• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Bir çift yürek-marlo morgan

• Konbuyu başlatan diojen
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Bir çift yürek-marlo morgan

diojen

Tecrübeli
Üye
Ilk telefonu aldigimdan bu yana merakim azalmamisti ama fazla sasirdigimi da söyleyemem. Ne de olsa
yurttaslardan baska övgüler de almistim ve yürüttügüm program büyük bir basari kazanmisti. Kent
merkezlerinde yasayan ve sik sik intihar egilimi gösteren yari kan Aborijinlerle çalismis ve onlarin
tatminkar bir ekonomik gelir edinmelerine yardimci olmustum. Böylesine bir girisimim eninde sonunda
dikkat çekecekti. Ne var ki sonuçlar beni bile biraz sasirtmisti... Bugünkü karsilasmayi düzenleyen kabile
üçyüz kilometre ötede, anakaranin karsi kiyisinda yasiyordu ama rastlantisal olarak kulagima çalfttan
sözler disinda Aborijin Kabileler hakkinda neredeyse, hiç bir sey bilmiyordum ve birbirlerine bagli bir
topluluk mu yoksa. Amerikan Yerlilerinin çesitli diller konusmasi gibi farkli karakter özellikleri mi
sergiledikleri hakkinda hiç bir bilgim yoktu.
Benim gerçekten merak ettigim ödül olarak ne aJacagimdi: Kansas City'ye gönderip, ötekilerin yanina
koyduracagim yeni bir tahta oyma mi, yoksa sadece bir çiçek demeti mi? Hayir, hayir, otuzsekiz derece
civarindaki bu sicakta çiçek vermezlerdi herhalde. Dönüs yolunda çiçeklerin tümü ölmüs olurdu zaten,
soför, önceden anlastigimi?, üzere saat tam onikide gelmisti. Bulusma saati bu toplantinin bir ögle yemegi
seklinde olacaginin göstergesiydi. Yerlilerden olusan bir toplulugun bana ne gibi bir yemek sunacagini da
[:] merak etmiyor degildim dogrusu. Geleneksel Avustralya tarzi bir büfe bulma beni pek
heyecanlandirmiyordu. Belki de Aborijin yiyeceklerini ilk kez tadabilecegim bir firsat bekliyordu beni.
Rengarenk çanaklarla süslü bir masa bulmayi umuyordum açikçasi.
Bu.benim için gerçekten esi olmayan bir firsatti ve asla unutulmayacak bu olayi yasamayi iple çekiyordum.

......

shgiptare

Kıdemli
Üye
aborjinler hakkında sadece bu kitabı okudum..gerçekten çok ama çok hoşuma gitmişti..yaşam tarzları ve hayata bakışları bizden çok farklı ..hayatın özünde kalmayı başarmışlar..

Son düzenleme:
Üst Alt