Bioenerjiciler, Reikicilere ayıp etmiyormu?

Aynen bu başlığı kullandım.Bu alıntı yazımın insanlara faydalı olmasını dilerim.

Bio enerjiciler, Reikicilere ayıp etmiyor mu?

Soru: Sayın Hacızade, Bio enerjiciler, Reikicilere ayıp etmiyor mu?

Cevap: Doğru, ediyorlar.

Soru: BİO ENERJİCİLER DİYOR Kİ; Profesyonel bioenerji bir Uzakdoğu Felsefe disiplini olarak, günümüz şartlarına ve hastalıklarına cevap verecek şekilde Metafizik uzmanı G.n H...inin 9 yıllık profesyonel çalışmalarıyla geliştirilmiştir. TAKATA TARİKATININ Reiki uydurmasyonlarıyla kaynağı ve ne olduğu bilinmeyen Ezoterik ruhsal sembollerle değil; Rabbül Alemin, insanın ruhuna nakşettiği enerjiyi yansıtır. Siz, bu yazı ile Reikicilere haksızlık yapıldığını söyleyebilirmisiniz?

Cevap: Elbette, ayrıca Kırk yıl düşünsem, Reiki veya Reikicileri savunacağım aklıma gelmezdi.Ancak biz, Doğa Reikisi veya Doğacı Reikicileri savunur ve destekleriz. Yoksa Zamane Reikisi veya Zamane Rekicilerini desteklemeyiz.

Cevap: İlk başta şunu söyleyelim ; Reikicilerin veya Bioenerjicilerin söylediği gibi ortalıkta dolaşan ve bütün insanların bedenleri ile ruhlarını beslemek için Yaradan tarafından gönderilmiş,Kutsal veya Ruhsal yaşam enerjisi ya da başka isimle anılan bir enerji yoktur. Şimdi Reiki veya Bioenerji nedir? Onu açıklığa kavuşturalım. REİKİ: Uzakdoğu kökenli, dünyada varolan varlıkların astral enerjilerini transfer ederek insanlar üzerinde şifa için kullanılmasını öğreten enerji transfer öğretisidir. Biz, doğada yaşayan ve doğadan enerji transferi yapan Reikicileri her zaman destekliyoruz. Çünkü onlar, ağaçların veya bitkilerin Astral enerjilerini transfer ederek kendilerinin veya kanal olarak başkalarının şifası için kullanırlar. Ancak toplum içinde yaşayan Reikiciler, sadece ağaç veya bitkilerin değil, çevrelerinde bulunan; insan, hayvan, metal eşya vb. varlıkların Astral enerjilerinide transfer ederler. Bu riskli bir durumdur. Biz buna; Zamane Reikisi bunu yapan kişilere de Zamane Reikicileri diyoruz. BİOENERJİ: Reiki enerjisi ile aynı şeydir. Uzakdoğu kökenli, dünyada varolan varlıkların astral enerjilerini transfer ederek insanlar üzerinde şifa için kullanılmasını öğreten enerji transfer öğretisidir. Reikiden farkı; Bio enerjici bizzat kendisi enerjiyi kontrol eder ve yönlendirir. Daha sonra başka insanlara transfer eder.Bundan dolayı, Bioenerjici olacak kişi, doğuştan bu konuda bazı yeteneklere haiz olmalı sıkı bir eğitim geçmeli ve ömrü boyunca belirli bir disiplin içinde yaşamalıdır. Yoksa başarılı olamaz. Sonuç olarak; herkes Reikici olabilir ama Bioenerjici olamaz.

Soru: Bioenerjiciler profesyonel, Reikiciler amatör mü? Demek istediğiniz bu mu?

Cevap: Reikicilerin içinde özellikle Uzakdoğu da yaşayan ve aynı Bioenerjiciler gibi doğuştan bu konuda yetenekli, aynı zamanda belirli bir disiplin içinde yaşam süren kişiler vardır. Bu kişiler, ister doğada isterse toplum içinde yaşasınlar modern tıbba destek olarak rahatlıkla şifacılık yapabilirler.Bu kişileri Profesyonel kabul edebiliriz. Ayrıca bir de doğada yaşayan ancak belirli bir yaşam disiplini olmayan fakat ağaç ve bitkilerin Astral enerjilerini kullanan kişiler vardır. Bunlara da Amatör diyebiliriz. Bio enerjicilere gelince direkt olarak Profesyonel diyebiliriz. Ancak,ben bioenerjici eğitimi aldım diyerek ortalığa çıkan herkes bu sınıfa girmez. Mutlaka doğuştan bu konuda yetenekli ve belirli bir zaman süresince disiplinli bir yaşam sürmüş olduğunu ispat etmeli ve yaptığı transferlerin başarılı sonuçlarını topluma ispat etmelidir. Bunlar sözle ispatlanacak şeyler değildir. Bizzat görsel ispat gerekir.

