Başörtüsünün islamda yeri yok

B

bursali68

Ziyaretci
Sandık tehdit değildir, demokrasi ve insan haklarının simgesidir, halk orada başörtüsü ve yeni anayasayı oylayacak seçimde, ÇİFT sandıkla.

Sandıktan korkulmaz, tehdit cuntadır, balyozdur, sandık değil.

Bak kılıçdaroğlu başörtülüye sahip çıkacağız diye gecekondularda dört dönüyor, ama kimse yemiyor niye?

Okul önlerinde okuyan kızların yanına gidip, okula artık girebileceksiniz demediği için. Erdoğan bunu diyor, tamam halledemedi ama, cunta belgelerinde onlara kurulan tuzakları halk okudukça niye halledemediğini anlıyor, yeni anayasa ile dayatmacılık bi- te- cek. okadar..

Size iyi forumlar diliyorum Sn.Ala Nur, ve de iyi seçimler.Fazla hayal iyi değildir,aklıma bir an bir fıkra geldi ama neyse.

Açık söylüyorum eğer bu hükümet cunta ile TSK yı birbirine karıştırır,sap ile saman karışırsa birbirine işte o zaman ne yönün mandası oluruz bilemiyorum da bir zamanlar " KADDAFİ " den azar işitenlere sormak gerek nereye,ne tarafa manda olunacağını.

Yani seçimde hangi kanunların da değişmesini bekliyorsunuz,başörtüsünün serbest olmasını mı " milletvekili dokunulmazlığı " dururken, " memurun muhakematı kanunu " dururken," seçim kanunu " duruken,siz Yüksek Mahkemenin siyasallaşmasını savunanlardan mısnız,yoksa akıllarında mahkemeleri zaten siyasallaştırmış olanlardan mı?

İstendiği gibi her görevlinin direkt " siyasi iradenin iki dudağı " arasında bir yönetim mi istiyorsunuz " Padişahlık,İmparatorluk..." gibi.Herşeyi siyasallaştırırsanız zaten olacağı bu ve bunun adı da Faşizm dir.

Hangi özgürlükten bahsediyorsunuz,daha seçtiğinize dokunamazken...!!!

Şahıs isimleriyle mi propaganda yapacaksınız,o zaman yönetimin tümü için söyleyeyim AÇILIM,AÇILIM...Açıldık da ne oldu,anlatabilir misiniz?Nerede hani,demokratik açılımın altını doldurabilen Sn.Başbakan da dahil bir tane yönetimden milletvekili ismi söyleyin...Havanda su dövüp " Böl-Parçala-Yönet " mantığının dışında ne gözüküyor,geçmişte seyrettiklerimizden farklı.

Geçmişte İstiklal Marşı okunurken oturanların yönetimde olduğu bir dönemde değişmiş olduklarına inanmamı mı bekliyorsunuz.Değiştiklerine karşı bir " emare " yok Sn.Ala Nur,kime neyi anlatıyorsunuz.80 li yılların öncesindeki çatışma durumundan daha da vahim duruma düşürüldü bu ülke,otobüslerde insanlar yakılıyor,polis taşlanıyor (polis de hıncını Tekel işçisinden alıyor ),PKK militanları şehirlerde cirit atıyor,hükümet ne yapıyor hem o katili hem de etrafındakileri siyasallaştırma modelini " Demokratik Açılım " süsü ile yutturmaya kalkıyor,işin vahameti anlaşılınca da hadi doldur açılımın içini deniyor TIK yok.

Sn.Ala Nur,kuru kuruya propaganda gemisi yürümez.

Sağlıcakla kalınız.
 
Sn.Ammar,öncelikle yerimde değildim,beklettiğim için özür dilerim

Rica ederim...

