Beyinin en zor kararı

İnsan doğduğu zaman hücre topluluğudur. bütün hücreler yaşamak ister. Daha çok yaşamak üremek çoğalmak için biraraya gelmişlerdir. Her hücre bir organı oluşturur ama her organ da sinir ağı ile beyin organına bağlıdır. bunu omurilik sinirleri ile gerçekleştirir.
Omurilik öyle korunmuştur ki hiçbir darbede kolay kolay sinirler zedelenmez. ama arasına iğne sokarsanız birçok organınız felç olur.
Bu hayatı karartılacak bir kişi için işkence sistemidir. En kötüsüdür süründürmek.
Hayat ve yerçekimi insanı yıpratır hücre yığınları devamlı ürer yozlaşmaya başlar. Sonunda sistem kendini kontrol altına alamaz. Beyin bir gün ölüm kararını vereceğini bilir
henüz tazeyken üreme hücrelerini geliştirerek yeni taze bir canlı üreterek yeryüzünde geleceğini sağlar. Ne yazıkki hücre topluluğu sonsuz değildir. Yeryüzünde çocuklarını bırakır yada sporlarını tohumlarını ve ölür.
Bir insanı cenazede yıkama eylemi erkeklerin tohumlarını son ana kadar bbırakmasıdır. Mantarlar ölünce sonuna kadar üremek için tohumlarını bırakır. İnsanoğlu da bundan farklı değil.
Bir vücut beynin mantık sistemi ile çalışır iğne batırınca acı duyar. Hastalık sonucu % de mantıkla çalışır beyin aldığı hasara göre hareket eder. Vücuttaki bütün organlara ve hücrelere hüküm eder. eğer beynin mantığına göre vücutta hasar büyükse. ölmemek için yalvaran canlı hücre organlarına da son kararını verir
Bütün organlara emreder ve kendi görevine son vererek emekliye ayrılır
Ölün....
vücutta 1-2 saatlik bir katılaşma başlar işte siz bu zamanda acı çekmezssininz. Çünkü ölüm soğukluğu katılığı başlar uyuşturur kendini. 1-2 saat sonra bırakır. insan vücudu
sizin bilmediğiniz beynin kullanılmayan tarafı bu kararı vermek için her zaman hazırdır.

Bazı ölümler aniden olur. Buna beyinin içindeki mantık karar verir bazen bir organ çalışamaz ve hemen de verebilir. Bu normal eceli ile hissedilendir.
Vurularak ölenler için beynin karar vermesi daha ani olur. Bu zor karar bazen günler alırken bazen de 0.5-1 saniye sürer. İnsan düşündükten 0.5 saniye sonra hisseder ve konuşur. Beyin zamanı birleştirdiği için o an olmuş gibi hissederiz.
O, hiç durmaz. Siz uyurken de calışır rüyaları o yüzden görürsünüz. Sadece temposunu yavaşlatır. Reflekslerle organ çalışmasını kilitler. Hasar tespit raporunu uyurken de verebilir. Bazı ölümler uyurken gerçekleşir.
En zor karar emekli olmaktır o da bir gri hücre topluluğudur. Aslında yaşamak ister. Ömrü boyunca çalışır düşünür emreder.
''Dünyada sadece yaptığı şeyler kalır.'' Düşünmek karar vermek en zor görevdir.

senolmutlu@2010 supermeydan
 
Son düzenleme:
Merhaba!

Yaziniz nesir kalibinda dusundurucu.
Ama bilgi olarak:Temel alinan bilgi yanlis.

Hucreler tek tek beynin emrinde degildir.
Uyumsallik bilgilerinin kiyasi ve ulastirilmasinda dagiticidir.

Dediginiz hukmedilicik izafi ve organizmal boyutta % icindedir.

Hucresel boyutta:
Bakin kanserli hucre hicbir virus,mikrop etkisi olmadan
Baskalasir ve kardes hucreyi yer.
Bunu yapar cunku beynin emrinde degildir.

Organizmal boyutta ise:
Reflex becerisi beyinden bagimsizdir

Toplam Yasam formunda:
Beyin hicbir zaman olmeyi dusunmez.
Bu yuzden bitkisel hayatta makinaya bagli yasam devam eder.
Fisi disardan siz cekmek zorunda kalirsiniz.

Butun canli organizmalar sadece YASAMA programlidir./GEN
Bu yuzden Olum: Allah cc inancinin en buyuk delilidir.

Yaradilisinda olmiyanin yine gen programinda olmayan bir
Zaman diliminde bilinmezden bilinir hale gelmesi...

Aslinda beyin/gen iliskisi konusunda
Bioloji bilim dergilerinde yayinlanmis onlarca makale var.
Faydalanabilirsiniz.
Selamlar............
 
mantıklı yazınız için teşekkürler. Sn mopsy
Bu normal olan ölümlerde geçerli. olasılığı yüksek olanlarda. . Dışarıdan refleksi olan solunum sistemi ve diğerleri dışarıdan kontrol edilen refleksiv sistemde zaten büyük oranda beyin ölümü gerçekleşmiştir.karar verme yeteneği bir makineye yada başka bir insana verilmiştir.
Çalışsa da dışarıdan tamir edilse de felçli vaziyette yaşamaya devam edecektir. sadece dış destek ile çalışan bir makine kendinde değilse zaten yok olmuştur . Bedenle beyin arasındaki ince çizgi var olmak ve bedeni taşımak herşeyden önemlisi Düşünebilmek. Ben işi parçadan çok mantıkla görmeye çalıştım.
Düşünüyorum öyleyse varım. Ölüme ben karar veririm
başkası öldürme kararı vermiş ve başarılı olsa bile ölmeye kendini bırakmaya beyin karar verir. Ona öldürme zevki aslında hiçbir zaman tattırmamıştır. Beyin bencildir. Ölürken bile mahkeme yapar. katillerin ve iyi insanların içindeki ölmeden önceki son düşünceyi merak ediyorum sn mopsy. Umarım bir gün böyle bir makine yaparız.
 
Üst Alt