• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

basörtülü müslümanlar ne kadar özgür?...

Okunuyor :
basörtülü müslümanlar ne kadar özgür?...

forumdayim

Tecrübeli
Üye
el-İnsaf
Başörtülü, okumuş yazmış, milletvekili bile olmuş bir bayan, başını bazı çevrelerin istediği gibi örterek bir tv kanalına çıkar da "Ben on beş yıldır başım örtük görev yapıyorum, herhangi bir devlet kurumuna girmekte bana hiçbir zorluk çıkarılmadı, problem başörtüsünü siyasi amaçla istismar etmekle ilgili..." derse ne dersiniz?

Bundan yıllarca önce bir ilmi toplantıda bir ilahiyat hocası çıkmış "Bu ülkede dinini yaşamak isteyen bir müslümanın önünde hiçbir engel ve zorluk yoktur" demişti, ben de ona cevap verirken "Siz ya dini hiç yaşamamışsınız yahut burada politika yapıyorsunuz" demiştim.

Bu konuşmaları yapanları şaşkınlık ve üzüntü başta olmak üzere bir takım olumsuz duygular içinde dinleyen din mazlumları ve mesela başörtüsü mağdurları içlerinden şunları söylemiş olabilirler:

Çocuklarının diploma törenlerine başörtüleri yüzünden katılamayan velileri;

Birincilik ödülünü alamayan başörtülü kızları;

Diploma töreninde başı zorla açılmak istenen, direnince sürüklenerek salondan atılan kızları;

Eşi başını örtüyor diye görevden atılan, terfi edemeyen, yeri değiştirilen memurları;

Başını örtüyor diye okula alınmayan öğrencileri ve devlet dairelerinde çalıştırılmayan kızları ve hanımları görmedin mi?

Emekli general Çetin Doğan'ın, Milli Güvenlik derslerine giden subaylar vasıtasıyla başını örten bayan öğretmenleri ve kız öğrencileri tespit ettiklerini, bunları fişlediklerini ve bir darbede içeri alacaklarını anlattığında uyuyor muydun?

Başını şöyle değil de böyle örtüyor diye askeri mekanlara alınmayan kadınları hiç mi görmedin?

Hadi bunları görmedin diyelim; sen Meclis'e girebilmek için başörtüsünü niçin açmak durumunda kaldın ve başını açmayan bir başka bayanı niçin Meclis'ten attılar?

Milyonlarca başörtüsü mağduru var; bunların mağdur olmalarının sebebinin "başörtüsünü istismar" etmeleri olduğunu söylüyorsun; istismarın belirtileri yoksa bunu ancak Allah bilir; sen insanların gönüllerine, iman merkezlerine mi girdin de örtünmelerinin imandan değil, istismardan olduğunu gördün?

Evet bunları ve daha başka kim bilir neleri söylemişlerdir, o talihsiz konuşmayı dinleyen mağdurlar.

Bu vesile ile şunu da tekrarlamak isterim:

Başını inancı gereği örten Müslümanları tatmin edecek çözüm, isteyenin istediği her yerde başını örtmesine (örtünmesine, tesettüre riayet etmesine) imkan veren çözümdür. Bazı siyasilerin gerçekleştirmek için uğraştıkları ve teşebbüsleriyle övündükleri "yalnızca üniversitelerde başörtüsünün serbest olması" durumu gerçekleşse bile ne laikçileri memnun eder, ne de Müslümanları!

Bu ülkede din özgürlüğü -hangi ölçüde olursa olsun- engellendiği sürece Müslümanlar mağdur, engelleyenler ve onları destekleyenler zalimdir.http://yenisafak.com.tr/yazarlar/?i=20800&y=HayrettinKaraman
 

Guney

Kıdemli
Üye


sadece hatırlatmak çindi hani AKP nin özgürlüğü buydu ya, okadar oy toplamasındaki en önemli katkı falan....:))
 

forumdayim

Tecrübeli
Üye


sadece hatırlatmak çindi hani AKP nin özgürlüğü buydu ya, okadar oy toplamasındaki en önemli katkı falan....:))
akp, emin olun bas örtüsüne gerekeni yapamamasinin sebeplerini öyle anlatacakki oylarini dahada artirmasina sebep olacak... sol a yine arkalarindan bakmak kalacak...:Winlk_Tongue:
 
Üst Alt