Bilinci kapalı Hasta

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Merhabalar öncelikler Rabbim bütün hastalara Şafii isminin hürmetine şifa versin. Benim de abim 12 gün önce İstanbul'da kaldırımda beklerken , motorsiklet çarpıyor ve kafasını cok sert çarptığı için beyin kanaması geçiriyor şuanda yogun bakımda ve doktorlar sol beyni beslenmiyor dediler. Doktorla görüştüğümüz de bize de içi açıcı şeyler soylemiyorlar ailecek perişan durumdayız 2 gün önce abimin beyin ölümünden suphelenen doktorlar dün yapılan testler sonucu beyin ölümü yok dediler. Allah için derin bi nefes aldık . Çok şükür suana kadar 2 nci bir beyin kanaması da olmadı doktorlar abim için de vücudunda refleks olduğunu söylediler ama abim hala gözlerini acmadi. Doktorlar kendiliğinden uyanmasini bekliyorlar. Sizce abim ne zaman gözlerini açar nasıl olur çok zor süreçler beklemek ve çaresizlik çok zor gerçekten abimin de çocukları var daha öncesinde de bi abimi trafik kazasında kaybettik ve onun acısını hala yaşıyoruz ve bu da tek abimiz bilgi verirseniz çok sevinirim Rabbim tüm hastalara şifa versin ailelerine de sabırlar versin.

Z

Ziyaretci27

Ziyaretci
Merhabalar bnm eşim 3 gün önce ağır bi trafik kazası geçirdi kaburga lari kırık kolu platin takılmadan iyileşmeyeck kdr kırık beyinde kanama var ama kanaması gerileme oldunu söyledi doktorlar uytuolamis uyandırıyor çok hareket etmiş bende yanına girip konuştuğum da hareket ediyor fakat refleks diyorlar bilinci kapalı diyorlar şuanda unutmayı kestiler için bikaç gün bilincinin açılacağını bakacak diyorlar lütfen bi yardım beş aylık bebeğim var çok zor günler atlatiyorum

Z

Ziyaretci bt

Ziyaretci
Merhaba,
Öncelikle tüm hastalarımıza Rabbim acil şifa versin, benim Dayım bundan 2 yıl önce markette alışveriş yaparken bianda sebebi belli olmayan bir nedende dolayı kalbi durdu beynine 20 dakika oksijen gitmediği için beyin hasar gördü yaklaşık %70lik bi hasar vardı beyninde ve burada yazılanları tek tek okudum umutsuzluğa kapılmayın Allah'tan umut kesilmiyor biz her doktorla gorusmeye gittiğimizde yoğun bakımın önünde bize hep olumsuz konuşurlardı ufacık bi umut vermezlerdi yoğun bakımdan çıkardık doktora sorardık bize tepki verdi derdik doktorlar onlar refleks der kesip atarlardı ve en sonunda artık eve çıkması gerektiğini söylediler bu şekilde artık ömrünü devam ettireceğini hiç bir şekilde bi ilerleme olmayacağını belirttiler ömür boyu böyle kalcak dediler o zamanlar 8 ay olmuştu biz hastaneden cikarttik dayımı şuan 2 yıl oldu ve dayimdan çok büyük gelişmeler var sesleniyoruz başını çeviriyor bişeyler soruyoruz gözleriyle onaylıyor söylediklerimizi komik şeyler anlatıyoruz gülüyor kesinlikle doktorlarn olumsuz sözlerine inanmayın biz gittik bize bi tedavi söyleyin uygulayalim dedik bunun hiç tedavisi yok böyle devam dedi araştırdık herşeyi ve bir sürü tedavi uyguladik ve sonuç şuan çok güzel umutlarımiz arttı bogazinda nefes alması için delik açılmisti midesinde pegi var yemek verme bunlara rağmen tepkileri arttı kesinlikle umutsuzluga kapılmayın fizik tedaviyi mutlaka yaptırın bol bol masajla birlikte eğer bilgi almak isteyen olursa buraya yazabilir yardımcı olurum hangi tedavileri uyguladığımız konusunda ve sözlerde uyguladığımız tedavileri benimle paylasirsaniz sevinirim çünkü hâlâ tam bilinci gelmedi %50 bilinci geldi birbirimize yardımcı olalım aynı kaderi paylaşıyoruz tekrardan Allah acil sifalarini versin tüm hastalarımıza tez zamanda Allah ayağa kalkmak nasip etsin

merhaba benim babamda şuan da yoğun bakımda yatıyor ve bakim hastası olarak kalacağı ni bilinç kapalı gelir Mı gelmez Mı bilinmediği hiç gelmeyebilir veya gelde bilir deniyor beyin sapinda herhangibir sıkıntısı yok kafada kanama da yok ağır travma olarak değerlendiriliyor siz kendi hastaniza neler yaptınız yöntem olarak yani bununla ilgili nasıl bir tedavi yöntemi uyguladiniz yardımcı olabilrmisiniz

