bir süredir yaşanan inanılmaz tuhaflıklar

Dünyanın en gizemli ve ileri uygarlıklarından Mayalar’ın takvimine göre 2012’de dünyanın sonu gelecek!..

Dünyanın en gizemli ve ileri uygarlıklarından Mayalar’ın takvimine göre 2012’de dünyanın sonu gelecek. Bir süredir yaşanan tuhaflıkların da bu sonun ayak sesleri olduğu iddia ediliyor...

Milattan önce 3000 ile milattan sonra 1500 arasında Orta Amerika’da bulunan Maya’ların konumu, teknoloji ve astronomi alanlarında aynı dönemde yaşayan uygarlıklardan çok daha ilerdeydi.

Eski Maya yazıtlarını inceleyen arkeologlar, Maya uygarlığı tarafından kullanılan takvimin 21 Aralık 2012’de bittiğini ve bu tarihte dünya üzerinde yaşamın sona ereceğini öne sürdü. 2012’de gezegene göktaşı çarpacağı, yörüngesinin değişeceği ve iklimlerin insanlığı yokedeceği tahmin ediliyor.

Maya uygarlığını inceleyen bilim adamları ve fizikçiler tarafından dünyanın sonu olarak gösterilen 21 Aralık 2012 öncesinde korkulan ölümler başladı.

2011’in ilk haftasında milyonlarca kuş, balık ve yengeç bilinmeyen sebeplerden ötürü öldü.

Bilim aleminin Brezilya, ABD, İngiltere ve Yeni Zelanda’da farklı zamanlarda yaşanan ölümlere henüz kesin bir yanıt bulamaması dünyanın sonuna gelindiği şüphesini artırıyor.

İngiltere’nin Thanet sahiline 40 binden fazla yengeç vurdu. İngiltere Çevre Ajansı son 100 yılın en soğuk aylarını yaşayan İngiltere’de Çalpara cinsi yengeçlerin olumsuz yönde etkilendiğini öne sürdü. Benzer ölümlerin son üç yılda yaşandığını açıkladı.

Ölü balık halısı Yeni Zelanda’nın Little ve Waikawau körfezlerinde yüzlerce ölü balık bulundu. Aucklandlı James Hughes botuna binip durumu incelemek için sahilden açıldığında balık leşlerinden oluşan bir “Halı” ile karşılaştığını söyledi. Koruma Departmanı bölgedeki balıkların hava durumu yüzünden beslenme sorunu çektiklerini belirtti.

Maryland’de de aynı manzara Amerika’nın Maryland eyaletinde yaklaşık 2 milyon balık karaya vurdu. Çoğunlukla yaşlı olan balıkların 9 ile 18 santimetre uzunluğunda olduğu açıklandı. Maryland Çevre Departmanı (MÇD) biyologları inceledikleri balık numunelerinde ölüm sebebini henüz keşfedemedi. Fakat MÇD sözcüsü Dawn Stoltzfus aşırı soğuyan deniz suyu nedeniyle balıkların öldüğü şüphesi üzerinde durduklarını açıkladı.

Brezilya’nın Paranagua kıyısında yaklaşık 100 ton sardalye ve kedibalığı kıyıya vurdu. Ölü balıkları inceleyen bilim adamları henüz kesin bir karara varamadı. Fakat yetkililer zehirli gazlar yayan yosunların balıkların ölümüne neden olduğu ihtimali üzerinde duruyor.

Balıklar durup dururken öldüler Florida’da bulunan Spruce Creek nehrinde yüzlerce ölü balık bulundu. Hava şartlarının iyi olması ve bölgede kirli atıklara rastlanmaması bilim dünyasını cevapsız bıraktı. Nehrin her noktasında rastlanabilen balıklar ile ilgili olarak henüz bir açıklama yapılmadı.

Amerika’daki Arkansas Nehri’nin üzerinde bulunan Ozark barajının 32 kilometrelik sahiline 100 binden fazla balık vurdu. Bilim dünyasını nehirde yaşayan yüzlerce tür balık arasından sadece tek bir cinsin, davul balığının (drumfish) ölmesi şaşırttı. Toplu ölümlerin her yıl olduğunu belirten Amerika Oyun ve Balıkçılık komisyonu üyesi Keith Stephens “Bu kadar büyük bir kıyıma daha önce rastlanmamıştı” açıklamasında bulundu.

