Bir telefona yargılama...

  • Konbuyu başlatanbursali68
  • Başlangıç tarihi

bursali68

Ziyaretci
Vatan gazetesinden Meltem Günay'ın haberine göre; Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Şeyma Özcan geçen hafta gözaltına alındı. Devrimci Karargah soruşturması kapsamında gözaltına alındığı açıklanan 21 yaşındaki Şeyma 9 Aralık’ta sevkedildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.

Şeyma’nın avukatı İnayet Aksu, kendilerine delil olarak sadece bir telefon görüşmesi sunulduğunu söylüyor.

Avukat Aksu durumu şöyle özetliyor: “Şeyma, gazetecelik stajı yapmak için daha önce Devrimci Karargah örgütü soruşturmasından gözaltına alınıp serbest bırakılan avukat Özcan Kılıç’ı aramış. Ve kendisine bir staj yeri ayarlayıp ayarlayamayacağını sormuş. Kılıç da Şeyma’ya Diyarbakır’da Dicle Haber Ajansı’nda bir staj ayarlamış. Ancak Şeyma yaz okuluna gittiği için bu stajı yapamadı. Şimdi soruşturma kapsamında telefonları dinlenen avukatla yaptığı bu görüşmesinden dolayı tutuklandı.


Kaynak : m.milliyet.com.tr

Merhaba,

İnsanlar hiç mi kimseyi arayamayacak....Aramak suç oldu artık.Hele aradığınız kişi " sonradan " bir soruşturmaya adı karıştıysa vay halinize...Sizi de alıp ahret sorusu sormaya başlıyorlar ve hadi bakalım demir parmaklıklar arkasına...Bir de " gizlilik kararı " varsa yandınız ki sormayın gitsin...

Peki buna kim dur diyecek...Bir gün hepimizin başına bu tür sıkıntılar gelebileceğini unutmamak gerek sanırım...

Bu tür olaylar " Faşizmin ayak sesleri " midir...?

Sağlıcakla kalınız...
 
Üst Alt