• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Bayanlar Niçin Açık Giyinir?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Merak edilecek bir konu değilmi?
Etrafımıza bir bakalım, mini etekli, yırtmaçlı, göbeği açık, düşük belli v.s
O giydikleri kıyafetlerle rahat olmadıkları hallerinden belli oluyor peki niçin giyiyorlar?
Giymelilermi?

S

SAHARAY

Ziyaretci
Bayanlara sorsanız kendimiz için giyiniyoruz diyorlar. Ama gerçek öyle değilmiş.
Bir araştırma yapılmış ve bayanların karşı cinsi etkilemek için o tarz giyindikleri ortaya çıkmış.
Bir bayan neden orasını burasını teşhir eder ki? Kendine saygısından mı yapar bunu?
Yoksa kendini mi ispatlamaya çalışır hemcinslerine içlerinde gizli bir rekabet mi vardır?
Aslında bilseler akıllı ve zeki bir bayan daha ilgi çekicidir. Ben kendine güveni olmayan
bayanların sırf erkeklerin dikkatini çekmek amacıyla o tarz giyindiklerini düşünüyorum.

Zarif bir bayan karşı cinsin daha çok ilgisini çeker diye düşünüyorum.
Günümüzde zerafet anlayışı kalmadı pek.Herkes istediği şekilde giyinebilir.
Ama ben bu tarz giyinmekten hiç hoşlanmıyorum.

Mevt

Tecrübeli
Üye
asıl sebep beğenilme isteği(sadece erkekler tarafından'da değil) birde kadınların kendilerini en özgür hissettikleri yer kıyafetlerinin içleri sanırım
kendilerini ifade etme şekillerinden biride bu bence
yani (baaak istediğim gibi giyiniyorum kimsede bana karışamaz) gibi

atmaca34

Kıdemli
Üye
Merak edilecek bir konu değilmi?
Etrafımıza bir bakalım, mini etekli, yırtmaçlı, göbeği açık, düşük belli v.s
O giydikleri kıyafetlerle rahat olmadıkları hallerinden belli oluyor peki niçin giyiyorlar?
Giymelilermi?

alıntıdır...

süper bir konu doğangüneş gerçi benim bir fikrim yok bayan olmadığım için ama sonucu inanki merak ediyorum yorum yapanların hepsinin mesajlarını okumak için atmaca edasıyla bekliyorum

belkide kimse yazacak bir şey bulamaz hani açık giyinmekya konu o bakımdan

sana böyle bir konuyu düşündüğün içinde ayrıca teşekkür ediyorum

iyi forumlar

orkuorkun

Kıdemli
Üye
bayanlar vucutlarinin en guzel yerini ,ii bilirler, ve ozellikle orasini acarlar, bu sirt dekoltesi veya bustiyer de olabilir yada genel bir aciklik.

su anda kisin ortasinda bile mini etegin alasi yazin da dusuk bel etegiin en acigi olan bir memleketteyim, ve Turk cogunlugu olan yabanci ulke kasabasindayim , kadinlar birbirine bakiyor. yani gosteris bir rekabet.yazin dusuk bele g-string giyiliyor arka ipleri acikta, gazetede gorunen modellerden daha aciklar , erkekeler sadece guzel goruntuden faydalaniyor, ama kadinin kadina rekabeti bu. sapiklik hic yok,saldirganlik yok, hersey medeni ,magandalar buraya hic girmemis, arabanizin anahtarini unutun kimse calmaz. urkutmemek ve manzarayi bozmamak icin yerini soylemiyorum. boyle problemsiz.:Seguridad: kimse gelmesin bozmasin

S

SAHARAY

Ziyaretci
asıl sebep beğenilme isteği(sadece erkekler tarafından'da değil) birde kadınların kendilerini en özgür hissettikleri yer kıyafetlerinin içleri sanırım
kendilerini ifade etme şekillerinden biride bu bence
yani (baaak istediğim gibi giyiniyorum kimsede bana karışamaz) gibi

