Birkaç günde 50 yıl yaşlandı

Doktorları şaşırtan olayda 23 yaşındaki genç kadın, sadece birkaç gün içinde 50 yıl yaşlandı...

Kadının bu iki fotoğrafı arasındaki süre sadece üç yıl. Şu anda 26 yaşında olan Vietnamlı Nguyen Thi Phuong, üç yıl önce cildinin sarkmasıyla bir anda yaşlı bir kadın gibi görünmeye başladı.

Çok yoksul olduğu için doktora gidemediğini söyleyen genç kadının kocası da karısının bir anda yüzünü yitirdiğini, ancak ona olan aşkının sönmediğini söylüyor.

Kadının durumunun ortaya çıkması ile doktorlar ücretsiz olarak kendisini muayene edebileceklerini açıklayıp, ona umut verdiler.

2006'da evlenirken çekilen fotoğraflarını gazetecilere gösteren Nguyen, "Beş yıl önce kesinlikle böyle çirkin değil, aksine çok güzeldim" diyor.

DENİZ ÜRÜNÜ ALERJİSİ
Durumunun deniz ürünlerine olan alerjisinden kaynaklandığını düşünen Nguyen, 2008'de vücudunun çok kötü bir reaksiyon gösterdiğini, tüm vücudunun kaşındığını ancak kocasının parası olmadığı için hastaneye gitmek yerine yerel bir eczaneden kimi ilaçlar aldığını söylüyor ve ekliyor:

"İlaçları kullandıktan bir ay sonra kaşıntım azaldı, ancak cildimde oyuklar kaldı. Ben de geleneksel tedavi yöntemlerine yöneldim, tüm oyuklar ve kaşıntı gitti ama cildim sarkmaya başladı."

Bunun üzerine başka bir ilaç kullansa da, genç kadının cildi eski haline dönemedi.

Doktorlar bu durumun, genç kadının kullandığı geleneksel ilaçların uzun süreli kullanımından doğan bir yan etki olabileceğini düşünüyorlar. Şimdi genç kadın doktorların kendisine söz verdiği gibi cildinin yüzde 70 kadarının düzeleceği günü bekliyor.

ekolay.net
 
Üst Alt