• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Biyoloji Proje Konusu

drakened

Acemi
Üye
ben bir lise ögrencisiyim ve tübitakın proje yarışmasına biyoloji alanında katılmayı düşünüyorum ama konuyu tam belirleyemedim.bilgisayar programlaması biliyorum ve projede bundan yararlanabileceğim zor bir konu olmasını istiyorum konu fikri verebilecklerin yardımını bekliyorum:prv:

orkuorkun

Kıdemli
Üye
mesela şunu yapabilirsin , belli çiçeklere belli zamanda sulama yapabilen pc kontrollü sera sistemi bazı sebzeler çok su ister bazısı az
mesela maydanoz çok su severken , çilek meyve verene kadar az su meyve verdikten sonra çok su sever.
Selenoid valve kullanarak bir akvaryum pompası ile sulama zamanlama olayını bitkilere göre ayarla
otomasyon seracılıkta bitkiye göre database üretmiş olur oldukça başarılı olursun. kimsenin aklına gelmemiş olabilir. Bence gelmemiştir.

Botanik bitkiler biyolojinin bir parçasıdır.

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
transgenik hayvanlar-ekoloji
gdo -genetiği değiştirilmiş organizmalar
Bağışıklığın oluşumu, çeşitleri ve bağışıklık sistemi bozuklukları
Bir nefron çizimi yapılarak süzülme olayını açıklama
Canlılarda çeşitli sistemler
Çevre kirliliği ile oluşan solunum yolu hast. ve özellikleri
Dializ hastalarının yaşadıkları sorunların araştırılması. Bir bir söyleşi yoluyla
DNA ve Klonlama
Doping nedir? İnsan sağlığına yapmış olduğu etkiler
Hiv virüsünün etki mekanizması
Bitkilerde hormonal düzenleme nasıl olur?
Hormonların yapıları ve etki şekilleri
İnsanda kan dolaşımının renkli tab. Çizimi
İskelet sist. Bozuklukları ve korunma yolları.
Kan grupları nasıl araştırılır. Örnek bir sunum hazırlayınız
Bitkisel ve Hayvansal dokular
Boşaltım
Kan gruplarının özellikleri ve grupların tespit edilmesi, kan alıp verme olayı
Kas rahatsızlığı ve tedavi yöntemleri
Kokuların insan sağlığındaki yeri ve önemi
Menisküs nedir? Örenekleri ile açıklayınız.
Nefron modeli maketi
Organik Bileşikler
Öğrencilerin kendi seçtiği müfredata uygun bir konu
Siğara, alkol ve yağlı yiyeceklerin kan damarları üzerine etkisi
Sindirim Sistemi
Sistemlerle ilgili panoların hazırlanması
Yaprak enine kesitinin mikroskopta incelenmesi ve çizimi

Bu konular umarım bir fkir verir sana.Birde sunum şeklinde hazırlarsan daha etkileyici olur..Başarılar..

drakened

Acemi
Üye
bu kadar çabuk cevap verdiğinz için teşekür ederim bitkilerin sulanması yapılabilir ama jüri daha cok araştırma istiyor adı üstünde ORTAÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİ ARASI
ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI ve diğer ögrencilerde dışardan cok yardım alıp cok iyi projeler yapıyor :S

beyzak

Acemi
Üye
merhaba botonik bitki projesinin nasıl yapılacağını biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz acaba,acil lütfen

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Konu bulan benlede paylaşsın.

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
kanki şimdi ışıklı ekmek kutusu yapıyosun tübitak eazy aizy aeasy artık nasıl yazılıyosa kodum kelimesi

Üst Alt