Soru: Peki, Uzakdoğu dışında hatta özellikle Türkiyede Profesyonel Reikici var mıdır?

Cevap: Uzakdoğu dışında azdır. Türkiyede olduğunu sanmıyorum. Eğer varsa bunu ispat edebilir. Uzakdoğu da bu konuda kendini ispat eden kişiler vardır. Bu kişiler, şifa verirken modern tıp cihazları ile şifa alan bölgede olan değişimler izlenebiliyor.

Cevap: Sonuç olarak; gerçek Reiki veya Reikicileri yok saymakla Bioenerjiciler bir yere varamaz. Aslında bütün Bioenerjicilerin, Reikinin ne olduğu bilinmeyen enerji ve semboller topluluğu olduğu yönünde bir iddiada bulunacaklarını sanmıyorum. Bu enerji konusu maalesef Türkiye de rant savaşı yüzünden istismar ediliyor. Bütün sorun buradan kaynaklanıyor.

Soru: Zamane Reikisi ile ilgilenen veya ilgilenecek olan kişilere söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Cevap: Kişi Reiki enerjisi almak istiyorsa, doğada yaşayan bir Reikici bulsun ondan enerji alsın. Tabii ki, modern tıp bilimine destek açısından. Eğer hem toplum içinde yaşıyor hem de şifacı olmak istiyorsa bu fikrinden vazgeçmelidir. Onun yerine doktor reçetelerinde yazılan ilaçları alamayan kişilere maddi destek olsunlar ya da ilaçlarını temin için yardım etsinler. Bu, daha sağlam ve kesin yardımdır.

Soru: Madem ortalıkta dolaşan bir Kutsal enerji yoktur. İnsanların Çakraları neden var?

Cevap: İşte bütün yanlış anlaşılmaların kaynağı budur. İnsanların Çakraları yoktur. Bu, binlerce yıl önce temsili olarak insanlığa sunulmuş bir anlatımdır.İnsanların enerjik bir yapısının olduğu ve insana enerji girişi ve çıkışı olduğunu anlatmak içindir. İnsanlar yaşamak için kendi enerjilerini beslenme yolu ile üretirler. Yaşam sürdürmek için dışardan destek almazlar. Ancak doğada bulunan varlıkların Astral enerjicilerinden de faydalanabilirler. Bilindiği gibi şifacının enerjisi parmaklarından akar. Demek ki; vücuttan enerji çıkışı parmaklardan oluyor yani dışarıya enerji çıkışı için bir kapıya gerek yok. Doğal olarak dışarıdan giriş içinde bir veya birkaç kapıya gerek yoktur. Ayrıca madem ki; insanların Çakralarında sorun var dışarıdan enerji alamıyorlar, o zaman enerjicinin gönderdiği enerji Çakralardan nasıl giriyor.

Soru: Bazı insanların doğuştan Kutsal Yaşam Enerjisini rahatlıkla alabildiğini( Çakralarının açık olduğu) bazı kişilerin ise Çarka sorunlarından dolayı enerji alamadığı ve fiziksel ya da ruhsal rahatsızlıklarının olduğu anlatılıyor. Bu konuda ne diyorsunuz?

Cevap: Kişinin beyninde fiziksel bir sorun yoksa, ancak psikolejik sorunlar yaşıyorsa bu durum beyindeki enerji azlığından ileri gelmektedir. Örnek: Çok düşünen bir kişi, çok fazla enerji harcıyor demektir.Ancak bunun çözümü var. Özellikle kuru İncir ve kuru Üzüm yesinler. Bu meyvelerin şekerleri direkt olarak kana karışır ve beyne daha çabuk ulaşır. Enerji açığının kapatılmasında yardımcı olur.Bu açıklamamız, insanoğlunun kendi enerjisini kendi ürettiği yolunda bir örnek olarak algılanmalıdır . Herhangi bir rahatsızlığı olan kişi modern tıp bilimine başvursun. Fiziki olarak bakarsak; dünyada binlerce Profesyonel futbolcu var. Bu kişiler fiziksel olarak çok sağlıklılardır. Peki, bu durumu dışardan enerji alarak mı sağlıyorlar ya da dengeli beslenip devamlı spor yaparak mı? Sahilde koşan 70-80 yaşlarında insanlar olduğu gibi koşamayan ancak yürüyerek spor yapan 50-60 yaşlarında insanlar vardır. Koşan yaşlıları durdurup sorun, mutlaka eski sporcu veya emekli askerdir.
 
selam ederim;

gerçekten güzel bir başlık emeğinize sağlık. bir kaç sorum olacak eğer kabul ederseniz.

