• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Belinizi İnceltin!

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Belinizi İnceltin!

mopsy

Emektar
Üye
Bel bölgesi yağın en çok biriktiği kısımdır. Bel bölgesinin kalınlaşması, pek çok hastalığa davetiye çıkarır.

Vücut tiplerinin elma ve armut diye isimlendirildiğini biliyorsunuz. Elma tipiyseniz, yağlar karın bölgesinde birikir. Armut tipiyseniz, üst bacak ve basen bölgesinde ağırlıklı toplanır.

Elma tiplerinin en büyük riski kalp ve damar hastalıklarıdır. Bu yüzden, mutlaka bel bölgenizi çalıştırarak incelmesini sağlamalısınız. İşte egzersizler:

Elleriniz, dizleriniz ve ayak parmak uçlarınız yere değecek şekilde uzanın. Bir bacağınızı geriye yukarı doğru kaldırın. Hareketi diğer bacağınızla da tekrarlayın.

Dik şekilde ayakta durun. Bacaklarınızı omuz hizasında açın. Belinizi sağa ve sola doğru, kollarınızı da aşağı yukarı hareket ettirin.

Bacaklarınızı dizlerinizden kırın. Kollarınızı yana doğru açın. Belleriniz ve bacaklarınız sabit olacak şekilde, gövdenizi sağa ve sola doğru çevirin.

Tabanlarınız yere değecek şekilde dizlerinizi bükerek uzanın. Kollarınızı kalçanıza doğru uzatın. Ayaklar yerde dururken, kalça ve belinizi havaya kaldırın.

Yere yatın. Sol ayağınız yere bassın. Sağ bacağınızı 90 derece kaldırın. Kalçanızı ve belinizi yerden kaldırın. Sadece sol bacağınız üzerinde durun. Aynı pozisyonu diğer bacakla da uygulayın.

Tabanlarınız yere değecek şekilde dizlerinizi bükerek uzanın. Kollarınızı kalçanıza doğru uzatın. Sırtınızdan hafifçe kalkarak, sağa ve sola doğru hareket edin.

Bacaklarınızı omuz hizasından biraz fazla açarak ayakta durun. Bacaklarınızı dizden kırarak eğilin ve kalkın.

Bacaklarınızı omuz hizasında açın. Ellerinizi bacağınızın üst kısmına koyun. Dizlerinizi kırıp aşağı doğru eğilin. Kalçanızı dışarı çıkarın.

Ayakta durun. Sol elinizi başınızın arkasına koyun. Vücudunuzun alt kısmı sabit dururken, üst kısmınızı belden sağa ve sola doğru hareket ettirin.

kadin.tr.msn.com
 
Üst Alt