• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Batıda fırtına alarmı

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Batıda fırtına alarmı

mopsy

Emektar
Üye
Meteoroloji, Muğla ve ilçelerinde fırtınanın saatteki hızının 100 kilometreye ulaşacağına dikkat çekti, alarm verdi. Dalga boyu sahillerde yer yer 7-8 metre olacak.

Sabah saatlerinde esmeye başlayacak fırtınanın Ege'de güneydoğudan 7 ile 9 kuvvetine ( 75 ila 90 km/s ) ulaşması bekleniyor.

Fırtına konusunda uyarıyı son dönemde okul tatilleriyle sonuçlanan uyarılaryla dikkat çeken Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü Antalya Bölgesi yaptı.

Bölgesel Tahmin Merkezi yetkilileri, bölgenin Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı hava kütlesinin etkisi altına gireceğini, Muğla merkez ile ilçelerinde sabah saatlerinde keşişleme başlayacağı, perşembe günü öğle saatlerine kadar devam etmesi beklenen fırtınada rüzgarın hızının zaman zaman 100 kilometreyi bulabileceğine dikkat çekildi.

Fırtınayla birlikte sağanağın da zaman zaman etkili olacağını belirten uzmanlar, vatandaşları dolu, yıldırım düşmesi, sel, taşkın, heyelan, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı uyardı.

Meteorolojik uyarıya göre, Bodrum, Antalya ile Anamur arasında güney ve güneydoğudan esecek rüzgar zamanla hızını artırarak fırtına ve kuvvetli fırtına limitlerine ulaşacak. Deniz, kaba ve çok kaba dalgalı olacak. Dalga yüksekliği 4-6, yer yer 7-8 metreyi bulacak.
CNNTurk.com
 
Üst Alt