Beyin mi , Kalp mi...???

• Konbuyu başlatanbursali68
  • Başlangıç tarihi
efenim bilimsel kanıt derken,illada fenni ilimlerden bir kanıt istiyorsanız bu olmayabilir.Gerçi kalptede beyindeki gibi bir çok sinir ağları olduğunu okumuştum bir yerlerde ama Kuranın bahsettiği durum bu değil zaten.
tasavvuf( b)ilminden kanıt sorarsanız kanıt çok .Ama bu kanıtların algılanabilmeside subjektif bir olay.Yani tadılmadan bilinmez.Önce o kalbin farkına varılacak.O kalp bu kalp değil.et kalple alakalı manevi bir latife.İnsanın batıni yönü,sireti,iç alemi.Hakikati algılayan tarafı.
Malum insan yalnızca cesetten ibaret değil birde ruh yönü var ki onu laboratuvarlarda inceleyemessiniz.İnceleyemediniz diye bilimsel kanıtı yok diye reddedemessiniz.reddedeninde kendi bileceği bişi efenim.:prv:
yani herşeyin bilimsel kanıtı olmaz bizim için ilimsel kanıt yeterlidir.:)

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Sn.ümmi , bakınız illede " Müsbet Bilimle " açıklanmalı , açıklanamzsa bu olay kabul edilemez....Diye bir İDDİAM veya bir söylemim mi var...Bakarsanız böyle bir söylemimin olmadığını görürsünüz...Ayrıca ben de " kalbimle severim " , " yufka yürekliyimdir "...Bu noktalarda ayrılmıyoruz ki...İyi de böyle hissetmemiz demek bunun " bilimselliğinin " olmadığı anl***** da gelmez değil mi....İşte ben de tam bu noktada " ACABA DİYORUM ", KALP ile düşünmenin " BİLİMSELLİĞİ VAR MI "....Diye soruyorum...

Bilmiyorum anlatabildim mi...

Sağlıcakla kalınız...

bilimselliği varsada günümüz bilminin bu seviyede olduğunu sanmıyorum efenim.Önce akleden kalbi olan birini bulup sonra onu laboratuvarda inceliiiceniz.oooo uzun iş.:Winlk_Tongue:

efenim kalbin akletmesi,Hakikati algılamasıdır,görmesi,hakikati görmesi,duyması hakikati duymasıdır.Baş gözü kulağı,beyni son derecede iyi vazife yapıyor olsada,hakikati idrak edememişse herhangi bir hayvandan farkı olmaz.hatta belhum edall denir kuranda bu tiplere.nitekim öküzlerde hergün trene bakıyorlar o güzel gözleri ile ama kendilerine idrak açısından bir faydası olmamaktadır.baktığından ibret alabilmek,duyduğundan ibret almak,ve bu ibretlerle hayatına hakikat doğrultusunda yön vermek yani sıratı müstakim üzere olmaktır akletmek.Yoksa zeka eşittir akıl demek değildir.Şeytan zekidir ama akıllı değildir mesela.:prv:

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

nitekim öküzlerde hergün trene bakıyorlar o güzel gözleri ile ama kendilerine idrak açısından bir faydası olmamaktadır.baktığından ibret alabilmek,duyduğundan

Sn.ümmi , beyinleri gelişmemiş olduğundan " ÖKÜZLER YUMURTA HESABI DA YAPAMAZLAR "....İnsan özellikle sadece KALP ile değil ki...

Sağlıcakla kalınız...

B

bursali68

Ziyaretci
eyvallah efenim öküzlerdede insandaki gibi zeka ve akıl olduğunu düşünsenize.Arenada bir tane matador kalmazdı.:shocked:

Merhaba,

Valla müthişti bu bomba bak sabah sabah....:freakedout::eek:k: Allah da sizi güldürsün...:freakedout:

Sağlıcakla kalınız...

efenim kalbin akletmesi,Hakikati algılamasıdır,görmesi,hakikati görmesi,duyması hakikati duymasıdır.Baş gözü kulağı,beyni son derecede iyi vazife yapıyor olsada,hakikati idrak edememişse herhangi bir hayvandan farkı olmaz.hatta belhum edall denir kuranda bu tiplere.nitekim öküzlerde hergün trene bakıyorlar o güzel gözleri ile ama kendilerine idrak açısından bir faydası olmamaktadır.baktığından ibret alabilmek,duyduğundan ibret almak,ve bu ibretlerle hayatına hakikat doğrultusunda yön vermek yani sıratı müstakim üzere olmaktır akletmek.Yoksa zeka eşittir akıl demek değildir.Şeytan zekidir ama akıllı değildir mesela.:prv:

selam ederim;

birlikte sabaha kadar sohbet edin oturup sevkle izlerim. harika sohbet :eek:k::eek:k:

Üst Alt