başörtüsü yasağına çok öfkeliyim

İşte o kanunların altında yönetmelikler falan var. Hepsini anayasa kitabına yazsalardı kafaya atıldığında çok büyük zararlar verirdi... :)

İşte o kanunların altında yönetmelikler falan var. Hepsini anayasa kitabına yazsalardı kafaya atıldığında çok büyük zararlar verirdi... :)

Peki Yasalara aykiri yönetmelik olur mu..?

Soruyu söyle sorayim..
Bir lokanta bir yada bircok sebebten dolayi saglik ekipleri ve zabitalar tarafindan 1 ayligina kapisina mühür vurulup kapatmislar...kapatma gerekcesinide anayasa nin $u $u maddeleri yerine getirilmediginden dolayi... diyede bir gerekce sunm,uslar...

$imdi o bölgedeki lokantacilar derneginin baskan ve yönetim kurulu toplanip , bir karar alsalar.. deseler ki anayasa böyle diyor ama bizim yönetmeligimizda Lokanta Mühürlensede , girilip Tatli türleri yenebilir...!
diyerek mührü KIRIP kapiyada yeni yönetmeligimiz ; Bu lokantada yemek bir ay boyunca yasak ama giren tatli siparisi verebilir oturur yiyebilir... diyebilirler mi...?

Asil mesele aslinda sunu anlasak mesele bitecek... Hic bir dönem yada sistem sonsuz degildir...
Simdi Ülkemizde her asirda farkli bir dönem yasaniyor, hatta tüm dünyada... Bugün basörtüsüne ister kafasina takanlari ister beynine takanlara karsi bir diretme söz konusu o yada bu sebebten... peki 10 yil sonra bu baski basi aciklara yapilirsa...?

Inanin ben o günde bu yazdiklarimin aynisini yazarim...
mesela kanunlar degisse aciklik en büyük ceza kaps***** alinsa, sokaga dahi cikamaz hükmü gelse....vs vs.. yani acik kisilerin ne kanunla ne yönetmelikle tutunabilecekleri bir maddesi ellerinde kalmayacak sekilde degisse..?

Birakin dileyen diledigini giysin, anlamiyorum ki kime ne kardesim...bir kadinin eteginin boyu yerlerde sürünüyor uzunlukta olmasi ile mini olmasi yaptigi iste hizmette engel teskil ediyorsa iste is veren burada yönetmelik getitir derki performansi düsürüyor ,üretim , kâr azaliyor vs bu sebeblerden ben is yerimde mini etekli yada uzun etekli, acik yada basörtülü eleman istemiyorum...

bu kadar basit
Milletin giyimine ambargo koymayin..an gelir sizede ambargo koyanlar olur..

Peki Yasalara aykiri yönetmelik olur mu..?

Soruyu söyle sorayim..
Bir lokanta bir yada bircok sebebten dolayi saglik ekipleri ve zabitalar tarafindan 1 ayligina kapisina mühür vurulup kapatmislar...kapatma gerekcesinide anayasa nin $u $u maddeleri yerine getirilmediginden dolayi... diyede bir gerekce sunm,uslar...

$imdi o bölgedeki lokantacilar derneginin baskan ve yönetim kurulu toplanip , bir karar alsalar.. deseler ki anayasa böyle diyor ama bizim yönetmeligimizda Lokanta Mühürlensede , girilip Tatli türleri yenebilir...!
diyerek mührü KIRIP kapiyada yeni yönetmeligimiz ; Bu lokantada yemek bir ay boyunca yasak ama giren tatli siparisi verebilir oturur yiyebilir... diyebilirler mi...?

Abes bir örnek. Hatta örnek bile sayılmaz...

Cok tuhaf bir durum yok mu..?

Nasil oluyorda bu forumda herseyi en iyi anlayan, en iyi anlatan sadece sizler oluyorsunuz..?

Yani bir muhafazakar bir kisilik sergilerse, mesela basörtüsü derse, din derse tarikat derse bunlarin hepsi salak geri zekali mi oluyor..?

Burada ayni seviyede duruyoruz,BIRAKIN artik kendinizi tepelerde görme , biz gibileride asagida bir yerlerde yer verme hastaligini...
sende iyi biliyorsunki senin kendini o konuma koymaya gayret etmen ,öyle oldugu anl***** gelmiyor...! Ancak kendini avutuyorsun.

Cok tuhaf bir durum yok mu..?

Nasil oluyorda bu forumda herseyi en iyi anlayan, en iyi anlatan sadece sizler oluyorsunuz..?

Yani bir muhafazakar bir kisilik sergilerse, mesela basörtüsü derse, din derse tarikat derse bunlarin hepsi salak geri zekali mi oluyor..?

Burada ayni seviyede duruyoruz,BIRAKIN artik kendinizi tepelerde görme , biz gibileride asagida bir yerlerde yer verme hastaligini...
sende iyi biliyorsunki senin kendini o konuma koymaya gayret etmen ,öyle oldugu anl***** gelmiyor...! Ancak kendini avutuyorsun.

Sen de aşağılık kompleksi falan mı var ?

Bak sürekli millete anlamiyorsun..! derken bircok seyi kendinin anlamadigini ortaya koyuyorsun.

Bir defa bende asagilk kompleksi olsa ,, bu kompleksi kapatmak icin baskalarini asagilar sürekli onlarin üzerinde bir yerde oldugumu sürekli vurgularim... Dikkat edersen sana bir önceki yazdigim mesajda özellikle bunu diyecegini bildigim icin dedim ki ; Burada hepimiz ayni seviyedeyiz..! Bunu diyende galiba ne asagilik nede yukarilik kompleksi sorgulamasi yapilamaz.

Ama büyükler der ya ; huylu huyundan gecmez ..! diye. Halbuki ben tamamen konuya yönelik yorum yapmistim sen konuyu yine ikili tartisma ort***** cektin. Büyük ihtimalle birkac mesaj daha bu sekilde yazisildigi zaman yine bana olayi kisisellestirdigim noktasinda ikaz gelecek...

Halbuki verdigim örnekte yaptigim yorumda sadece konuya yönelikti.ama sen direk sahsima hitab ettigin icin bende mecburen sahsina cevap verme durumunda kaliyorum...

Dön konuya yönetmelige, konu ile ilgili bir soru sordum, yasalara aykiri yönetmelik her hangi bir kurum cikarabilirmi..?

Mesela verdigim lokanta örnegi...?

Buyur varsa verebilecegin konu ile alakali cevap bekliyorum...

Üst Alt