Bazen küçük bir değişiklik tüm dekorasyonu renklendirebilir

Merhaba!
Evinizi güzelleştiren unsurlar inceliklerdir. Bazen küçük bir değişiklik tüm dekorasyonu renklendirebilir.

Tavandan güçlü ve sıcak renkler kullanmak, tavanı daha alçak gösterip ortamı yumuşatır.Alçak bir tavanı olduğundan daha yüksek göstermek isterseniz, tavanı ve duvarları aynı renge boyayın. Açık renkler bu etkiyi yaratmak için idealdir.

Modası hiç geçmeyen bir mekan yaratmak istiyorsanız ahşap, keten, yün, ipek gibi malzemeleri fazla kullanın.

Dekorasyonunuzu mevsime göre değiştirmek ister misiniz? O zaman duvar ve mobilyada tek renk kullanın. Perde, yastık, şal gibi tekstil ürünlerini, mevsime göre renk ve desen olarak dileğiniz gibi değiştirin.

Kendinize bir fikir panosu oluşturun. Buraya renk, desen, kumaş örneklerini, yer döşemesi numunelerini kombine edin. Böylece isteklerinizi bir bütün olarak görebilirsiniz.

Sizi dinlendiren ve rahatlatan bir atmosfer yaratmak isterseniz, pastel tonlarını tercih edin. Özellikle banyo ve yatak odasında açık renkler kullanmaya çalışın.

Mekanın herhangi bir yerini odak noktası haline getirmek isterseniz, buraya duvarlara kontrast oluşturan bir renge boyayın.

Katlamalı tüller ve farklı renklerde fonlarla mekana stil katabilirsiniz.

Perdelerin yere değmesini istemiyorsanız, dekoratif perde mandalları kullanabilirsiniz.

Ahşap yüzeyleri boyarken, mat boya ve vernikleri tercih edin. Bu tip boya ve vernikler ahşapta daha başarılı sonuç verir.

Mekanları gösterişli ve konforlu kılan en önemli unsurlardan birisi de aydınlatmadır. Bunun için, içeriye giren doğal ışığı kontrol altına almanız gerekir.

Yatak odanızda yerden tavana kadar duvar görünümlü gömme dolap yaptırabilirsiniz. Bu sayede depolama için yer kazanırken, derli toplu ve ferah bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Darbe alan mobilyalarınızı atmayın. Zımparalayarak boyayın ve mekana yeni bir soluk getirin.
MSN Kadın - Dekorasyon
 
Üst Alt