BİMER'e başvuru yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER); bilişim ve iletişim teknolojileri kullanılarak hayata geçirilen bir halkla ilişkiler uygulamasıdır.

İnternet başvurusu yaparken kimlik doğrulaması gerektiğinden, T.C. Kimlik Numarası, ad-soyad, anne kızlık soyadı ve cep telefonunun doğru yazılması gerekmektedir. Cep telefonuna gelen doğrulama kodu ile başvuru ekranına giriş yapılabilir. Bu bilgilerin yanı sıra iletişim bilgilerinin eksiksiz; başvuru metninin de kısa ve anlaşılır yazıldığından emin olunmalıdır.

Acil ihbarlarınız için lütfen aşağıda belirtilen telefon numaralarını arayınız.
POLİS İHBAR HATTI :155
TERÖR İHBAR HATTI :140
JANDARMA İHBAR HATTI :156
SAHİL GÜVENLİK İHBAR HATTI: 158

Bakanlar Kurulu Kararı ile ilan edilen olağanüstü hal kapsamında; kamu görevinden uzaklaştırılan veya çıkarılan kişilerin itiraz başvuruları BİMER üzerinden yapılabilmektedir.

BİMER'e BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ
 
YukseLL' Alıntı:
T.C. Kimlik Numarası, ad-soyad, anne kızlık soyadı ve cep telefonunun
Tek bir mailde bunların kontrol edildiğini zannetmiyorum. Cep telefonu kendi üzerine olmayan birisinin başvurusunun işleme alındığını biliyorum.

Sanırım esas olan başvuruyu yapan kişinin ifade vermeye davet edilmesi ve ifadesinin alınması. Gerçek ortamda, ıslak imza ile ifade alınmadığında başvuru iptal ediliyor olsa gerek.
 
Üst Alt