Beğenilmek için sizce illede vücut hatlarını mı göstermek gerekiyor.
Size şu kadarını söyleyeyim.Bir erkeğin bir bayanın yüzüne falan değil de açık hatlarına bakması bence çok berbat bir şey. Ben erkeklere de fazla kızamıyorum.
Hormonları farklı ve ellerinde değil mutlaka bakıyorlar.Bazen benim bile bayan olduğum halde şaşırtan bayanlar oluyor.Çok cesurca giyiniyorlar.

meys

Amatör
Üye
Teşhirciliğe giren açıklığa bende pek hoş bakmam.Kıyafetin ne için giyildiği kişinin tavırlarından ortaya çıkar aslında.Giydiği kıyafeti çok güzel taşır bazı bayanlar ne dekolteyi abartırlar nede onu çok fazla öne çıkarırlar.Ama bazılarının beden ölçülerinin uymamasına,ortamın uygun olmamasına rağmen giyimdeki teşhirciliği daha abartılı ve dikkat çekici oluyor.Ort***** görede giydiğiniz kıyafet uygunluk taşır.Soyal çevre,mevsim,kültürel değerler belirler açıklığın dozunu.

Mevt

Tecrübeli
Üye
benim için (hayır)
ama siz bayanlar için (evet)
bu bayanlarn en büyük kompleksleridir ve biz erkeklere yapılan en büyük saygızılıklarından biridir. çünkü kadınlar biz erkeklerin onları sadece giysilerindeki açık bıraktıkları yerlere bakarak değerlendirdiğimizi zannediyorlar...
belkide haklıdırlar..

nedemiş adamın biri şiirinde

ruhunla işim olmaz bedenin kalsın
zira bedeninden istifade ettiğim kadar kadınsın

S

SAHARAY

Ziyaretci
benim için (hayır)
ama siz bayanlar için (evet)
bu bayanlarn en büyük kompleksleridir ve biz erkeklere yapılan en büyük saygızılıklarından biridir. çünkü kadınlar biz erkeklerin onları sadece giysilerindeki açık bıraktıkları yerlere bakarak değerlendirdiğimizi zannediyorlar...
belkide haklıdırlar..

nedemiş adamın biri şiirinde

ruhunla işim olmaz bedenin kalsın
zira bedeninden istifade ettiğim kadar kadınsın

gavs ( siz bayanlar için evet ) diyerek genelleme yapmışsınız.
Başka bayanlar öyle yapıyor diye her bayanı aynı kefeye koyma hatasına düşmeyin.
Ben zarif olmayı severim ve aklımla zekiliğimle var olmayı severim.
Dış görüntü kadın ve erkekte benim için önemli değil.
Zeki ve akıllı olması dış görüntüsünden daha önemli.

Mevlananın da dediği gibi:

Nice elbiseler gördüm içinde insan yok,

nice insanlar gördüm üzerinde elbise yok...

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
süper bir konu doğangüneş gerçi benim bir fikrim yok bayan olmadığım için ama sonucu inanki merak ediyorum yorum yapanların hepsinin mesajlarını okumak için atmaca edasıyla bekliyorum

belkide kimse yazacak bir şey bulamaz hani açık giyinmekya konu o bakımdan

sana böyle bir konuyu düşündüğün içinde ayrıca teşekkür ediyorum

iyi forumlar
Onemli değil atmaca:Entusiasmado:

serseriozi

Tecrübeli
Üye
Arkadaşlar

ilk öncelikle bayanların neden açık giyindiği konusunda düşüncelerimi yansıtmak isterim

modern bir çağda olmamız ve etrafımıza ayak uydurmak ve özel durumlar diye söylediğimiz

toplantı iş görüşmesi gezi seyehat iş görüşmezi misafirlik vs... gibi durumlarda kadınlar kendilerin biraz

daha ön plana çıkarmak için bence modern giyimden destek almaya çalışıyor

anlayamadığım bir diğer konu ise neden düşük bel giydikleri zaman eğilirken elleri ile arkaya doğru elbiselerini çekiyorlar çekeceksen özelliği nerede kaldı ?
neden eğiliken ellerinle göğsünü kapatıyorsun ? görünmesini istemiyorsan neden açık giyiniyorsun

