Bir Türk Dünyaya Bedeldir

BİR TÜRK DÜNYAYA BEDELDİR KUANTUM DÜŞÜNCE TEKNİĞİ

Kuantum sıçrama, Kuantum düşünce teknikleri için, internette pek sağlıklı bilgi göremedim. YA SİZ? 1970li yıllardan beri Amerika ve İsviçre de Kuantum yaşam felsefesi üzerinde dirsek çürüttüm. Türk kültürünün özünde var olan pozitif yaşam felsefesi ile yoğrulduğum bir o kadar zamanda fazlazı. Reklam amaçlı birçok kişi konunun meraklısı olan kitlelerin üzerinizden nemalanıyor. Yurt dışındaki öğrencilerimle, siz vatan gençlerini birlikte düşündüğümde onlara bin, yüz bin... Basarsınız. Bizde ruh var. Mayamız güçlü, duygusalız. Duygusal zekanın neler yapabileceğinin farkında olsak, hatta birimizin bile DÜNYAYA BEDEL olabileceğimizi anlarız. . ATATÜRK neden BİR TÜRK DÜNYAYA BEDELDİR.dedi? İşte size ev ödevi araştırın. Eminim duygusal zekânın ne olduğunu, nasıl kullanıldığını, kimlerin kullanabildiğini ve neler yapılabildiğini algılamaya başlayacaksınız...

KUANTUM DÜŞÜNCE TEKNİĞİNİN alt sınıflandırılmalarında olan birçok konu başlığı, sanki başlı başına bir teknikmiş gibi gösteriliyor. Aslında hepsi bir bütünün parçalarıdır. Buna bir örnek verelim isterseniz: Mesela bir meyve düşünün. NAR diyelim... İçinde binlerce çekirdeği var. Manava gittiğimizde: Affedersin manav amca bana bir kilo nar taneleri verebilir misiniz? Der misiniz? Manavın şüpheci bakışlarına kim bilir yüzde kaç kişi maruz kalırdı? Hızlı düşünenler kısaltmalarımı algılıyorlardır... Şimdi gitmeliyim. Geç kalmadım umarım... Saygılarımla.
Bir sonraki buluşmamızda -var olan kapasitemizin yüzde kaçını kullanma hakkına sahip olabileceğimizi, size anlatmak isterim. Hoşça kalın. Saygılarımla.
Kuantum Düşünce Grubu Kurucusu, Başkanı: Ahmet Nuray.
 
Üst Alt