Bir Kuran Mucizesi : Güneşteki sarı develer

«Muhakkak o ateş, öyle kıvılcımlar atar ki, her biri saray gibi. Sanki o kıvılcımlar, sarı deve sürüleri(dir).» (Mürselât 31-32)

Yukarıdaki fotoğraf, Güneş'teki termonükleer reaksiyonlar sonucunda meydana gelen ve milyonlarca kilometre uzağa fırlatılan dev alevlere aittir. Daha 14 asır öncesinden "saray" gibi muhteşem oldukları ifade edilen ve "sarı develer"e benzetilen bu alevler, fezânın karanlıklarıyla birlikte Kurân'ın da bir başka mûcizesini aydınlatıyor.

Resimlerdeki alevlerin çift hörgüçlü develere benzemesi, son derece hayret vericidir. Üstelik, bilim adamlarının bu reaksiyonlar hakkında elde ettiği son bilgiler, Mürselât Sûresi'nin 31. ve 32. âyetleriyle her noktada uyum sağlamaktadır.

Alman kaynaklı "Meyers Handbuch über das Waltall" adlı kitaptan aldığımız yukarıdaki resimde, sarı develeri andıran dev alevlerin meydana gelişini kare kare aktarıyor ve bu resimlerin sağdaki deve fotoğraflarıyla uygunluğunu göstererek ilgili ayetleri tekrarlıyoruz;

«Muhakkak o ateş, öyle kıvılcımlar atar ki, her biri saray gibi. Sanki o kıvılcımlar, sarı deve sürüleri(dir).» (Mürselat 31-32)
 
Son düzenleme:
Üst Alt