Bir erkeğe çıkma teklif eder miydin

Konu: Onun seni aramasını beklemekten sıkıldın mı? Neden dizginleri eline alıp, onu dışarıya davet etmiyorsun? İşte senin için herşey burada...

Ödevine İyi Çalış​

Hayır, matematik ödevinden bahsetmiyoruz; karşındaki erkek hakkında yapacağın araştırmadan bahsediyoruz. Potansiyel flörtün ile ilgili herşeyi öğren ve bunları kendi yararına kullan. Adını öğrenmekle başlayabilirsin. Kimlerle ve nerelere takıldığını bilmenin de epey faydası olur. Ayrıca arkadaşlarından, sana ilgisi olup olmadığını kurnazca öğrenmelerini isteyebilirsin. Çaktırmadan her bilgiye ulaşmak; onu nasıl davet edeceğine, nasıl davranmanın fayda getireceğine ama en önemlisi bir başarı şansın olup olmadığına dair gerçekleri ortaya çıkaracaktır. Eğer okulda, sende 3 sınıf üstteyse ve bir yıldır
süren bir ilişkisi varsa, büyük ihtimalle “Hayır” diyecektir. Ödevine iyi çalış. Ancak bu sayede seni hayal kırıklığına uğratacak hataları yapmaktan kurtulabilirsin.

Rahat Davran​

Evet, hedefi tanımlamayı başardın, boşta olduğunu ve potensiyel olarak ilgisi olduğunu gördün. Artık harekete geçebilirsin. Bu noktada hayati olan rahat davranabilmektir. Karşısına geçip, “Benimle çıkar mısın?” deyip gözlerine bakarak cevap beklemek , onu baskı altına sokacak ve cevap vermek zorunda bırakacaktır, bu pek iyi bir yöntem sayılmaz. Neden konuşma esnasında doğru anı bekleyip, çok sıradan bir şeymiş gibi rahatça onu davet etmiyorsun ki? Mesela “Batman Begins” filmini görmek için sabırsızlandığını söyledi , şansını dene ve ona “Evet ben de! Kesinlikle gitmeliyiz...” diyebilirsin. Eğer dediklerine karşı ilgili bir tavır takındıysa, öldürücü darbeyi indirebilirsin. “Peki bu haftasonuna ne dersin?” veya bunu fazla rahat bulduysan, planını ona SMS atarak söyleyebilirsin.

Ne Diyeceğini Planla​

Eğer doğru anı beklemek yerine, direkt olarak harekete geçmeyi planlıyorsan, bir planın olmalı. “Bir ara dışarıda görüşelim...” gibi mırıldanmalar yerine, “Bu haftasonu bowling oynamaya ne dersin?” gibi birşeyler deneyebilirsin. Bu dediğimizi yüzyüze veya telefonda yapabilirsin ama bu taktiği sadece, seninle ilgilendiğine eminsen, uygulamanda fayda var. Üstüne atlayacağı bir teklifle git. Eğer kız tipi filmlerden hoşlanmıyorsa, bunu şimdilik yapmak istemeyecektir (bunu dördüncü buluşmanıza sakla!) Bunun yerine zaten ilgilendiğini bildiğin bir teklifte bulun. Bu daha yüksek başarı şansı demektir. Evet!

Ne Zaman Geri Çekileceğini Bil​

Bütün araştırmalara ve titizlikle yapılmış planlara rağmen, eğer “Hayır” cevabını alırsan, sakın buna üzülme! Erkekler bu reddedilme sürecini sürekli olarak yaşıyorlar (sonuçta, normalde çıkma teklif eden onlardır) bu yüzden başını dik tut ve yoluna devam et. Sonuçta seninle çıkmayı kabul etmemiş olsa da mutlaka gururu okşanmıştır. Yola devam, sıkıntı yapmak yok...
kadinca.net
 
Hiç katılmıyorum teklif etmek sadece erkeklere özel bi durum mu?
Bence değil...
Ben bu konularda biraz gözü karayım galiba eğer hoşlanıyorsam açık ve net gider söylerim
İş erkeğe kaldıysa ohooo hayat ertelemeye gelmez arkadaşlar neden mutluluğumu erteleyeyim ki?
Bu benim fikrim tabi
SAygılar...
 
Bu çıkmak nedir?
Hayat merdivenlerini birlikte yürümeye ne dersin,gibi bir cümle daha güzel olmaz mı?:))
 
Daha o aşamaya gelememiş bir kelime, çıkmak, yani yemeğe çıkmanın başkalaştırılmış varyasyonu :)

Ben? Ben çıkalım demem.... Seni seviyorum, derim ben direk :)
 
Bir bayana yakışan ağır olmaktır.
Erkek biraz zorlanmalı, duygularını tartmalı, bu nedenle acele etmek yanlıştır.
Bayan kendine yakışan gibi davranmalı, ve bu tür durumlarda ilk adımı erkekten beklemelidir.

Hem erkeklerin beğenme çıtaları da biraz düşüktür.
Bayan ilk adımı atarsa ne kadar özel olduğunu hiç bir zaman anlayamaz.

Benim bir arkadaşım her konuda olduğu gibi bu konuda da oldukça girişkendir. Mesela birinden hoşlandıysa o ortamda kim var kim yok hiçbiriyle ilgilenmez, sadece hoşlandığı erkeğe odaklar kendini. Benim huyum tam tersidir. Ben birinden hoşlanmışsam o yokmuş gibi davranırım. O beni farkettiğinde bile yokmuş gibi davranmaya devam ederim. Bütün günü hatta diğer günleri de birlikte olamayacağını düşündürdüğüm biri için harcıyorsa işte o zaman anlarım ki o benim gerçekten farkımda. Ama vaktini -kendince- daha dolu değerlendirmek de isteyebilecektir birçok erkeğin tercih edebileceği gibi....
İlişkilerde beklemek her zaman iyidir........ :)
 
Birde kadın erkek eşitliğinden bahsederler :))
Aynı şey değil ki.
Kadın erkek eşittir tabikide, ama burada bahsedilen haklardan yararlanmak bakımından eşitliktir. Kimisi diyor ki kadın kısmısı okuyamaz mesela.
Böyle bir şeye her zaman karşıyım.
Konuda bahsedilen ise çok farklı bir şey.
Erkeğe yakışan bazı şeyler,kadına yakışan farklı şeyler vardır.
Bence çoğu kişi bu ikisi arasında ayrımın farkında değil, bu nedenle birileri çıkıp kadın erkek eşit kadın tayt giyerse ben de giyerim diyor ve tuhaflıklar bunlarla birlikte başlıyor.
Kadın makyaj yapıyor kadın erkek eşitse ben de yaparım, diyor mesela.

Kadın ve erkeğin toplumdaki misyonları farklıdır.
Herkes kendine yakışanı yapmalıdır.

Çağdaşlık konusu da bu tür saptırılmalara müsait olduğundan aksi düşünenler tarafından bilinçli olarak ahlaksızlık ile bağdaştırılıyor mesela.

Kimse terimleri saptırmasın, herkes aklıyla konuşsun, aklını konuştursun lütfen. (Bu kesinlikle sana değil Kadim, yanlış anlaşılmasın. :))
 
Üst Alt