Bir ülkeyi yok etmek için neler yapılır ?

Bir yandan İran bir yandan Suriye bir de İsrail başını gösteriyor şimdiden hepsinin çıkarına aykırı politikalar izlenmiş desteği kaybetmiş bulunmaktayız ABD 'nin Ortadoğu'nun yeni kralı gibi külkedisi masallarıyla kendimizi uyutmasak iyi ederiz..

Bu arada başını gösterdi derken yanlış anlaşılmasın Füze'nin başını:)) malum artık savaşlar binlerce km menzilli balistik füzelerle yapılacağı için kurtuluş için pek de verilecek bir mücadele görünmüyor ufukta..

Ordumuz Füze teknolojisinde İran'ın bile çok gerisinde kalmış bulunmakta tabiiki bu durum taktiksel bir avantaj veriyor o ülkelere..Dünya'da ordusuna askerine ve teknolojisine en çok para harcayan İran Ordusu ve Suudiler'dir..Her yıl açıklanan yada kamuoyuna sızan rakamların onlarca milyar dolar olduğu biliniyor bildiğimiz tek gerçek ordusuna en çok para harcayan devletin İran,Arabistan,Irak,Hindistan gibi ülkeler olduğudur 11 Eylül'den sonra ABD ve İsrail'in 3 haneli rakamlarda yaptığı yıllık harcamayı mevzu bahis almıyoruz zira ortadoğu ülkelerinin son 50 yılda harcadıkları bile bu rakama erişmeye yetmiyor..
Bunlara gerek kalmaz.Birbirimizi bir kaşık suda boğar hale geldik
 
1 _ haksızlık yapma 10 senedir çeşme ve bodrum full dolu :)
2_ bak bunda haklıısn orduyu zayıflatmamak gerek neden mi daha çok darbe yapsınlar bunun sonucu olarak ekonomi yerlebir olsun bi türlü toparlanamayalım diye
ha bu arada dünya da başbakanını asan nadir cahil toplumlardan biriyiz yani bu kulvarda bile 1.liği kimseye veresimiz yok :)
3_Yargıyı kim ele geçirdi ki sadece yapılan bir kaç haksızlık vardı eğer demokratik eşitlikçi bir toplumda yaşamak istiyorsak herkes yaptığı suçtan yargılanmalı ha eğer yok ben onlar yerinede yargılanıp suçlanmaya hazırım varsın onlar gönüllerince yaşasınlar diosan o ayrı ama ben almıyım :)
4_Kimlik kargaşası malesef şu günlerde iyice ayyuka çıktı...peki neden ? :) ... inancını açıklamaktan korkulan, utanılan zamanlar yaşadı bu ülke şimdi herşey ortada şeffaf konuşuluyor tartışılıyor ... medya tarıfından dillendirilen yeni birşey bu oysa ki halk arasında konuşulan hatta uzlaşılan hatta birlikte yaşamaktan arkadaş dost olmaktan ve aile kurmaya kadar benimsediğimiiz ve benimsendiğimiz bir durum ama yapılan haksızlıklar ve yanlışların görülmesi artı tarihin tekkerrür etmemesi için hepsi konuşulmalı...

bide madalyona böyle baksakta içimizi karartmasak ?seninkileri okuyunca içim şişti valla kız çıkar şu siyah çerçevelileri :) :)

1 Halk diyor zenginler daha zenginleşti . ORta halliler ve fakirler daha da fakirleşti.

2 Darbe söylentilerine inanıyor musun hala ? İşte akp politikası orduyu zayıflatmak için bir bahaneleri bir çok kişide böyle başarılı sonuç verdi.

3 yargıyı ele geçirdi ki bütün yargı onun adamlarından oluşuyor.Sana tek bir örnek vereyim.N.Ç vakası

4 ama kız ayol kimlik kargaşası yapılıyor daha önce böyle rahatça apo resmi taşıyan görmüş müydün sen ?

öptüm kuzucuk
 
hımm şöyle bir düşünürsek türk insanının ortalama ömrü 60-70 yıl dersek işte sende buna göre hesap et hoş herkes için geçerli olmadığınıda düşünürsen o kadar yıl hayatta kalmanın garantisinin , sen hemen başla bence tedbirlerini al , kalkınma planlarını yap ? Allah yardımcımız olsun... :freakedout::freakedout:


1 dakika sonramız belli değil be canım. Of be pozitifliğine kurban olayım senin :)
 
B

bursali68

Ziyaretci
Neler yapılır.?
Savaşla işgal etmek mi gerekir ?
Hayır.. Şöyle ki
1) Halkı fakirleştireceksin
2) Orduyu zayıflatacaksın
3) Yargıyı ele geçireceksin
4) Kimlik kargaşası yaratarak halkı kin ve nefret içine sokacaksın...


Bunlar size tanıdık geliyor mu ?


Merhaba,

İlaveten...;

5) Geçmişe kin güdüp " öç alma duygusuyla " devlet yönetim geleneği geliştireceksin...
6) Dini / inanç ögelerini kullanarak toplumu böleceksin...Sadece kimlik yetmez...Biri tutmaz ise diğeri tutsun...

Sağlıcakla kalınız...
 
Kültür öğelerini de hesaba katacaksın
Açılımla halkın arasını bir güzel açacaksın sonra da seyredeceksin.
Yani bir nevi arı kovanına çubuk sokma hesabı
 
Kabul edilirse ya şaşırma.Masaya oturuldu sonuçta.Birilerine krallar gibi bakılıyor .Çocuk katillerine af uygulandı diğerleri hala içeride.

bizde deyer cocuk katellerine ,memleketi soyanlara,mafya babalarina deyer verirler türkiye onlarla gurur duyar
diye bagirirlar bizim deyerimiz böylelerine kiymet veririz
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
1 dakika sonramız belli değil be canım. Of be pozitifliğine kurban olayım senin :)


Tabikide öyle ama olsun yinede iyi düşünelim ki iyi olsun ...Bu bakış sadece siyasi çerçevede olmamalı her anımızda bakmamız gereken bir bakış olmalı bende seni seviyorum canım Hadi takalım mutluluk gözlükleriniii :)
 
Üst Alt