• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Benden bu kadar...

• Konbuyu başlatan Ammar
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 18
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Benden bu kadar...

Ammar

Kıdemli
Üye
Ben bu foruma geldiğim günden beri ALLAH (C.C) ve RESULUNE(S.A.S) den başkasına kulluk yapmayın, ihtiyacınız olan tek şey KUR-AN ve SÜNNET dir, dedim anlayan olduysa ne mutlu bana..

Ama geçirdiğim bunca zaman sonrasında üzülerek gördüm ki, 3 Tip insan var

1-Tüm islam coğrafyasını kaplayan Örümcek ağları gibi sarmalamış, Süpermenlere inanan, hatta inanma boyutunu aşmış neredeyse kendisine rehber KUR-AN ve SÜNNET den daha öte,
MÜRŞİD' ini rehber edinen, birbiriyle bile anlaşamayan birbirine bile küfürler hakaretler eden, İSLAM ile alakası bile olmayan ve malesef ki İSLAM' a edilen en büyük ihanetin 1 numaralı sebebi TARİKAT VE TASAVVUFCULAR.. Kendilerinin peşinden MÜRŞİD' e tabi olmak şart diye kandırıp sürükledikleri ve sürükleyecekleri insanlar....

2- ALLAH C.C' u Kökten reddeden, Şeytan' a kulluk yapan, dünya ve içindekileri Ebedi hayata tercih edip kendisini yokdan var edip yeryüzünde Halife kılan RABBİ' ne nakörlük yapanlar.. ( Cehennem azabı ile karşılaştıklarında iş işten geçmiş olacak)

3- Hepsinden çok üzüldüğüm gurup ise, bu grup, ben iyi bir insanım, herkese iyi davranıyorum, namazımı kılıyorum, orucumu tutuyorum, kelimeyi şaadet getiriyorum, zekat veriyorum, param olursa hacca da giderim, diye düşünüp İSLAM' ın bu kadar kolay olduğunu zannedenler... oysaki KUR-AN okuyorlar hangi dönemde olursa olsun müslümanım diyenlerin yaşadıkları ortada iken, ALLAH C.C' un dinini yüceltmek için geçmiş ümmetlerin gördükleri eziyetler, çileleri ve zalim yöneticelerin zulmune rağmen ALLAH C.C dan başkasının yönetimini, kanunlarını, emir ve yasaklarını yaşadıkları topraklara ve cemiyetlere hakim kılmak için canlarını bile vermekten çekinmeyen gerçek müslümanları örnek almayıp, her koyun kendi bacağından aslılır, bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyenler...

bide 4. grup varki bunlarlada bugün tanıştım KUR-AN' a inanıpda HADİS leri reddetip, peygamberin sözleri ve yaptıkları bizi bağlamaz diyenler...

Ben bunca zamandır TEVHİD' i anlattım, anlatmaya çalıştım, Hz. ADEM A.S dan, RESULULLAH S.A.S e kadar ALLAH C.C un değişmeyen şeriatını gözler önüne sermeye çalıştım...

Oysa ki çoğunluk düşmüş bir MÜRŞİD, bir EVLİYA peşine ne KUR-AN ne SÜNNET ile alakası olmayan TARİKAT ve TASAVVUFU gerçek İSLAM zannedip, kendine zulmedenler MAHŞER günü karşılarına çıkan AZAP ile karşılaştıklarında sakın şaşırmasınlar...

Artık bu sitede insanlara bunları anlatıp duruyorum, ve boşa vakit kaybediyorum şimdi KUR-AN daki kıssalarda anlatılan insanların inatla bildiğinden şaşmayan ve aklını kullanmayı düşünemeyen insanların ne kadar büyük bir çoğunluk olduğunu ve onları kurtuluşa davet eden RESUL lere karşı nasıl inatla mücadele ve müdahale ettiklerini daha iyi anladım...

Artık boşa zaman kaybetmiyeceğim, ALLAH C.C' un rızası çabaladım... Bu son mesajımdır...

BİZE ALLAH (C.C) YETERLİDİR, O NE GÜZEL BİR VEKİLDİR.....

çerkeş18

Amatör
Üye
Ben bu foruma geldiğim günden beri ALLAH (C.C) ve RESULUNE(S.A.S) den başkasına kulluk yapmayın, ihtiyacınız olan tek şey KUR-AN ve SÜNNET dir, dedim anlayan olduysa ne mutlu bana..

