Bekarlık erkeklere yaramıyor!

Harvard Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma, etrafında kadın bulunmayan erkeklerin daha çabuk öldüğünü ortaya çıkardı.​

Amerikalı bilim adamları incelemeler sonunda kadınların erkeklerin ömrünü uzattığını ama erkeklerin kadınların hayat kalitesinde bir fark yaratmadığını açıkladı. Evliliğin ve ilişkinin erkekler üzerinde büyük etkisi olduğunu belirten uzmanlar bunun en önemli sebebi olarak kadınların iyi birer bakıcı olup erkeğin arkasını toparlaması olduğunu söyledi.

Araştırmayı yürüten Nicholas Christakis bir kadına yaklaşık beş erkeğin düştüğü Çin ve Hindistan gibi ülkelerde ortalama erkek ömrünün kısalacağına dikkat çekti. “Etraflarında potansiyel eş adayı olmayan erkekler evlenmeyi erteliyor ya da tamamen kafalarından atıyor. Evlenmeyen erkekler böylelikle daha geç toparlanıyor” diyen Christakis, ergenlikte sevgilisi olmayan erkeklerin hayatlarının ilerleyen bölümlerinde sağlık sorunları görüldüğünü söyledi.

Araştırma boyunca insanların yaşam sürelerini ve bu zaman zarfı içinde erkek/kadın oranını incelediklerini belirten Christakis kadınların az bulunduğu bir dönemde erkeklerin daha erken öldüğünü açıkladı.
leyditurk
 
Amerikalı bilim adamları incelemeler sonunda kadınların erkeklerin ömrünü uzattığını ama erkeklerin kadınların hayat kalitesinde bir fark yaratmadığını açıkladı.

amerikalılarda feministler gibi konuşmuş :)
zaten feministleride hiç sevmem

bekarlık erkeğe yaramaz
çünkü kadınla erkek evlilikte birbirini tamamlar
evlilik hayatı kolaylastırır
 
İnsanların geleceklerini ve hayatlarını evlilik üzerine planlaması ve yaşaması oldum olası hiç doğru ve hoş gelmemiştir bana.Tüm dünya insanlarının beynine çoçuklukdan başlayarak ezbere sokulmuş birşey gibi sanki evlilik.Büyüklerimizin :

- Senin düğününde oynayacağım.

- Senin düğününü görmeden ölürsem gözlerim açık gider.

- Allah ım çoçuklarımın mürüvetini göreyim.

- Yaş 25 artık okul bitti askerlik bitti sıra evliliğe geldi...

gibi baskılar ve temennilerle geldik şu yaşımıza.

Başka zaman diliminde yaşasa idim böyle düşünmezdim belki ama günümüzde en korktuğum şeydir.Belki de yaşımın verdiği yalnız yaşayabilirim cesaretidir.Zaten tek gerçeğin ölüm olduğu şu dünya da neden oyalanıyoruz.Erken ölmek daha iyi ya :)
 
Üst Alt