• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Bir Bayan Başka Bir Bayanı Neden Kıskanır?

Bir Bayan Başka Bir Bayanı Neden Kıskanır?

• Kullanılan toplam oy
    41

GreenArroW

Acemi
Uzaklaştırıldı
bir çocuk rüya görür. Peygamber Efendimiz onun karşısındadır ve ona şunları söyler:
Bir hafta Içinde 7000 insanın öleceğini, ama hiç birinin de gerçek bir Müslüman olmayacağını, Son zamanlarda pek çok kimsenin Allah'ın (cc) istedigi düzgün ve dürüst isler yapmadigini, bu zamanlarin kötü zamanlar oldugunu, Bu zamanda evli kadin ve erkeklerin eslerine sadik kalmadiklarini, genç kizlarin erkekler gibi her yere girip-çikip gezer olduklarini, edepli giyinmediklerini,Tüm gençlerin velilerine ve diger insanlara saygi göstermediklerini,Zenginlerin fakirlerle ilgilenmediklerini,artik sadaka ve zekât vermez olduklarini,
İnsanlarin namaz kilmadiklarini ve oruç tutmadıklarını, oysa Mahşer Gününün yaklaştığını,Kısa bir zaman sonra gökte sadece bir yildiz kalacagini ve dua kapilarinin kapanacagini,Kur'an'daki yazıların silinerek okunamaz olacagini, Güneş'in Dünya'ya çok yaklaşarak tersten doğup
batacağını...Peygamber efendimiz (sav)ayrıca şunları da ekler:'Her kim bunu okurken yaninda baskalari varsa onlarin da duyacagi şekilde açiktan okusun.Bunu yapan kişiye Cennet de bir yer ayrilir ve her kim... Devamını Gör
bu mesaji inanmayacak olursa, ona da Cehennemden bir yer... ayrılır. Bir dilek sahibi bu mesaji kopyalayip baska insanlara dagittiginda dileği yerine gelir.' Rüyayi anlatan S.A. bunlarin dogru olduguna inandirmak için şu yemini etmiş:... Devamını Gör... Devamını Gör... Devamını Gör... Devamını Gör... Devamını Gör... Devamını Gör... Devamını Gör... Devamını Gör... Devamını Gör... Devamını Gör
'Bunlar doğru değilse, gerçek bir Müslüman gibi ölmeyeyim!'
Peygamber Efendimiz (sav) yukarıdaki durum tespitinden sonra aşağıdaki tavsiyelerde bulunur:
Günde 5 defa namaz kılın,Oruç tutun,Hirsizlik yapmayın,Fakirlere yardım edin.Her kim bu mesaji 25 kisiye dagitacak olursa,3 gün içerisinde mükâfatlandirilacaktir.
Biri bunu yapmış ve çalıştığı firmadan zam almış.biri inanmamış,sevdiği zarar görmüş,bir baskasi yarın yaparim
demiş,fakat yapamayacak duruma düşmüş

M

mariyya

Ziyaretci
sevmeyibilen kıskanır.sevmesinibilmeyen boynunda birtasmayla gezmeyibekleyendir

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Bence çok bilinmeyenli bir denklem içeren sorudan daha zor bir soru...

Sağlıcakla kalınız...

d.svclar

Acemi
Uzaklaştırıldı
Kıskanmak çok insani bir duygu. Herkes herkesi belli bir noktada kıskanabilir. Buna kadının kadını kıskanması gözüyle bakmamak lazım.

ritmix

Acemi
Üye
Hepside olabilecek durumlar tabikide. Yani biraz anket neden kıskanır değilde en çok hangisi etkilidir gibi olsa daha güzel olacakmış.

tunakan

Tecrübeli
Uzaklaştırıldı
Erkek kıskançlığı genelde bilimseldir. Patoloji'nin ana bilim dallarından Etyoloji (hastalıkların nedenleri) Araştırılır ve Psikoloji ile çözümlenir. Ama kadın kıskançlığı genetik bir olgudur, diğer bir deyişle yaradılıştan gelir. Hemcinslerini örnek alırken bile kıskançlık yapabilirler. Çünkü; kadınlar yeryüzünde yaşayan varlıklar içinde, rekabet etmekten en çok hoşlanan canlıdır.