Yazınıza bakınca bir iki konu aklıma geldi,birincisi demekki bu zamana dek yazdıklarımız " mertçe " değilmiş,oysa ben " mertçe " sanmıştım yanılmışım.

yazıda takıldığınız kısım MERTÇE kelimesi olur, cümle bütününe bakıp değerlendirmezseniz, yukarda ki sonuca varırsınız, cümlenin bütününden çıkartmanızı istediğim sonucu aslında pekiala çıkarttığınızı tahmin ediyorum ben.. Karşılıklı konuşmalar sonucunda ortaya çıkacak olan neticeye rıza gösterip yanılmışım demeniz kasdediliyor bir daha ki sefere bu kadar ince ve detaylıca anlatırım özür dilerim hata bende imiş...

İkincisi konu " düello " yapılması gereken bir konu imiş.İnancın düellosu oluyor mu Sn.Ammar? Eğer düellosu olsaydı tüm insanlık aynı dinden olması gerekmezmiydi? Demekki inancın düellosu yokmuş.Oysa kendince herkes birbirine görüşünü " kanıtlamış " durumda değil mi? Peki niçin kanıtlandığı halde örneğin " tüm dünya müslüman " değil?

Yine bir laf cambazlığı söz konus ortada... konu hakkında karşılıklı görüşler ortaya konulur haklı haksız ortaya çıkar, bir taraf bu durum karşısında artık susar, görüşleri kendini bağlar ama diğer insanlar gözünde sözlerinin değeri olmaz... buna siz Duello diyorsanız öyledir..Müslümanlar ile kafirler münafıklar arasında ki bu tip dialoglar ile dolu KUR' AN bunu iyi bilmeniz lazım idi... Duello mu yaptılar 6666 ayet 114 sure boyunca...

hadi herşeyde netleştik ve dönüp dolaşım yok sen iyi müslümansın, yok ben iyi müslümanım a dönecek durum,peki Allah katındaki ölçüt olan " TAKVA " ağırlığını nasıl belirleyebileceğiz,elinizin altında bunu ölçebilecek bir alet/cihaz...v.b var mı,yani " MİZAN " ,benim yok da o açıdan soruyorum.


Mesele sen iyi müslümansın ben kötü müslümanım meselesi değil.. Ortada ASIL OLAN DOĞRU OLAN HAK kalacak BATIL olan YANLIŞ olan ise silinip atılacak.. HAK olanı uyguama ve sadakat, ihlas boyutları TAKVA yı ilgilendirir.... Yoksa ben sizden TAKVALIYIM yada siz benden TAKVALISINIZ meselesi değil yani.. HAK vs BATIL meselesi TAKVA, ALLAH C.C ile KUL arasındadır bizi ilgilendirmez..


O yüzden bu tartışmanın kişisellik boyutundan çıkması için herkesin kendi görüşünü dile getirmesi,yeterlidir.

ama tüm yazdıklarınız araasında en vahim olan cümle ise işte bu....

Kendi görüşünüz diye bir seçeneğiniz yok , anlayamadınız galiba bunu .. Önüne konulmuş bir kural var ya uyacak ALLAH C.C un Rızasını umacak salihlerden olacaksın, yada Reddedip nefsine zulmedeceksin...

ALLAH C.C kapanacaksın diyor; insan bence, bana göre, bu zamanda, bu asırda, çağdaşlık, modernlik, vs.vs.vs.... adı altında hayır diyor....

Yani belirlenemeyecek,ya bu yolda hepbirlikte olunacak galip,ya da bu yolda hep birlikte olunacak mağlup bir durum çıkacağından,kazanan ve kaybedenin belli olmayacağından,yazışmaların hakaret/kişiselleştirme/kabullenememe...gibi boyutlara sürükleneceğinden,böyle bir platformun tartışmadan çok " münazaraya " dönüşme eğilimi yüksek olmasından dolayı,gerek duymuyorum.


Şunların hiçbiri gerçekleşmeyecek kendi adıma söz veriyorum.....Kabullenmeme gibi bir durumda söz konusu değil..Yeter ki benim önüme gerçek ve kesin belge ve bilgi koy, ben evet yanılmışım ve haklı olan senmişsin derim örnekleri vardır benim messajlarımda...

İşte söyleyeceklerim bu .... Hazırsan başlayalım yada yok ben almıyım de olsun bitsin...:prv:
 
Üst Alt