Bir Alevi ve bir Sünni evlense ne olur

cocuk dönyaya geldiginde insan olarak duguyor ileride anne ve babanin
inancina göre yetistiriliyor. dinide cikarcilar islerine geldigi gibi kullaniyorlar
kullananlari dinle iliskileri yoktur sadece cikarlarina bakarlar kardesi kardese
düsürürle. messeplere, bölgelere ,cemaatlara , ve asiretlere bütün meseli uyanmasinlar.

Son düzenleme:
cocuk döyaya geldiginde insan olarak duguyor ileride anne ve babanin
inancina göre yetistiriliyor. dinide cikarcilar islerine geldigi gibi kullanirler
kullananlari dinle iliskileri yoktu sadece ciokarlarina bakarlar kardesi kardese
düsürürle. messeplere, bölgelere ,cemaatlere , ve ariretlere bütün meseli uyanmasinlar.

selam ederim;

saygı deger kırmızıgül yaptığınız büyük bir genellemedir. ne demek dini çıkarcılar işlerine geldiği gibi kullanırlar. bütün inananları nasıl bir yere koydunuz. biz inananların kafası çalışmıyormu ayırd edecek kapasitede değilmiyiz bunları. istirham ederim yaptığınız genellemelerin ölçülerinide belirtiniz. bir kısmı veya çoğu diye. benim yaşadığım yerde ve çevremde dini sömüren bir kişi bile yoktur. çünkü herfert kendi idrak ve anlayışı ile sorgular dini ona göre hukum verir. kendi fikrine saygı göstermeyen kendi fikirleri olmayan insanlardır bahsettikleriniz ve çok çok azınlıktadır. koskoca islam alemini küçücük bir kaba koymak oluyor sizinki.

selam ederim;

saygı deger kırmızıgül yaptığınız büyük bir genellemedir. ne demek dini çıkarcılar işlerine geldiği gibi kullanırlar. bütün inananları nasıl bir yere koydunuz. biz inananların kafası çalışmıyormu ayırd edecek kapasitede değilmiyiz bunları. istirham ederim yaptığınız genellemelerin ölçülerinide belirtiniz. bir kısmı veya çoğu diye. benim yaşadığım yerde ve çevremde dini sömüren bir kişi bile yoktur. çünkü herfert kendi idrak ve anlayışı ile sorgular dini ona göre hukum verir. kendi fikrine saygı göstermeyen kendi fikirleri olmayan insanlardır bahsettikleriniz ve çok çok azınlıktadır. koskoca islam alemini küçücük bir kaba koymak oluyor sizinki.

siz din adina yapilan soygunlarda haberiniz yok galiba benim sözüm onlaradir
bütün islami karistirma, ari kovanina cubuk sokanlara biraksinlar isteyen istedigiyle evlensin

selam ederim;

bu sabitlesmis fikir degismeyecek gibi gorunuyor. ayni cumleler, ayni yakistirmalar. saygi gosterip susmak zannediliyorki bu fikre katiliniyor. aslinda insanlar bikti bu soylemlerden. ortada hic olmayan yada varsa milyonlarin icinden uc bes kisinin yaptigi bir seyi koca bir ideolojiye yikmak isin en ucuz yolu. gecmiste ataturk deyip ulkeyi soyan pek cok ihalede usulsuzluk yapan askerlerde yargilandi ceza evine girdi, fakat ben kimseden bukadar buyuk bir camiayi lekeleyen bir tutum görmedim. sonrada cikip adaletten, kan emicillikten bahsedip fakir edebiyati yapmak örtüşmüyor birbiri ile. her grup insani bireyler olusturur, ve bireyler eksik ve noksanliklari ile vardir hayatta, tutup her kusuru isleyeninkini bir digerinede yikarsak toplum ruhu yaralanir, birbirinden uzaklasir, gruplasmalar olur.

susulmasi hak verildigi anl***** gelmez, belki saygidandir.

Üst Alt