• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Bir Kadınla İlk Konuşmada Yapılan 5 Hata

Okunuyor :
Bir Kadınla İlk Konuşmada Yapılan 5 Hata

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Güzel avını tavlamak için, rahat ve kendine güvenen tavırlarını takınmışsın ama ağzından çıkanların görevini mahvetmesine izin verme. Telefon numarasını almanı engelleyebilecek bu 5 ilk konuşma hatasına dikkat et.

1- Eski sevgililerden bahsetmek

Ne zaman bardaki ateşli bir hatun hakkında konuşmaya başladığında, bazı kişisel duygularını ortaya saçmanın iyi bir fikir olduğunu düşünebilirsin. Nasılsa, bu bir kadınla yaptığın konuşma, kadınlar hassas, duygusal, geveze kişilerdir ve duygularından korkmadan bahseden erkeklerden hoşlanırlar. Bu her ne kadar doğru olsa da, eğer konuşma eski sevgililer, kötü ayrılıklar gibi ağır konulara yönelirse, ilk izlenim için kötü bir etki bırakabilirsiniz çünkü ilk konuşmada yapılıcak beş hatadan birini yapmış olursunuz. İlk konuşmanın eğlenceli, hafif ve merak uyandırıcı olması gerekir.

2- Paradan bahsetmek

Kadınların mevki sahibi ve varlıklı erkeklerden hoşlandığını biliyoruz. Kırmızı Ferrari kullanan erkekleri çekici bulduklarını görmüşsünüzdür. Fakat sizi bir sonraki Donald Trump yapacak yeni projeleriniz onun Cumartesi akşamı votka shotları eşliğinde konuşmak istediği konu mu? Hayır. Kendi borunu öttürmekten ve masada para hakkında konuşmaktan kaçın (onun içkisini ödemeyi teklif etmediğiniz sürece) çünkü bu sizi kibirli ve kendini beğenmiş biri gibi gösterir – ve bu da bir konuşma hatasıdır.

3- Flört hareketlerinizle onu boğmak

Bir kadına yaklaştığınızda sevimli ve çapkın taktikler kullanmalısınız. Ve bu hareketlerin orjinal olması gerekir. Böylece diğer adamlardan bir farkınız olur. Bunu dürüst bir şekilde yaparsanız övgüleriniz hatırlanacaktır.

Kaçınmak isteyeceğiniz birkaç konuşma hatası daha...

Dalkavukluğun sizi bir yer götüreceğini sanmayın çünkü kadınlar hemen anlarlar. Sertçe üzerine gitmeden doğal bir konuşma içine girin. Gördüğünüzü takdir ettiğinizi bilmesini ama aynı zamanda onun hakkında gördüğünüzden daha fazlasını öğrenmek için meraklandığınızı bilmesini gerekir. Çabalarınıza karşılık vermesini sağlamak için en iyi yol onunla konuşmak istediğinizden emin olmasıdır.

4- Gözünü arkada bırakmak

Göreve fazlasıyla odaklanmak (Görevin: İyi bir etki bırakmak ve gecenin sonuna kadar telefon numarasını alabilmek) gözünün önündeki ormanı ağaca bakmaktan görememeye benzer. Demek istediğimiz şu, eğer sürekli uygulayacağın yöntem hakkında düşünürsen karşındaki ile ilgili önemli ayrıntıları kaçırabilirsin. Sonuçta bir avcı hedefini belirlemeden önce avı hakkında bilgisi olmalı mı? Bu durumda avın senin tarafından dinlenmek ve onaylanmak ister. Bu yüzden sen biraz sessiz ol ve konuşmasına izin ver. Bir bayan laf kalabalığı yapan bir erkekten değil aksine her zaman kendisini dinlemekten hoşlanan bir erkekten daha fazla etkilenecektir.

5- Misafirliğini uzatma

Hamleni yaptın, konuşma yolunda ilerliyor ve o kadar iyi zaman geçiriyorsunuz ki tamamen teslim olmuş durumdasın. Sonrasında ne olacak? Konuşmayı tükettiniz, saatine bakıyor ve gidiyor, ayrıca dönmesi için hiçbir neden yok çünkü sizde onu cezbeden bir gizem yok. İnsanların çoğu zaman sahip olamayacaklarını istemeleri bilinen bir gerçektir-- kazanılan çok kolay birşey verin, siz kendinizi tanıtana kadar onlar ilgilerini kaybederler. En iyi strateji konuşmayı zamanından önce bitirmektir. İlgisi en üst noktadayken, arkadaşlarınız sizi bekliyormuş gibi davranın. Konuşmanın iyi yerlere gittiğini düşünüyorsanız bu zor olabilir ama işinize yarayacaktır. Merak içinde ve ikinci bir konuşma için sabırsız bir şekilde kalacaktır.

Konuşkanlık

Konuşkan olun yada olmayın, büyük ihtimalle sizde bu hatalardan birini yaptınız. Almanız gereken en büyük ders rahat olun, çok fazla ilgilenmeyin ve o sizden bıkmadan önce ayrılın.

mynet.com
 

Metehan

Acemi
Üye
En önemlilerinden biri unutulmuş.

İlgi çoğunlukla kadına çevrilmelidir.İlgilenen ,merak eden ve önemsenen bir tavır takınılmalıdır.
Kadınların erkeklere soru sormasının metamesajı ,sende aynı bu şekilde beni merak et ,tanımaya çalış demektir.Dinleyen ,konuşturan ,konuşmayı karşılıklı yapan,sohbetin kontrolünü elinde tutan erkek daha avantajlıdır.
 

Metehan

Acemi
Üye
Sohbet sırasında kadınların sorduğu sorulara hisli ve geniş cevaplar verilmelidir.
Ses tonu enerjik olmalıdır.
Beden dilinede dikkat edin!!!
Karşınızdakine seninle gerçekten ilgileniyorum mesajı vermelidir.
Yapmacıklıktan kaçınılmalıdır.
Kendini beğendirmeye çalışmamalıdır.
Karşısındaki kadının yüzüne bakılmalıdır.
Kadınların ağzından çıkan her kelimeye dikkat edilmelidir.Hobileri ve fobileri hakkında bilgi verebilir.
 
Üst Alt