• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Benden bir kaç katkı 2

by lent

Acemi
Üye
Herkese merhabalar, bu konu bence iyi oldu, katkılarınızla daha iyi de olacak. Umarım benden beklentiniz çok değildir hayal kırıklığına uğramayın arkadaşlar:)

Küçük güçler için ve elbetteki topraksız cihazlar için (aynı anda birden fazla şarj gib...)
Normalde tekli dişi kullanılır ama bence bu şekilde daha pratik faydalı olur ;)
Arkadaki metalleri ben kırdım ama kırmadan da yapılabilinir.

Bunu makina altlarında bakarken kullanıyorum, yine bir kaç bozuktan bir adam etme şeklinde ;). Kabloda eski 1tl lik havyaların kablosu. Üzerine anahtar tornavida düşmesinde endişe etmiyorum. Hayır henüz su geçirmez değil gerek duymadım ama yapmak zor değil.

Az maliyetli çok basit hem AC DC (1.8-220) voltaj kontrolü hem de dc kutp (otomobil + kutup kırmızı led) göstergesidir. Pil (2.5v ve üzeri) bağlantısı yapılırsa (evde/ofiste) kısa devre ve kopukluk testi de yapabilirsiniz lamba rezistans gibi... Lamba 7w gece lambası renginin önemi yok zevk tercih meselesi. Bildiğiniz gibi ledler ac de her ikisi de yanıyor yalnız yanarkenki fotosunu bir türlü ekleyemedim belki başka mesajda ;)

Arkadaşlar sizen ricam kendimizin yaptığı çalışmaları paylaşalım yani çoğu arkadaşımızın "acaba çalışır mı, deneyen var mı" sorularını bertaraf ederiz. Amaç başka sitelerden sırf şema veya foto payleşımı yapmak değil. Hem de diğer sitelerden farkımız olur. Teşekkürler.

karanlık odada hoş bi mavilik kaplıyor :)

Bu da benim uzun zamandır eksikliğibi hissettiğim çok amaçlı yabancı tabiri ile "3. el"im :D lehim yapma söküm yardımcım.

Odamda kullandığım floresan tam tarihini yazmadığım için pişmanım 2011 diye düşünüyorum :( akşamları uzun zaman yakmıyorum lambasını değiştirmedim pratik ve üstelik ucuz aldığımda 75 miydi 1 TL mi ;) hala çalışıyor herkese tavsiye ederim arkadaşlar.
 

mmercan

Amatör
Üye
Teşekkürler hocam çok güzel bilgiler vermişsiniz.
 
Üst Alt