Bir yerde okumuştum tam olarak anımsamıyorum ama galiba şöyle bir şeydi; her kadın bir diğerini, kendisinin aynası olarak görür. Hemen hemen hiç bir kadın kendinden tam olarak memnun değildir. Kendinden memnun olmayanlarda, başkalarında kendi eksikliklerini görür ve kıskanırlar.

M

Mhy sultan

Ziyaretci
Slamünaleyküm bende sorunlu bi komşuyla sıkıntıdayım yorumlarınıza tavsiyelerinize ihtiyacım var ben apartmanda ikinci katta oturuyorum aradan komşuyla benim binanın aradan yol geçiyor dar bir yol çay karıştırsak duyuluyor kadın perde arasından tek gözle beni izliyor sürekli takipte çamaşır asıyorum oda asıyor cam siliyorum oda siliyor beni berseyi açsam oda açıyor kapasam kapıyor beni camda görse içerden benim ses taklitimi yapıyor yada boş çay bardagını karıştırıyor yada kahkaha atıyor yada telde konuşuyor gibi yapıp bir sürü laf atıyor saçma olanda ben camda çamaşır asıyorum o içerde hayır öndmsenecek kadar güzel hoş sohbet biride degil çok fazla ego gösterişi yapmaya çalışıyor yoknefendim ilahiyat okuyormuş muş muşta bilmem ne vs vs insanda önce terbiye olmalı sonra edep olmalı benim taklitimi yapmak benim gibi komuşmak benim gibi temizlik yapmak sürekli üzerimde bi çift göz bıktım sadece benimle böyle diger komşularla konuşmuyor bakmıyor bile bu bi piskolojik bi hastalıksa boş vermek istiyorum yok eger bi amacı varda ugraşıyorsa benimle tedbirmi almalıyım bilemedim ne dersiniz

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Slamünaleyküm bende sorunlu bi komşuyla sıkıntıdayım yorumlarınıza tavsiyelerinize ihtiyacım var ben apartmanda ikinci katta oturuyorum aradan komşuyla benim binanın aradan yol geçiyor dar bir yol çay karıştırsak duyuluyor kadın perde arasından tek gözle beni izliyor sürekli takipte çamaşır asıyorum oda asıyor cam siliyorum oda siliyor beni berseyi açsam oda açıyor kapasam kapıyor beni camda görse içerden benim ses taklitimi yapıyor yada boş çay bardagını karıştırıyor yada kahkaha atıyor yada telde konuşuyor gibi yapıp bir sürü laf atıyor saçma olanda ben camda çamaşır asıyorum o içerde hayır öndmsenecek kadar güzel hoş sohbet biride degil çok fazla ego gösterişi yapmaya çalışıyor yoknefendim ilahiyat okuyormuş muş muşta bilmem ne vs vs insanda önce terbiye olmalı sonra edep olmalı benim taklitimi yapmak benim gibi komuşmak benim gibi temizlik yapmak sürekli üzerimde bi çift göz bıktım sadece benimle böyle diger komşularla konuşmuyor bakmıyor bile bu bi piskolojik bi hastalıksa boş vermek istiyorum yok eger bi amacı varda ugraşıyorsa benimle tedbirmi almalıyım bilemedim ne dersiniz
Çok fena kıskanılıyorsunuz bu yüzden bu kadar taklit,gösteriş görmezden gelin boşverin.Duysanız bile duyduğunuzu,görseniz bile gördüğünüzü belli etmeyinki kendini önemli birşey zannetmesin... :)

Üst Alt