1- re iki veya bioenerji tabiatta var olan enerjiler ise ve bazı insanlar bunu kullanmayı beceriyorlarsa isimlerinin farklı oluşu enerjiyi nereden alıp verdiklerinden kaynaklanıyorsa insandan alıp insana veren yada eşyadan canlıdan alıp insana veren gibi. neden şunu düşünüpde ortak noktada buluşarak daha ileriye gidemiyorlar? enerjiyi var eden ulu Allahdan alıyoruz diyemiyorlar? aynı hatayı bugün çeşitli tarikatlarda yapıyor yol yordam aynı kişiler yada objeler diyelim farklı ve bölünüp birbirleri hakkında kendilerini gülünç duruma düşüren açıklamalar. ikiside aynı şey değilmi?

2- her insan yapamaz doğuştan yetenekli ve bu yolda emek harcamış olması lazım demişsiniz. saygı duyarım ve haklısınız. ama bu her insanın yapamayışının nedeni yaradılışı değildir elbet kimisi eline keman alır çalamaz, ney alır çalamaz, ama çok güzel resim yapabilir? herkez resim yaparsa herkez keman çalarsa orkestrayı kim kuracak? ulu Allah çeşitliliği ve yarattıkları ile şaşırtmasını sevendir. kimse taşıdığı ayrıcalığı kendisine ait zannetmesin. bu ulu Allah'ın çeşitliliği yaratma kudretindendir.

3- elbette yediğimiz içtiğimiz gıdalara kadar taşıdığımız enerjiye katkıları vardır. eskiden ulu Allah'ın bu ilmini tesadüfen keşfedenlere şaman yada büyücü deniyordu bugün artık bilim dalı olmuş reiki yada bioenerji diye adlandırılmaktadır. akıl çağı denilen zamanda ortaya çıkacak olan üstün yeteneklerden insanlar haberdar edilmişlerdir. işte bu yetenekler aslında tabiatında var olan bu enerjiyi kontrol altına alabilmesidir insanın. maneviyat ve iman ile büyük ilişkisi vardır bu konunun. çünkü gözle görülmeyen bir enerji ile sadece onun parmaklarınızdan aktığını hissederek veya avuçlarınızda topladığınıza konsantre olarak o gücü elde etmektesiniz. bu konuda rusya ve uzakdoğu çok ileridedir. bunu yapan kişilerede ilk başlarda özel insan diye yaklaşmak bu ilimi kendinden uzaklaştırmaktır. her insanda mevcut olan bir enerjidir ve inanmayarak tedaviye giden kimselerde bir etkisi olmadığı gibi tedaviye ve enerjiye inanan kimselerinde tedavi olduğu tespit edilmiştir. bu konuda önemli bir delil daha vardır. 100 hasta üzerinde yapılan bir deneyde hiç bir etkisi olmayan ilaç hastalara verilmiş fakat vermeden önce ilacın gücünün yüksek olduğuna hastalar ikna edilmiştir. ilaç kullanımı ardından hastaların %80inde iyileşme görülmüştür. böylelikle şu sonuca varabiliriz. başlangıçta ulu Allah'ın ilmine bilmine iman ile yaklaşmak ruhsal bir takım tedavileride beraberinde getirir. Allah'ın varlığına iman etmeyen kimse kudretine iman edebilir enerjinin varlığına inanabilir bu halde bile tedavi etkisini göstermektedir.

öyle ise buradan şu sonuç çıkıyor; insanda var olan büyük hazineler artık yavaş yavaş keşf olunmaya başlıyor demektir. bu keşiflerde inancın ve ruhsal huzurunda önemi ön planda demektir. insanlar akın akın maneviyata yönelecek derken kasıt işte bu tür insanı cezbeden olaylardır. yoksa kimseye gökten zembil ile bir uyanış olacak hali yoktur. yeterki sudan sebeplerle sensin bensin kavgasında ulu Allaha ait olan ilme bilme insan sahip çıkmasın sahibinin hakkını ödesin. hz isaya verilmiş bir ilimdir yüzyıllar önce bu reiki yada bioenerji dediğimiz öğreti. o gün mucize idi bugün ise ilimdir. saygılar.
 
Üst Alt