Ama geçirdiğim bunca zaman sonrasında üzülerek gördüm ki, 3 Tip insan var

1-Tüm islam coğrafyasını kaplayan Örümcek ağları gibi sarmalamış, Süpermenlere inanan, hatta inanma boyutunu aşmış neredeyse kendisine rehber KUR-AN ve SÜNNET den daha öte,
MÜRŞİD' ini rehber edinen, birbiriyle bile anlaşamayan birbirine bile küfürler hakaretler eden, İSLAM ile alakası bile olmayan ve malesef ki İSLAM' a edilen en büyük ihanetin 1 numaralı sebebi TARİKAT VE TASAVVUFCULAR.. Kendilerinin peşinden MÜRŞİD' e tabi olmak şart diye kandırıp sürükledikleri ve sürükleyecekleri insanlar....

2- ALLAH C.C' u Kökten reddeden, Şeytan' a kulluk yapan, dünya ve içindekileri Ebedi hayata tercih edip kendisini yokdan var edip yeryüzünde Halife kılan RABBİ' ne nakörlük yapanlar.. ( Cehennem azabı ile karşılaştıklarında iş işten geçmiş olacak)

3- Hepsinden çok üzüldüğüm gurup ise, bu grup, ben iyi bir insanım, herkese iyi davranıyorum, namazımı kılıyorum, orucumu tutuyorum, kelimeyi şaadet getiriyorum, zekat veriyorum, param olursa hacca da giderim, diye düşünüp İSLAM' ın bu kadar kolay olduğunu zannedenler... oysaki KUR-AN okuyorlar hangi dönemde olursa olsun müslümanım diyenlerin yaşadıkları ortada iken, ALLAH C.C' un dinini yüceltmek için geçmiş ümmetlerin gördükleri eziyetler, çileleri ve zalim yöneticelerin zulmune rağmen ALLAH C.C dan başkasının yönetimini, kanunlarını, emir ve yasaklarını yaşadıkları topraklara ve cemiyetlere hakim kılmak için canlarını bile vermekten çekinmeyen gerçek müslümanları örnek almayıp, her koyun kendi bacağından aslılır, bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyenler...

bide 4. grup varki bunlarlada bugün tanıştım KUR-AN' a inanıpda HADİS leri reddetip, peygamberin sözleri ve yaptıkları bizi bağlamaz diyenler...

Ben bunca zamandır TEVHİD' i anlattım, anlatmaya çalıştım, Hz. ADEM A.S dan, RESULULLAH S.A.S e kadar ALLAH C.C un değişmeyen şeriatını gözler önüne sermeye çalıştım...

Oysa ki çoğunluk düşmüş bir MÜRŞİD, bir EVLİYA peşine ne KUR-AN ne SÜNNET ile alakası olmayan TARİKAT ve TASAVVUFU gerçek İSLAM zannedip, kendine zulmedenler MAHŞER günü karşılarına çıkan AZAP ile karşılaştıklarında sakın şaşırmasınlar...

Artık bu sitede insanlara bunları anlatıp duruyorum, ve boşa vakit kaybediyorum şimdi KUR-AN daki kıssalarda anlatılan insanların inatla bildiğinden şaşmayan ve aklını kullanmayı düşünemeyen insanların ne kadar büyük bir çoğunluk olduğunu ve onları kurtuluşa davet eden RESUL lere karşı nasıl inatla mücadele ve müdahale ettiklerini daha iyi anladım...

Artık boşa zaman kaybetmiyeceğim, ALLAH C.C' un rızası çabaladım... Bu son mesajımdır...