diye bazı takıntılarda kafamda oluştu açıkçası ( fakat insanlar kendini nasıl rahat hissed
yorsa ) öyle giyinirler diye bilgiğim için giyinenlere haksızlıkta yapmak istemem

bilge12

Acemi
Üye
insan bütün ikiyüzlülüğüne rağmen kendinden başkasını sevmez sadece kadınlar değil erkeklerde artık görselliğe önem veriyorlar bence bu konuya erkekleride katmalıyız erkeklerde güzellik merkezlerine gidiyorlar seksi giyiniyorlar illaki açık giyinmek gerekmiyor karşı cinsin dikkatini çekmek için erkekde kadında beğenilmekten hoşlanır kadınlarda erkeklerde karşı cinse dikkatini çekmek ister bence

Karakarizma

Kıdemli
Üye
Arkadaşlar

ilk öncelikle bayanların neden açık giyindiği konusunda düşüncelerimi yansıtmak isterim

modern bir çağda olmamız ve etrafımıza ayak uydurmak ve özel durumlar diye söylediğimiz

toplantı iş görüşmesi gezi seyehat iş görüşmezi misafirlik vs... gibi durumlarda kadınlar kendilerin biraz

daha ön plana çıkarmak için bence modern giyimden destek almaya çalışıyor

anlayamadığım bir diğer konu ise neden düşük bel giydikleri zaman eğilirken elleri ile arkaya doğru elbiselerini çekiyorlar çekeceksen özelliği nerede kaldı ?
neden eğiliken ellerinle göğsünü kapatıyorsun ? görünmesini istemiyorsan neden açık giyiniyorsun

diye bazı takıntılarda kafamda oluştu açıkçası ( fakat insanlar kendini nasıl rahat hissed
yorsa ) öyle giyinirler diye bilgiğim için giyinenlere haksızlıkta yapmak istemem
Ozi Kardeşim,
Sen peki neden her sabah saçlarını tarıyorusun ve o sana işkence gelen bilekliği takıyorsun.
İşte bununla bayanların yaptığı aynı.
Karşı cinsi etkilemek.
Kadınlarınki biraz daha zor bir şekil sadece

serseriozi

Tecrübeli
Üye
Ozi Kardeşim,
Sen peki neden her sabah saçlarını tarıyorusun ve o sana işkence gelen bilekliği takıyorsun.
Karşı cinsi etkilemek.
canım arakdaşım

senin bahsettiğin konu ile benimkinin hiç alakası yok maalesef

birisi giyim diğeri bakım ile alakalı sen saçlarını taramıyormusun ben neden açık giyiniyorlar diyorum neden çok güzel olmak zorundalar demiyorum ki !

canım kardeşim insan iç güzelliği ile güzeldir unutmayalım dış görünüşe anldanmayın

insanlık önemli her heşden önce değil mi

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Ozi Kardeşim,
Karşı cinsi etkilemek.
Minicik bir etek giymemişse karşınızdaki bayandan etkilenmiyormusunuz yani ilginç..

O zaman vitrindeki mini etek giydirilmiş mankenler daha fazla etkiliyor erkekleri ruhun önemi yok...

Masterlord

Kıdemli
Üye
kadınlar niçin açık giyinirler???

erkekleri etkilemek için....

güzel giyinse dicemki toplumda kendine güzel bi imaj yaratmak için....
ama güzel giyinmekle açık giyinmek arasında çok fark var

Z

Ziyaretci.xx

Ziyaretci
Mesela şöyle yaklaşım ne den tercih meselesidir tabiki dikkat çekmek için neden nerde bir kilolu bir insan görsem vücudunu saklamaya çalışıyor nerde fit bir insan görsem dar ve ya dekolte giyiniyor açık giyinen bir bayan her zaman ve her yerde de öne çıkar kadınlar da buna bayılır......

Meydankaya

Amatör
Üye
Kadının giyinme zevkine bence kimse karışmamalı. Aksi halde kimse kimseye karışmamalı.

Üst Alt