K

Karakurt

Ziyaretci
Allah şifa bekleyen tüm hastalara acil şifalar versin...benim babam da bundan 53 gün önce beyninde pıhtı atıp beyin sapını tıkamasından dolayı tam felç ile hastaneye kaldırıldı hayati tehlikesi vardı ve yoğun bakımda ilaç tedavisi başladı.Beyin sapının içine müdahale edilemediğinden ameliyat imkansız sadece ilaç tedavisi yapılıyor 53 gündür bilinci kapalı vücutta hareket yok solunum cihazına bağlı bazen ateşi çıkıyor bazen enfeksiyon başlıyor bazen de nöbet geçiriyor sorun beyinde olduğundan nöbet geçirmesi de normalmiş fakat beyne hasar veriyor her nöbet her ateş ve her enfeksiyon.Gözleri açık ama bilinçsiz açıyormuş bizi göremediğini biz anlayabiliyoruz arada yutkunuyor bilinci beyin sapındaki tıkanıklık tamamen açıldığında açılacak diye düşüküyoruz babamın durumunu sormadığımız dr kalmadı herkes ameliyat imkansız beklenecek ilaç tedavisi devam etmeli diyor beklemek o kadar zor ve acı verici ki dua etmekten başka çaremiz yok babam iyileşse bile bakım hastası olarak görmeyerek konuşamadan yatarak belkide bizi tanımadan hayatını sürdürebilirmiş bunları duymak öyle acı vericiki Allah tüm yoğunbakım hastalarına tüm şifa bekleyen hastalara acil şifalar versin inşallah....

A

astjan

Ziyaretci
hocam iyi günler
Aynı sorun bizim başımıza geldi Babam şu an yoğun bakımda yatmakta uzun zaman enfeksiyon ile savaştı Ama birinci hala gelmedi 90 gün oldu bu konuda sizin Yardımlarınızı almak istiyorum telefonu 0533 601 50 71 Hocam bu konuda yardımcı olursanız teşekkür ederim Allah sizlere de şifa versin bana ulaşabilirsiniz çok mutlu olurum

E

Enginst

Ziyaretci
Allah şifa bekleyen tüm hastalara acil şifalar versin...benim babam da bundan 53 gün önce beyninde pıhtı atıp beyin sapını tıkamasından dolayı tam felç ile hastaneye kaldırıldı hayati tehlikesi vardı ve yoğun bakımda ilaç tedavisi başladı.Beyin sapının içine müdahale edilemediğinden ameliyat imkansız sadece ilaç tedavisi yapılıyor 53 gündür bilinci kapalı vücutta hareket yok solunum cihazına bağlı bazen ateşi çıkıyor bazen enfeksiyon başlıyor bazen de nöbet geçiriyor sorun beyinde olduğundan nöbet geçirmesi de normalmiş fakat beyne hasar veriyor her nöbet her ateş ve her enfeksiyon.Gözleri açık ama bilinçsiz açıyormuş bizi göremediğini biz anlayabiliyoruz arada yutkunuyor bilinci beyin sapındaki tıkanıklık tamamen açıldığında açılacak diye düşüküyoruz babamın durumunu sormadığımız dr kalmadı herkes ameliyat imkansız beklenecek ilaç tedavisi devam etmeli diyor beklemek o kadar zor ve acı verici ki dua etmekten başka çaremiz yok babam iyileşse bile bakım hastası olarak görmeyerek konuşamadan yatarak belkide bizi tanımadan hayatını sürdürebilirmiş bunları duymak öyle acı vericiki Allah tüm yoğunbakım hastalarına tüm şifa bekleyen hastalara acil şifalar versin inşallah....

Gecmis olsun hastanizin durumu nasil ?
Herhangi bir gelisme var mi ?

• Etiketler
    bilinci kapalı hasta bilincin açılması şuuru kapalı hasta
  • Üst Alt