Kanada’da Goldstream Parkı’nda bulunan ırmak, fosforlu yeşil olarak aktı. Yaklaşık bir saatlik bir akımın ardından doğa eski düzenine kavuştu ve nehrin rengi maviye döndü. Bölgede yaşayan somon balıklarının, kartalların ve ayıların doğal yaşam kaynağı olan nehirin neden renk değiştirdiğine dair bir açıklama yapılmadı. Beklenmedik bir anda renk değiştiren nehirde yaşayan balık ve nehirden beslenen hayvanların sağlık durumlarında olumsuz bir duruma rastlanmadığı açıklandı. Yetkililer, nehre boya maddesi döküldüğü ihtimali üzerinde duruyor.

Yeni yılda Amerika’nın 5 bin nüfuslu Beebe bölgesinde gökten kırmızı kanatlı karakuş yağdı. Birçok insanın yaralandığı olayda büyük miktarda maddi hasar meydana geldi. Bölgede ansızın düşen kuşların 5 binden fazla olduğu açıklandı. Bu konu hakkında konuşan uzmanlar hava koşullarını ve fabrikaların kirli gazlarının hayvanların sağlığını olumsuz yönde etkilediğini öne sürdü.

Yaşanan toplu ölümlerden kısa bir süre sonra Amerika’nın Louisiana bölgesindeki bir otoyolda 500 ölü kuş bulundu.

Beebe’de yaşananların aksine bu sefer tek bir kuş cinsinin değil serçe, inek kuşu ve karakuş gibi farklı canlıların öldüğü tespit edildi.

Yetkililer kuşların bir elektrik kablosuna takılarak çarpılmış olabileceği ihtimali üzerinde dursa bile William & Marry Üniversitesi, Kuş Davranışları Araştırmaları bölümünde görevli Profesör Dan Cristol “Hayvanların hasta olduğunu düşünüyorum. Elektrik kablosuna çarpmadıklarından eminiz” dedi.

5 Ocak’ta İsveç’in Falkoping kentinde 100’den fazla karga leşi bulundu.

Kargalar üzerinde yapılan incelemeler kuşların çoğunluğun herhangi bir fiziksel hasar görmediğini belirlendi

İsveçli kuşbilimci Anders Wirdheim, soğuk hava ve beslenme sorunu yüzünden kuşların öldüğünü açıkladı.
haberturk.com
 
Kıyametin ne zaman kopacağını Allah'tan başka kimse bilemez. Mayaların hesapladığı göktaşını şimdiki bilim hesaplayamıyor mu ?
 
bu forumda yeniyim. biraz tanıştıktan sonra bu konu hakkında sizlere çok geniş bilgiler vermek isterim. kıyametin nezaman kopacagını tabiki yüce Allah bilir. ama peygamberler bu kıyametin ne zaman kopacagı ile ilgili pek çok ip ucu vermişlerdir. ve hepside yeryüzünde gerçekleşmiştir. son bildirilende ortadogudaki karışık olaylardır. kıyamete gercekden çok kısa bir zaman kaldı. hatta hepimiz yaşayıp görecegiz ömrümüz yeterse. şunu biliyorum bu bir son degildir. başlangıçtır.
 
kıyamet,yeryüzünde gönülden "Allah" diyen kalmayınca kopacak efenim.Çünkü İnsan,Kul olmak için yaradıldı Kulluk eden kalmayınca kıyamet kopacak.:prv:
bizcede süreç hızlandı efenim.İnsanlar dinden imandan aslandan kaçar gibi uzaklaşıyorlar.Maddeperestlik almış başını gitmiş.Kıyamet birazda biz insanlara bağlı kendimize çeki düzen verir,Kulluğumuzun bilincinde olursak süre uzar,gaflete dalarsak süre bitmek üzere haberiniz olsun.:prv:
De ki; \"Eğer yalvarmanız, kulluğunuz olmasa Rabbim size ne değer versin? (Furkan:72)
 
Son düzenleme:
Kıyamet kopması araba kazasına benzer.
Kıyamet kavramının gerçekleşmesi için bir çarpışma gerekir.
Yani kıyamet bir güç tarafından gerçekleşmeyecektir.

Öye yandan gezegenler, dünya, evren bir canlı gibi yaşam sürmektedir.
Zamanı geldiğinde ölebilirler elbet.
Bu da kıyamet gibi bir tanımlamanın olabilirliğini düşünmeyi ortadan kaldırmaktadır.
Rasyonellik bu olsa gerek...
 
Kıyamet kopması araba kazasına benzer.
Kıyamet kavramının gerçekleşmesi için bir çarpışma gerekir.
Yani kıyamet bir güç tarafından gerçekleşmeyecektir.

