• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Bimcell Arayanı Bil Servisi Nasıl Yapılır?

Okunuyor :
Bimcell Arayanı Bil Servisi Nasıl Yapılır?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Bimcell Arayanı Bil servisi sayesinde telefonunuz kapalıyken ya da telefonunuz açık olduğu halde aranmak istemediğinizde sizi kim aramış kaç kere ve ne zaman aramış telefonunuza gelecek bir kısa mesajla öğrenebilirsiniz.

Servis kapsamında iletilen ŞimdiAra SMS’leri de arayarak ulaşamadığınız bir BİMcell abonesi telefonunu açar ve ulaşılabilir hale gelirse aradığınız kişinin ulaşılabilir konumda olduğunu kısa mesaj olarak size bildirir.

ArayanıBil ve ŞimdiAra servislerimiz tek bir servis olarak sunulmaktadır. Servisimiziaylık vergiler dahil sadece 079 TL karşılığında kullanabilirsiniz.

Ayrıca ArayanıBil servisiniz aktif iken ulaşılamadığınız durumda sizi arayan aboneler size sesli mesaj bırakabilirler. Bırakılan sesli mesajları 888′i ücretsiz arayarak dinleyebilirsiniz.

ArayanıBil Servisini iki şekilde kullanabilirsiniz:
Ulaşılamayan Durumlar İçin ArayanıBil
Ulaşılamayan durumlar için ArayanıBil servisiniz aktifse telefonunuz kapalıyken ya da ulaşılamaz durumdayken ArayanıBil servisi devreye girer ve telefonunuzu açar açmaz size kimin kaç kere ve ne zaman aradığını bir SMS’le bildirir.

Her Durum İçin ArayanıBil
Her Durum için ArayanıBil servisini telefonunuz açık olduğu halde rahatsız edilmek istemediğiniz durumlar için kullanmalısınız. Her Durum için ArayanıBil servisiniz aktifken telefonunuz açık olsa dahi çağrı almazsınız sizi arayanlar “ulaşılamıyor” anonsunu dinlerler. O sırada size gelen çağrılar ArayanıBil sistemine yönlenir ve ArayanıBil servisinden o anda sizi kimin aradığı telefonunuza kısa mesaj olarak gelir.

Arayanı Bil Servisi Nasıl Yapılır?
ArayanıBil servisini aşağıdaki yöntemlerle aktif edebilir (açabilir) ya da iptal edebilirsiniz.

SMS ile yapmak için ;
SMS’le ArayanıBil servisini ulaşılamayan durumlarda aktif etmek için “ARAYANIBIL ACIK” yazıp iptal etmek için “ARAYANIBIL IPTAL” yazıp 5555′e kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz.

Web (İnternet Üzerinden) yapmak için
ArayanıBil aktivasyon işlemlerinizi buradan yapmak için tıklayınız.
ArayanıBil Sesli Mesaj Merkezi’ne sesli mesaj bırakılması esnasında aboneler bulundukları tarifenin şebeke içi arama ücreti ile ücretlendirilirler.

Numara değişikliği yapıldığı durumlarda ArayanıBil servis aboneliği sonlanacaktır. Numara değişikliği yapan abonelerimizin servisten yararlanabilmesi için servise tekrar abone olmaları gerekmektedir. Yeni abonelik ile birlikte ücretlendirme başlayacaktır.
 
Üst Alt