• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Bir Şubat Akşamı...

• Konbuyu başlatan RABİA
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Bir Şubat Akşamı...

RABİA

Bağımlı
Üye
Ap akşam oldu..Hiç böyle olmamıştı akşam..Akşam yalnız başıma oldu bu akşamSon akşamdı bu akşam

Şubatça bir şeyler vardı havadaKar atıyordu tek tük..Direkler arası dileklerimin kefenlendiği ve zail bir temenninin el sallayışını görür gibi olmaktı beyaz aynalarda
Baş ağrım seyrini değiştirip temkinli bir sürtüşme içindeydi ensemde
Gerçekten akşam oldu bu akşam..Göz torbalarımda hantal bir birikim..Çenesini bağladığım can çekişmeleri var fikrin
Nasıl bastırıyorum bilmiyorum koparcasına çağlayan duygu heyelanlarını..Lisanım kör kütük
Asude bir iklim kalmadı kürek çekilecekAsu da susmuştu zatenKışlar böyleydi zaten..öğünsüz geçer bazı zamanlar..Avutamazsında kolayına,geceler uzun uzundur...
Haydi tavanda iz düşümü olur düşlerin..bazı renkler bulurum veya vardır da ben görürüm sarı ve sallantılı..Gölgesiz gölgeler gibi..Onlarla bir nevi oyalanmak vardıOyalandıklarımı geldi, uzun bir yolculuğun biri aldı
Aradan bir zaman ve köprünün altından çok sular geçecek..İyice yorulacak belki bedenim..Belki boşluğa kaldırıp parmaklarımı bir hey gidi hey çizeceğim..Söyleyemediğim bütün şarkıları belki o zaman söyleyeceğim
Kısa boylu ve sıra selvi yazıları yağıyor satırlaraKuyruklarından yakalıyorum harflerin laf taşımalarınıEn güzeli ne biliyor musun dost can..yalnızca ben biliyorum kabrinin yerini..Hiç kimse bilmiyor nerede bittiğimi,kabrimin yerini
Burnum sızlıyor kalbimin asillik terane-i tesellisini inatRuhumun tevekkül yaşı otuz üçKıp kırmızı bir gelincik zümrüt gözlü bir tebessümle aralıyor payitahtı ve doğruluyorum yerimden sonsuz bir cezbe ile.Ciğerimi söker gibi matemhane çalgıcılarına keyildiğim sokaklardan sonra, tiryakiliğim bu hayal bahçesinin müptelası..
Aşkın besleme saçları uzamış,her teli mahrem
Beklide tam alnından vurmalı kurguyu ağırca bir vurguyla..adını şeref koyup..Veya müşerref bir mefkureye bulayıp kup kuru rüzgara bırakmalı..veya bir terapi çılgınlığı sağanağında kendine yok yok bir şey olmadı ..bak geçtiKim var orada diyerek kağıt bir mendil, karton bir şehir yapmalı oracıkta..orada işte..Yok yerinde yok yere.

Olsun elimde yazgısız bir yazı bir isimsiz mektup bir resimsiz hatıram varUmurunu al git
Ve kayboluyorum güneşin battığı yerden.bu akşam gerçekten akşam oldu................

Murat Safitürk
Eser sahibinin izni ile yayınlanmıştır.

Üst Alt