun, abdest tuvalat ihtiyacınız giderince de bozuluyor, hadi buyrun abdest oyuncak mı, anında niye bozulsun deyin!!!!

Dini konuları bilmiyorsanız en iyisi susmaktır.

Lütfen susun.

kafanızı tahrikle bozmuşsunuz siz!

Kendi beyninizdekini başkalarına sıvamaya çalışmayın!

ayıptır yahu ayıp.

İnsanlar kızlarımız okusn diyor, eğitim görsün diyor, başları kapalı olarak bu ülkeye hizmet etsinler, doktor olsunlar, mühendis olsunlar diyor, kamuda çalışabilsinler diyor.

Siz başörtüsü düşmanlığı yapıyorsunuz.

Bi de tutup yok çarşaf giysinler yok tahrik yok felan diye dalga geçiyorsunuz.

insanlar dini inançları gereği başını örtüyorsa sizin gibilelere ancak ve ancak onlara saygı duymak düşer.

başlarını örtsünlerde
siyasiler rahat durmuyor

bi osmanlı özlemidir sürüp gidiyor

unuttukları bisey var
osmanlı YIKILDI

Üst Alt