• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Benim İçin Özgürlük...

Okunuyor :
Benim İçin Özgürlük...

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Sizin için özgürlük nedir?
Düşündüğünüz anlamda özgürlüğünüzü yaşayabiliyor musunuz?

İsterseniz boşluk dolduralım:)

Benim için özgürlük .............dır.
Fakat............dolayı özgürlüğümü yaşayamıyorum/yaşıyorum.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
İlk özgürlük açıklamasını ben yapayım isterseniz:

Benim için özgürlük,
'' Saçlarımı türban veya başörtüsüne hapsetmek değil, onları özgür bırakarak sağlıklı yaşamasına yardımcı olmaktır.'' :prv:

Fakat dini inancım bu özgürlüğe müsade etmemektedir.

atmaca34

Kıdemli
Üye
özgürlük ..........................Ormanlarda..............................................................dır.
Fakat..............evrim.den....................................................dolayı özgürlüğümü yaşayamıyorum. Keşke hiç evrim olmasaydı... ormanda eskisi gibi.! yaşasalardı.

isyan_her_yerde

Tecrübeli
Üye
Benim için özgürlük beynimin sınırlarındadır.

Fakat bir adım ilerisi yerine hala her dakika geçmişini önüne pişirip pişirip koyan bir toplum yüzünden sınırlarımı zorlamakta tek başıma kalıyorum.

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Benim için özgürlük kararlarımı kendim almalı
istediğim şekilde giyinebilmeli
artı düşüncelerimi bir başkasının hatırı için dar kalıplara mahkum etmeden rahatça ifade etmek demektir...

spartaküs

Tecrübeli
Üye
Dogru, özgürlük bir fenomendir. Yoktur...

Her birimiz, herhangi birinin ya da herhangi bir sartlanmisligin sebebi ile aciklayabilecegimiz eylemlerimizin ötesinde özgürlük arayamayiz. Buna herseyi gecsek, doga izin vermez sanirim.

Hic kimsenin, hic kimse üzerinde baski ve tahakküm kuramadigi zaman özgürlügün tarifini anlamlandirabiliriz sanirim.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
özgürlük ..........................Ormanlarda..............................................................dır.
Fakat..............evrim.den....................................................dolayı özgürlüğümü yaşayamıyorum. Keşke hiç evrim olmasaydı... ormanda eskisi gibi.! yaşasalardı.
Arkadaşlar siz de seviyesiz ve terbiyesizlik kokusu alıyor musunuz?

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Benim için özgürlük;

'' Silahsız, savaşsız, askersiz, sınıfsız ve sınırsız bir dünyada yaşamaktır.
Fakat demokrasi aldatmacasıyla bize dayatılan kapitalizm buna izin vermemektedir''

Üst Alt