BİZE ALLAH (C.C) YETERLİDİR, O NE GÜZEL BİR VEKİLDİR.....
hiç kendini yorma mürşitliğede soyunma, kopyala yapıştırla millete bişey anlataman,reklam için ALLAH dostlarına saldırma bi kerede kendi fikirlerini yaz, aynaya bak:alkis:

ajan

Tecrübeli
Üye
satış ve pazarlama bilimi de 4'e ayırıyor insanları;

1 sürücü: herşeyin kendi kontrolünde olmasını isteyen;
2 analitik: sayılardan başka hiçbir şeyle ikna olmayan;
3 duygusal: insan ilişkilerinde hep duyguyu ön plana çıkartan;
4 dışa dönük: ilginin hep kendi üzerinde olamsını isteyen;

tabi bir insan da bunlardan birkaçıda olabiliyormuş neyse asıl diyeceğim şu ki;

galiba bu forumda sürücü olanlar biraz fazlalıkta çünkü bu sürücüler ek olarak herşeyi kendilerinin en iyi bildiklerini zannediyorlar......

mesela; bu sürücüye bi şey satmak istiyosanız "yok hanfendi veya beyfendi siz yanlış biliyosunuz" gibi laflar etmemek gerekiyor...bu son söylediğimin konuyla pek ilgisi yoktu ama olsun paylaşmak istedim yinede :)

spartaküs

Tecrübeli
Üye
Farklı düşünceye tahammülü dahi olmayan kişilerde sıkça rastlanan hafif küstah, narsist ve biraz bencilce çıkışlardan biri daha.

Size inanmadı diye, bir de insanları suçlayan tavır... Kendine sizin gibi dogmaları değilde, yüce aklı kılavuz edinen insanları kandırmak çoooook zor.

mopsy

Emektar
Üye
Selam!

Ammar-Artık boşa zaman kaybetmiyeceğim, ALLAH C.C' un rızası çabaladım... Bu son mesajımdır...
Sn Ammar once siz zorladiniz olmadi gibi bir dusunce olmaz
Dinde zorlama yoktur. Çünkü doğruluk, sapıklıktan ayırd edilmiştir. Artık her kim tâğutu inkar edip, Allah'a inanırsa, sağlam bir kulpa yapışmıştır ki, o hiçbir zaman kopmaz. Allah, her şeyi işitir ve bilir. (BAKARA/256)

Teblig Kur'an'in emridir.Olmadi biraktim hic olmaz.
Rablerinin huzurunda toplanacaklarından korkanları Kur'an'la uyar. Onlar için Allah'tan başka ne bir dost, ne de bir şefaatçi vardır. Gerekir ki Allah'tan korkarlar. (EN'AM/51)

Burda yazmayip okuyanlarin bazi seyleri anlamadiklarini nereden cikardiniz?
Ayrica Kur'an ayetlerinden anlamanin gerek sarti
Sen ancak Kur'ân'a tabi olan ve görünmediği halde Rahman olan Allah'tan korkan kimseyi sakındırırsın. İşte onu bir bağışlanma ve çok şerefli bir mükafatla müjdele. (YASİN/11)

Bu forumda gormedigi halde Allah cc nu kabul eden cok arkadasimiz var.
Hatta birkaci haric HEPSI.

YETER KI SIZ KUR'AN CIZGISINI BOZMAYIN!
Yazilarinizin devam etmesi umidiyle.......
Unutmayin ki;umitsizlik muminin harci degildir.

B

beklenen

Ziyaretci
...

sayın yöneticilerden ricam bu konunun kaldırılmasıdır...
gereksiz polemiğe neden olan tek taraflı bir atışma platformuna dönüştüğü kanısındayım konunun...nitekim kendisinin forumdan ayrılacağı şeklinde son konusunu oluşturmuş üyenin karşı cevapları yanıtlamayacağı ve bu yazının karşılıklı tartışma ortamı yaratmayacağı düşüncesindeyim...

carloss

Kıdemli
Üye
O zaman afedersini osuruktan teyyare yazıp gitmesin. Gidiyorsan gidersin paşa paşa.

Her konunun altına YANACAKSINIZ, hepiniz cehennemliksiniz, kafirler daha bir dünya lafı sıralayıp sonra ben gidiyorum alın bu da size son yazım. Yok öyle paşam.

B

beklenen

Ziyaretci
sayın üye konuyu yazan arkadaşla muhatap olmanızı size bu konuda cevap yetiştiremeyeceğimi üzülerek belirtiyorum...bu yazının bu sonuçları doğuracağını belirtmiştim ve haklı çıktım...

carloss

Kıdemli
Üye
Bizim buralarda üstüne vazife olmayan işlere burnunu sokma derler. Ayrıca üzülme cevap beklemiyorum.

Haklı çıkmak için yazı yazmanızda ayrı bir ilginçlik.

Üst Alt