Bekarlarda Vajinismus Tedavisi

Ülkemizde son yıllarda pek çok çift vajinismus sorunu veya çok başka nedenlerden ötürü boşanmaktadır. Boşanan (dul) bayanlar yeniden bir evlik kurmadan önce, vajinismus problemini tedavi ettirme yolunu seçmektedir. Ayrıca hiç evlenmemiş (bekar) çiftler de vajinismus problemi ile karşı karşıya kalabilir.

Bekar ve Vajinismus​

Bazı genç ve bekar çiftler, cinselliği evlilik sonrasına ertelemeden, evlilik öncesi bir dönemde yaşama arzusuna sahiptirler. Partnerleriyle evlilik öncesi cinsel tecrübeyi ilk kez yaşamayı arzulayan genç kızlar yaşadıkları korku ve kaygılar sonucunda kendilerini kasarak tam bir cinsel penetrasyona (cinsel birleşmeye) izin veremeyebilir. Bu durum daha sonraki ilişki denemelerinde de devam edebilir. Böylelikle cinsel terapi elzem hale gelebilir.

Bekarlıkta cinsellikle ilgili eksik, yanlış ve abartılı bilgiler, geçmiş dönemlerde yaşanan ve bilinçaltında yer eden olumsuz cinsel travmalar vajinismus probleminin en sık sebeplerindendir. Çoğu zaman ise bu sorunu yaşayan bekar kişiler nedeni tam olarak bilememekte ve bu sorunun kendilerinde var olmasına anlam verememektedir.

Vajinismus sorunu yaşayıp ve bu amaçla tedavi olmak isteyen bekar hastalarımızın da tedavileri tarafımızdan yapılabilmektedir.

Cinsel terapiler için tarafımıza başvuran ve bekar (evli olmayan) bayanlar:
(Geliş nedenleri)

Üniversite çağlarındaki öğrenciler​

Önceki evliliğinde vajinismus sorunu nedeniyle boşanan ve daha sonraki ilişkilerinde sorun yaşamak istemeyen kadınlar
Evliliği düşünen nişanlı veya sözlü kadınlar
Ciddi bir arkadaşlık ilişkisi olup evlilik planları yapan ve cinsel sorun yaşayan kadınlar
Cinsel partnerleri ile sağlıklı, mutlu ve tatminkâr bir cinsel birliktelik kurmak isteyen genç kızlar veya ileri yaşlardaki bekar kadınlar
Henüz bir partneri olmamasına rağmen önceki ilişkilerinde cinsel problem yaşadığı için ilişkisini bitiren ve bir daha aynı şekilde sorun yaşamak istemeyen kadınlar
Anorgazmi (orgazm olamama), cinsel isteksizlik (cinsel soğukluk), cinsel ilişki sırasında ağrı (disparoni) sorunu yaşayan kadınlardan oluşmaktadır.
Kaynak : vajinismus.com.tr
 
Üst Alt