‘Beni mahalle baskısı kardeş katili yaptı!’

• Konbuyu başlatanbursali68
  • Başlangıç tarihi
B

bursali68

Ziyaretci
‘Beni mahalle baskısı kardeş katili yaptı!’

Fevzi ve Ramazan iki kardeş. Asayiş kayıtlarına biri katil diğeri de maktul olarak geçti. Ramazan travestiydi. Fevzi mahallenin baskısına boyun eğdi

MEHMET BULUT, ZEKİ GÜNAY Gaziantep DHA

Gaziantep Kilisli Çetin kardeşler birlikte restoranlarda çalışarak kazanıyorlardı hayatlarını. Garsondu ikisi de. Birlikte işe giriyor, çok geçmeden de ayrılıyorlardı. Ramazan’ın cinsel eğilimleriydi bir türlü tutunamamalarına sebep. Ramazan kovulunca Fevzi de bırakıyordu o iş yerini... Bir yıl önce Fevzi evlendi. Ama Ramazan’la evleri de işleri de ayrılmadı. Bu kez iki kardeş minibüsle seyyar overlokçuluk yapmaya başladılar. Bir düzen kurmak için uğraşıyorlardı ki, 6 ay önce Ramazan otomobilde bir erkekle ilişkiye girerken yakalandı. Artık abisiyle birlikte kalamazdı, ayrıldı evden.

Yalnızdı, kimsesizdi
Fevzi kardeşine destek olmaya çalışıyordu ama zorlanıyordu. Ailesi karşıydı Ramazan’a, çevre de Fevzi’yi sıkıştırıp duruyordu. Ramazan kadın kıyafetleri giymeye başlayınca çevresindeki baskı da arttı Fevzi’nin. Salı günü Ramazan parkta düşüp ayağını kırdı, Gaziantep Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Artık kadın kıyafetleri giyiyordu Ramazan. Önce hastanenin ortopedi servisindeki kadınlar bölümüne alındı; sonra erkek hastaların bulunduğu bölüme aktarıldı.
Ramazan yalnızdı hastanede, kimsesizdi. Kız kardeşine haber verdi durumunu, kız kardeş de abisi Fevzi Çetin’e...

‘Namusumu temizledim’
Fevzi Çetin, önceki akşam kardeşini görmek için hastaneye gitti. Ama niyeti yalnızca “Geçmiş olsun” demek değildi... Cebinde bir kamyoncudan aldığını söylediği silahı vardı. İçeri girdi, kardeşini gördü. Silahını çıkardı cebinden... Odadaki diğer hastalara ve onların yakınlarına “Çıkın” dedi. Ramazan abisine yalvarmaya başladı, fayda etmedi. Fevzi doğrulttu silahını, tetiği çekti. Biri başına isabet eden 3 kurşunla devrildi Ramazan. Fevzi ise polise teslim oldu. Fevzi Çetin, “Kardeşimi mahalle baskısı yüzünden öldürdüm. Namusumu temizledim” diye konuştu.

Cenazesini de istemediler
Fevzi cezaevine gitti sonra, Ramazan da otopsiye... Otopsiden sonra hastane cenazesini ailesine teslim etmek istedi. Ama Kilis’in Tahtalı Karadut köyündeki aile istemedi Ramazan’ı. Cumhuriyet Savcısı talimat verdi, cenaze Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü görevlileri tarafından alınıp Asri Mezarlığa götürüldü. Altı görevli ve mezarlık imamı tarafından kimsesizler mezarlığına defnedildi Fevzi’nin kardeşi Ramazan...

Travesti olduğu gerekçesiyle kardeşini öldüren Fevzi Çetin “Namusumu temizledim” dedi.

Kaynak : http://gundem.milliyet.com.tr/-beni.../08.10.2011/1448151/default.htm?ref=OtherNews

Merhaba,

Eeee Fevzi...!!! Şimdi kardeşin " GERİ GELECEK " mi...?

Kişilerin cinsel tercihlerindeki farklılıklardan dolayı ne yapmak gerek , yok mu edelim...?

Fevzi burada doğru mu yapmıştır...?

Sağlıcakla kalınız...

Merhaba

Bu konunun;" mahalle baskisi "basligina indirgenecek kadar basit olmadigina inaniyorum.
Konunun yasinalasi durumlari oldugunu
Bu tepkilerin daha fazlasini Avrupa ulkelerinde akraba boyutunda gordugumuzu de belirtmek isterim.

Yalniz bir farkla ki,
Medya-Mahkeme boyutu kisi haklari diyerek gizlenmektedir.

Turkiye alelenicilik ekolunden oldugu icin
Bati ornegi bu konuda vurgulanamaz.

Baglaminda olayin diger boyutlarininda
Incelenmesi aciga cikmasinin beklenmesi gerekir.
.....diye dusunuyorum.

Üst Alt