Beğen Butonu Ne İşe Yarar?

İ

İNCİ

Ziyaretci
Önce facebookta daha sonra da supermeydan forumda tanıştığımız beğen butonu insanları nerdeyse otomatiğe bağlamış vaziyette.Gerçekten paylaşılan yazıyı ya da konuyu veya yorumu okuduktan sonra ya da video varsa bunu izledikten sonra beğen butonuna tıklayanları tenzih ederim. Ama çoğunlukla okumadan izlemeden otomatiğe bağlanmış gibi her gördüğünü her okuduğunu beğenenlerin de sayısı az değil. Örnek vermek gerekirse 9 şehit verdik haberini hiç okumadan beğenenler, bir çocuğa tecavüz edilmiş onun haberini beğenmek için yarışanlar. Supermeydan forumda yazanlar, paylaşımda bulunanlar siz neleri beğeniyor sunuz? Beğen butonunu kullanmadan önce içerikte ne var, ne yazıyor diye merak edip okuyor musunuz?

selam ederim;

benim düşüncem begen butonu, taraf olma ve aynı ideolojide guruplaşma aracı olmuştur forumlarda. kimisi okudugunu begensede yazan yazar ile olan önceki fikir ayrılığı buna engel olmaktadır. kimiside yazarı aynı ideolojide olan arkadaşını gözü kapalı begenmekte. bana forumda çok samimi gelmiyor begeniler. yanına begenmedim butonu koyulsa daha fazla hüsran olurdu buna eminim. konular okunmadan yazarına göre basılır, iyice intikam aracı olurdu. çünkü günümüzde beğenmek, sevmek, hoşgörmek den çok uzaktadır insan. adminler bir buton koysa konuların yanına, atılsın,kapatılsın gibi inanın forumda ne konu kalırdı nede kullanıcıdı.

İ

İNCİ

Ziyaretci
selam ederim;

benim düşüncem begen butonu, taraf olma ve aynı ideolojide guruplaşma aracı olmuştur forumlarda. kimisi okudugunu begensede yazan yazar ile olan önceki fikir ayrılığı buna engel olmaktadır. kimiside yazarı aynı ideolojide olan arkadaşını gözü kapalı begenmekte. bana forumda çok samimi gelmiyor begeniler. yanına begenmedim butonu koyulsa daha fazla hüsran olurdu buna eminim. konular okunmadan yazarına göre basılır, iyice intikam aracı olurdu. çünkü günümüzde beğenmek, sevmek, hoşgörmek den çok uzaktadır insan. adminler bir buton koysa konuların yanına, atılsın,kapatılsın gibi inanın forumda ne konu kalırdı nede kullanıcıdı.

Gruplaşma olmayan Forum yoktur. Yalnız benim şaşırdığım bazen hakaretlerin bile beğenilmesi. İşte bu noktada taraftarlık giriyor işin içine.

• Etiketler
    beğen butonu
  • Üst Alt