• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Belinizi Oryantal Yaparak İnceltin!

Okunuyor :
Belinizi Oryantal Yaparak İnceltin!

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Geniş Kalçaları Eritme Formülü

Belinizdeki yağlar yüzünden her ayna önüne geçtiğinizde nefesinizi tutuyor ve karnınızı içeri mi çekiyorsunuz? Herkes aynı tepkiyi veriyor. Kadınlar yaşlandıkça, ekstra kilolar karna doğru kayar. Ancak aşağıda okuyabileceğiniz basit egzersizleri düzenli uygulayarak bu yağları eritebilirsiniz.

Isının

A.Bu karın yağları egzersizlerinde karın kaslarını birbiriyle bağlantıya geçirmek için dik durun, ayağınız kalçanızdan önde olsun, omuzlar gevşek, başınız ise dik olmalı. Karnınızın alt tarafına bir elinizi koyun, baş parmağınız göbek deliğinizde olsun ve diğer kolunuz boşta kalsın, dinlensin. Derin bir nefes alın, böylece göğüs kafesiniz ve karnınız şişer. Kısa bir süre böyle durun.

B. Tüm nefesinizi verin. Karnınızın düzleştiğini ve belinizin daraldığını hissedeceksiniz. Bu ısınma hareketini beş kere tekrarlayın.

Bükme
Ayaklarınız birbirinden bir kaç santim açık olarak şekilde dik durun ve bacaklarınızı hafifçe kırın. Kollarınızı dışa doğru açın ve omuzlarınızı rahatlatın.
Göğüs kafesinizi sabit tutarak soldan sağa doğru kalçanızı oynatın. Daha sonra da sağdan sola doğru hareket ettirin. Bir dakika boyunca çamaşır makinası gibi ileri ve geri hareket etmeyi sürdürün.

İpucu: Yaptığınız hergün bu alıştırmaların hızını artırın.

Tek bacak germe
Sırtınız üzerine yatın, sağ bacağınızı kendinize doğru bükün ve kalçanızın sağ tarafını kavrayın. Göbek deliğinizi omurganıza doğru çekin ancak deliğe basmadan yapın bunu. Yani kaslarınızı oynatın. Böylece doğak bir kavis yakalayacaksınız.

Sol bacağınızı zemine 45 derecelik açıyla kırın, topuğunuz dik olsun. Kafanızı ve omuzlarınızı yerden kaldırın. Nefes alın ve öyle bekleyin. Nefes verin ve diğer bacağınıza da aynı işlemleri uygulayın. 10-15 tekrar yapın.

Makas
Sırtınız üzerine uzanın. Ayak ucunuz tavanı göstersin ve bacağınızı da havaya kaldırın. Hiçbir harici etken kullanmadan göbek deliğinizi omurganıza doğru bastırın.
Omuzlarınızı ve başınızı zeminden kaldırın ve kalçanızın sağ tarafını ellerinizle tutun. Ayak ucunuz dik şekilde bacaklarınızı 6-18cm arası kaldırın.

Nefes alın ve tutun. Nefes verip bacaklarınızı değiştirin. 10-15 kere bacaklarınızı değiştirerek bu egzersizi tekrarlayın.

Biraz hareket!
A. Bacaklarınız düz bir şekilde sırtınız üzerine yatın. Kollarınızı kafanızdan yukarı kaldırın. Nefes alın ve kollarınızı göğüs hizasına getirin. Bir anda yavaşça nefes veriken kafanızı ve omuzlarınızı kaldırın.

B. Oturma pozisyonuna gelirken kollarınız havada olsun.

Nefes alın ve durun
Nefes verin ve yavaşça ilk pozisyona gelin. 10 kere tekrarlayın.
İsteğe bağlı olarak 2 kilodan fazla olmamak koşuluyla elinizde ağırlıklar taşıyabilirsiniz. Sırt ağrınız varsa bunu düşünmeyin bile.

Kalça yuvarlakları
Ayaklarınız birbirinden biraz açık bir şekilde dik durun ve ellerinizi kalçanızın yanlarına yerleştirin.
Göğüs kafesinizi sabit tutarak kalçalarınızı sola, arkaya, sağa ve sonra da öne doğru hareket ettirin. Yani bir daire çizin. 30 saniye boyunca devam edin.

Yılan gibi hareket edin
Ayaklarınızı kalçanız kadar açın ve dik durun. Kollarınızı da yanlara doğru açın.
Kalçanızı sabit tutarkan sol omzunuzu hareket ettirin ve diğer kolunuza da aynı hareketi uygulayın.

Biraz sağa doğru kayarken sol omuzunuzu geri ve aşağı doğru hareket ettirin. Sağ kolunuzu sol kolunuza doğru hareket ettirin. Daha sonra aynı hareketi sol tarafınıza uygulayın. Sonra kalçanızdan belinize ve omuzlarınıza kadar kansıyan bir kalça kıvırma hareketi yapın yani yılan gibi sağa, sola ya da yukarıdan aşağıya kıvrılın.

Aslında bu hareketleri bir dansözü taklit ederek daha başarılı uygulayabilirsiniz. Böylece eğlenerek belinizi inceltebilirsiniz. Yumuşak hareketleri 30 dakika uygulamanız yereli.

Bel egzersizinin temel ilkeleri

Bir egzersizi ara vermeden bitirin ve daha sonra ısınma hareketi hariç tekrarlayın. Toplam 15 dakikanızı alacaktır.

Sonuçlar: Bu hareketleri günde beş kere yaparsanız bir ay içerisinde daha düzgün bir beliniz olduğunu farkedeceksiniz.
mynet.com
 

Gül@y

Kıdemli
Üye
Güzelmiş gerçi benim belim kalın değil ama oryantal yapmasını bilmiyorum:) kilo falan alırsam olmassa dersine giderim.
 
Üst Alt