Öye yandan gezegenler, dünya, evren bir canlı gibi yaşam sürmektedir.
Zamanı geldiğinde ölebilirler elbet.
Bu da kıyamet gibi bir tanımlamanın olabilirliğini düşünmeyi ortadan kaldırmaktadır.
Rasyonellik bu olsa gerek...


Nerelerdeydiniz SN. Sosyalist, bu farklı yorumlarınızı özlemiştik... :)
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Kıyamet...İnsanın kıyameti,dünyanın kıyameti,evren çapında kıyamet...İnsanın kıyameti zaten ölümüdür ki öldükten sonra ortalık güllük gülistanlık olmuş veya toz duman olmuş hiç de önemi kalmamaktadır...

Dünyanın kıyametinin ne zaman olacağını bilmek için biraz okumak araştırmak yeteli sanırım...Bu teknoloji hızı iyi olduğu kadar bizi batıracak unsurlardan biridir.Atmosferin kirliliği,günes sisteminin kendi içerisinde yaşananlar...Öyle veya böyle bu dünyada yaşayan canlıların sonunu getirecektir ama bugün ama yarın...

Burada asıl mesele sanırım " evren çapındaki kıyamet "....Evren çapındaki kıyamet için değişik kıyamet senaryoları/teoriler vardır...Bunun yanında evrenin bir şekilde canlılığını devam ettireceğine dair teoriler de vardır...Bu teorilerin hepsi ama Yaradılışçı ,ama Varoluşçu olsun hepsi için bir gerçek vardır ki o da " yaşayan organizma/canlıların " bir ömrünün olduğudur...Ki evren de yaşayan bir organizmalar bütünüdür...Ve mutlak surette bir sonu olacaktır...Bu sondan sonra evrenin son bulduğu yerde başka bir evren biter mi o da ayrı bir mesele...

He halukarda konu " kozmik " bir konudur.Konuya kişilerin bakış açısı farklılıkları,aynı zamanda yorum ve kabullenilmiş teorilerin de farklılığını getirmektedir...Örneğin...:

Nuh tufanı inanan insanlara göre " Allah'ın gazabıdır "...İnanmayanlara göre ise - ki olmuş ise - tamamen doğa olayıdır...Oysaki gerçek zaten ikisinin birleşimidir...Yani Nuh tufanı Bilim Adamı Velikowsky'nin de vurguladığı teoriye göre " KOZMİK " bir olaydır ve dünyanın 23.5 derece eğilmesine neden olan bir olaydır...Bu olaya ilahilik katan ise neredeyse tüm kutsal kitaplarda ve dünyanın değişik yerlerinde birbirleriyle alakası olmayan medeniyetlerin yazıtlarında bulunmasıdır...Yaratan'ın kozmik bir olay olacağını " elçi " sine bildirmesi konuya ilahilik vasfı kazandırır...Ancak ilahi veya değil,bilimsel veriler " Nuh Tufanının " olduğunu ve bundan dolayı da " Çaptan Eksilme " (ömürden,zamandan,ölçülerden ...) olduğunu ortaya koymaktadır...

Evren çapında bir kıyamet sonu TEKİLLİĞE dayanan,ötesindeki HİÇLİĞİN şu ana dek tahminden öte gitmediği BİG-BANG teorisine bağlı bir sürecin sanki olabileceğini göstermektedir...BİG-CRUNCH da zaten termodinamiğin tersine dönmüş biçimi olarak kendini gösterecektir ve Kur'an'da belirtildiği üzere " ANSIZIN " gerçekleşecektir...Nasıl ki evren BİG-BANG denen başlangıçta ,ilk şişme de neredeyse ansızın şişme gösterdiyse,BİG-CRUNCH denen sönüklükte de ansızın sönecektir...Tabii ki son noktadır...

Ancak bu noktada şunu söyleyebilirim " Yaratan " tüm işini gücünü bırakmış bu dünyanın ipleriyle oynamıyor...Evrenin kendisi zaten bir sistem...Ve bu sitem kendiliğinden işlemektedir,hatasıyla-doğrusuyla...Yokoluş da kendi kozmik-fizik kuralları çerçevesinde gerçekleşecektir...İnanan ve inanmayanın bakış açıları farklı gibi gözükse de sonuçta aynı kapıya çıkmaktadır...Öyle veya böyle SONA...!!!

Sağlıcakla kalınız...
 
  • Etiketler
    komplo teorileri
  • Üst Alt