• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Bir erkeği en seksi gösteren giysi sizce nedir?

Bir erkeği en seksi gösteren giysi sizce nedir?


  • Kullanılan toplam oy
    18

Anarchist

Acemi
Üye
Hiç biri.
Tamamen bakan gözle ilgili bir olay.
Kimi smokinli sever, kimi paspal sever.
 

Bay X

Kıdemli
Üye
Bir erkeği en seksi gösteren şey duruşu ve kendine güvenidir bu durumu mizacına yansır tabi biraz fizikte olacak canım.
 

enrico

Amatör
Üye
Erkek seksi olmaz. Karizmatik olur, yakışıklı olur.
Kadınları kendine hayran bırakır vs.
Seksi ne yahu.
 

tunakan

Tecrübeli
Uzaklaştırıldı
bazı erkekler vardır, giydikleri ne olursa olsun sanki onlar için hazırlanmıştır. işte o erkeği seksi yapar, kıyafetin türü çokta önemli değildir.
 
Son düzenleme:

^^Pelin^^

Amatör
Üye
yeterki giyinmesını bılıp uzerıne yakıstırsın onemlı olan o sanırım ..
 

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Seksilik elbisede değil, benim gibi karizması olanlardadır :)
 

tansxx

Kıdemli
Üye
selam ederim;

maşallah maşallah, gücün kudretin sahibi ulu Allah. bunu kendinde hissetmen negüzel bir meziyet. bir hikaye anlatayım madem,

birgün halkın içinden biri yolda kasıla kasıla yürüyen heybetli bir adamla karşılaşmış. bu kasıntı adam kim diye merak etmiş, sormuş. siz kimlerdensiniz? yürüyüşünüz duruşunuz konuşmanızdaki kendinize olan güvenin sırrı nedir?

adam cevap vermiş, bu toprakların ve kıtaların kralı şu zattır ve bende ona tabiyim. benim kralım çok güçlü ve zengindir diye eklemiş.

bunu duyan bizim gariban hemen kendisine çeki düzen vermiş, kasılarak yürüyen adamdan daha fazla hava atarak arkasını dönmüş yürümeye başlamış.

kralın kulu şaşırmış bizimkinin arkasından seslenmiş, ne oldu sana da böyle hava atarsın be adam?

bizimki sakince dönmüş vakur bi sesle cevap vermiş "bende Allahın kuluyum, senin kralını ve onun sahip olduğu herşey benim rabbime aittir"
 

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
:freakedout:
Kusura bakmayın ama ben kul olmayı hiçbir zaman aklımın ucundan bile geçirmedim. :prv:
 

tansxx

Kıdemli
Üye
selam ederim;

elbetteki bu konuda özgürsünüz. insanın kendi iradesine bırakılmış bir meseledir kulluk. insanın iradesine bırakılan bir diğer hususda doğruya yada yanlışa kul olmaktır. hayatını yanlışlarla iç içe geçiren kimse yanlışların sonuçlarına razı gelmek zorundadır. bu insanı ister istemez yanlışın esiri yapar. hayatını doğrudan yana yaşayan kimsede verdiği doğru kararların sonucunda, hayatını doğrularla iç içe yaşar. yanlışla savaşır. mücadele eder.

işte ulu Allah'ın islamiyet ile istediği kulluk budur. akıl ve kalp; ilim, bilim, bilgi, beceri, tecrübe ve vicdan ile bir arada icraat sergileyip insanın doğruya hizmet etmesidir. özellikle islamiyet tüm ilimlerin üzerindedir. çünkü önce insanlar arası ilişkiler adalet hukuk sevgi saygı zuhur bulmadan yapılan her türlü ilim insanlığa zarar verecektir. işte günümüz teknolojisi ilim bilim ve insanlıkta gelinen nokta ortada. yalnızlık mutsuzluk vs. her nekadar teknoloji ve bilim ile rahat etsekde insanlık huzursuz, yalnız ve gelecek kaygısı içerisindedir.

buradan şu sonucada varabiliriz.

"Deki; Eğer duanız olmasa Rabbimin katında ne ehemmiyetiniz var." (Furkan suresi 77.Ayet)

buradaki dua sözcüğünün manasını iyi düşünmek gerekir. insanın duyguları ile yaşaması dilemesi istemesi şükretmesi dir. dua doğrulmaya niyettir ayrıca. biz duanın tanımına Allah'a kul olmak yerine, insanın duyguları ile yaşaması diyebiliriz. çünkü o ihtiyaç duymayandır. duyguları ile yaşamayanın ne ehemmiyeti vardır? işte duygusuz yaşayan insan tıpkı diğer canlılar gibidir. duanın içinde sadece ticaret almak ve vermek var ise. bu dua ne islama uygundur nede insana. islamiyet insanı duygularının odağında insan gibi yaşaması için indirilmiş bir ilimdir.

şimdi siz düşünün doğruyamı yoksa Allah'a mı kul olmak daha gerçekçi ve doğrudur? görünüşte Allah'a kul olanlar salavat getirip la ilahe illallah diyip bir çok yanlış işler yapmaktadırlar. günümüzdede üzüntü ile izlemekteyiz. fakat doğrunun ve adaletin icra edildiği yerde kulluk yanlızca ona dır. insan ister kabul etsin ister etmesin kulluk ancak doğruya olmalıdır. insan acizdir ne ulu Allah'ı tarif edebilir nede inanmayana onun varlığını kanıtlayabilir. o insan aklının çok çok üzerinde insanın izahatını yapamayacağı kelimelerin yetemeyeceği bir bilinmezdir.

biz insanlar ancak onun yarattıkları üzerinden onu hissedebilir ve anlayabiliriz. yanlış ve doğru yeryüzünde insana sunulmuş bir seçimse, bu seçimi yapan insanın sorumluluğu vardır. ister Allah diyin ister evren diyin ister enerji diyin ne derseniz diyin. doğru birdir. doğrunun birliği ve varlığı kesindir. ancak onu icra eden ve edemeyen insanın aklı sınırlarınca ölçüsü vardır. o halde her insan kendisini Allah'ın kulu olarak görmeyebilir. ama doğruya kul olmak mecburiyetindedir vesselam.

en nihayetinde yanlış ve doğru icaatın sonuçları yine insanın kendisinedir.
 
Son düzenleme:

benzer konular


Üst Alt