Bilgisayar Televizyona Nasıl Bağlanır?

Bilgisayar Televizyona Nasıl Bağlanır?

Laptopu TV'ye Bağlama,Pc Televizyona nasıl bağlanır ?

Bilgisayarınızın TV'ye bağlanması için, bilgisayarınızda, TV'nizdeki giriş bağlantı noktalarından biriyle eşleşen bir çıkış bağlantı noktasının olması gerekir.

38867316-97b1-4088-8df4-35f67cf36d4a_0.jpg

HDTV'niz varsa ihtiyacınız olacak şeyler

Neredeyse her bilgisayarda bir çıkış bağlantı noktası bulunduğundan, bilgisayarınızı yüksek tanımlı televizyonunuza (HDTV) bağlamak için bir kablo kullanabilirsiniz. Bilgisayarların çoğunda bir VGA çıkışı bağlantı noktası vardır (bu nedenle VGA kabloları çok yaygın olarak kullanılır). Diğerlerinde ise, her biri farklı türde kablo gerektiren Dijital Görsel Arabirim (DVI), yüksek tanımlı multimedya arabirimi (HDMI) veya bileşen video çıkışı bağlantı noktaları vardır.

Standart tanımlı bir TV'niz varsa ihtiyacınız olacak şeyler

Standart tanımlı TV'lerin çoğu yalnızca kompozit video veya S-Video bağlantılarını destekler. Bilgisayarınız bunlardan birini destekliyorsa, bilgisayarınızı TV'nize bağlayabilirsiniz. Ancak bu iki bağlantı türü de, HDTV veya standart bir bilgisayar monitörüyle elde ettiğiniz kadar net görüntü sağlamaz.

Doğru kabloyu aldıktan sonra, bilgisayarınızı TV'ye bağlamak için bu adımları izleyin:

  • Bilgisayarınızı kapatın ve TV'nize rahatça ulaşabileceği bir yere konumlandırın. Monitörü çıkarın, ancak fare ile klavyeyi takılı bırakın.

  • Uygun video kablosunu bilgisayarınızın çıkışından TV'nize bağlayın.

  • TV'yi açın ve bilgisayarınızın çıkışıyla eşleşen girişe ayarlayın. Bunun nasıl yapılacağıyla ilgili yönergeler için kullanıcı kılavuzuna başvurmanız gerekebilir.

  • Bilgisayarınızı açın.

  • TV'nizde Windows görüntülenmelidir. Ekran genişletilmiş veya ekranın bir kısmı kesilmiş şekilde görünüyorsa, Windows'da ekran çözünürlüğünü ayarlamanız gerekebilir. Daha fazla bilgi için bkz. Monitörünüzde en iyi görüntüyü elde etme.

  • TV'nizde Windows'u göremezseniz, bilgisayarı monitörünüze yeniden bağlayıp ekran çözünürlüğünü ayarladıktan sonra TV'nize bağlamanız gerekebilir.
 
Üst Alt