Bilim dünyası şokta!

selam ederim;
Nefesle Beslenen insanlar…

70 yıldır hiç yemeyen ve içmeyen adam

Evet yanlış okumadınız. 70 yıldır yemek yemeden ve içmeden yaşayan insan halen hayatta. Nefes ve ışıkla beslenen insanlar var, hem de geçmişte ya da gelecekte değil. Siz bu satırları okurken dünyamızda 30.000’ den fazla insan yemek yemeden ve su içmeden yaşıyorlar.

BİYOLOJİK YAŞI 20
Moskova’da da bu şekilde yaşayan bir grup var. Onlar da Konstantin Vasiliev Müzesi’nde bir araya gelerek deneyimlerini paylaşıyorlar. Örneğin bir anne çocuğunu sekiz yaşına kadar emzirirse, ototrof olabileceğini düşünüyorlar. Bu gruptaki yemeyen ve içmeyen kadınların çocuklarına yetecek kadar sütlerinin bulunması da oldukça ilginç. Ototrofların insanlara önerdikleri ise bir anda yemenin ve içmenin kesilmesinin mümkün olmadığı. Rusya’nın en ünlü ototrofu ise Zianaida Baranova. 67 yaşındaki kadın ilk başta et yemeyi bırakmış. Dört buçuk yıldan beri ise yemek yemeden ve su içmeden yaşıyor. Yine de uzmanlar Baranova’nın biyolojik yaşının 20 olduğunu söylüyor. Zaten son derece enerjik ve neşeli bir insan. Üstelik kilolu ve zayıflamayı da düşünmediğini söylüyor.
devamı; mercek.tv

“Hava ve ışıkla beslenenler” hareketinin öncüsü Türkiye’ye geliyor;

19 yıldır hiçbir şey yemeden sadece temiz hava ve ışıkla beslenerek yaşadığını söyleyen Jasmuheen ve takipçileri yeniden Avrupa sahnesinde. Ziyaret programlarında yıl sonunda Türkiye de var.
 
Selamlar
Bu konuyla ilgili ben de bir ekleme yapmak istiyorum.turkiyede de isikla ve havayla beslenen insanlarin uzun yillardir var oldugunu soylemek isterim.Severek takip ettigim aktuel dergisinin 21.ve 24. Sayilarinda bu konuya yer verilmisti.Konu muhim.İnsanlarin et yemek zorunda olmadiklarini,et yemenin mutlak bir gereksinim olmadigini da hatirlatmis olayim bu vesileyle.
Konuyla ilgili link: yeniaktuel.com.tr
 
selam ederim;

efi beni en çok mutlu eden şey ulu meleklerin yeryüzündeki icraatları yine insanlar üzerinden bildiriden kısa sonra yapmaları. bu bende hayranlık yaratıyor onlara karşı. birer öğretmen gibiler insanlığa. ulu Allah'ın merhamet ve şefkatini taşıyorlar üzerlerinde bunuda yakından hissettiriyorlar insana. inşallah bunu herkez yaşayıp hissedecek bu beni çok mutlu ediyor. onlarla yüzyıllar sonra buluşmak insanlarda ne çeşit bir duyguya yol açacak ben hayal bile edemiyorum.
 
Üst Alt