• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Başı sıkışan güleni suçluyor.

  • Konbuyu başlatan redyellow
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 23
  • Görüntüleme 3K

Okunuyor :
Başı sıkışan güleni suçluyor.

R

redyellow

Ziyaretci
"Her başı sıkışan, Gülen'i suçluyor"

DSP lideri Masum Türker, MHP'deki kaset skandalıyla Fethullah Gülen Hocaefendi'nin ilişkilendirilmesine tepki gösterdi. Türker, "Her başı sıkışanın bu olayda olduğu gibi okyanus ötesi adı altında Fethullah Gülen'i suçlamasını doğru bulmuyorum." dedi.

DSP Genel Başkanı Masum Türker, 2007 seçimlerine CHP çatısı altında giren partisini bu kez tek başına halkın karşısına çıkarıyor. Ancak Türker, bu konuda sıkıntılı. 12 Haziran'da da CHP ile işbirliği yapmaları için tehdit edildiğini açıklayan DSP Genel Başkanı, söz konusu tehditlerin hala devam ettiğinin altını çizdi. "Tehditler içeriden, dışarıdan oldu. Seçime girmeyelim ve CHP ile işbirliği yapalım isteniyor. Ben buna pabuç bırakmam. Tehdit edilmeme rağmen partiyi seçime soktum." dedi. Zaman'a konuşan Masum Türker, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da yüklendi. DSP'li belediye başkanlarına 'ahlaksız teklifler'de bulunulduğunu iddia etti.

Türker, partisine mensup başkanlara CHP'den giden teklifler konusunda şu bilgileri verdi: "Kılıçdaroğlu, genel başkanlığa aday olmaya karar verdiği gün Ordu ve Eskişehir belediye başkanlarını istedi. Şimdi de belde belediye başkanlarımıza dahi teklifler yapıyorlar ve rozet takıyorlar. Seçim sürecinde böyle şeyler olur mu? Böyle yaparak güç kazanacaklarını mı düşünüyorlar?"

DSP Genel Başkanı Türker, partisinin 2002 seçimleriyle birlikte düşüşe geçişinin sebebinin merhum Bülent Ecevit'e yapılan 'sivil darbe' olduğunu kaydetti. Amerika'nın Irak savaşı önerisini reddetmesi sebebiyle o dönem hasta olan Ecevit'e uygulanan tedavi yöntemine dikkat çeken Türker, şu ifadeleri kullandı: "Bu sivil darbenin gerçekleşmesi için de önce Ecevit'in tamamen devre dışı kalacağı tedavi yöntemi uygulandı. Irak savaşı için Kemal Derviş ve İsmail Cem'in de aralarında bulunduğu bakanların 'evet' demesine rağmen Ecevit 'hayır' dedi. Ecevit o zaman Dick Cheney ile görüştü. Demiş ki 'Biz size izin veremeyiz. Çünkü muharrem aylarında Kerbela yası için toplanan Şiileri öldürürsünüz. Bayram ve cuma namazlarında Müslümanları bombalarsınız.' Ecevit'e yapılan operasyondan sonra DSP'nin milletvekilleri ikiye bölündü ve örgütten de ayrılmalar oldu."

DSP lideri, MHP'ye kasetler üzerinden yüklenmenin haksızlık olduğunu dile getirdi. Ancak MHP lideri Bahçeli'nin kasetlerle Fethullah Gülen Hocaefendi'yi ilişkilendirmesine de tepki göstererek, "Her başı sıkışanın da bu olayda olduğu gibi okyanus ötesi adı altında Fethullah Gülen'i suçlamasını da doğru bulmuyorum. Bir bildiği olan varsa açıkça adres göstersin. Bu işin derin devlet tarafından yapıldığını düşünüyorum." dedi. Zaman'a konuşan Türker'in diğer tespitleri şöyle:

ERGENEKON İDDİANAMESİNİ OKURKEN 'BİZ DE BU KONUYU ARAŞTIRIYORDUK, OH İYİ OLMUŞ' DİYORUM: Ergenekon davasının iddianamelerini ben de okuyorum. Mesela okuduğum bazı şeyleri görünce 'bunları biz de araştırıyorduk, oh iyi olmuş' diyorum, bazen de 'bu adamlar nasıl bir arada olur?' diye soruyorum. Bu bir çelişki. Yargılamaları doğru bulmuyorum, hızlandırılması lazım. Bu dava açılmışsa artık bitsin. Parça parça bitirilsin.

CHP'NİN KASET SONRASI YAPILANMASININ ELEBAŞILARI KENDİSİNE LAİK DEMOKRAT DİYEN MEDYA: Kendisine demokrat laik kisvesi biçen medya, CHP'nin kaset sonrası yapılanmanın elebaşılarıdır. Kaseti yapmış değiller belki ama kaset sonrasında rolleri vardır.

SİNAN AYGÜN VE MEHMET HABERAL'IN ADAYLIKLARI CHP'NİN AYIBI: Özellikle tutuksuz yargılanan eski Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün'ün aday yapılması yanlış. (Ecevit'e yanlış tedavi uyguladığı iddia edilen) Mehmet Haberal'ın da Zonguldak'tan aday yapılması doğru değil. Bu ikisinin adaylığı CHP'nin ayıbı.

CHP 'TAŞERONLAŞMAYI KALDIRACAĞIM' DİYOR, REKLAMLARINDAKİ BAYRAKLAR ÇİN MALI: Kılıçdaroğlu'nun hemen her miting ve konuşmasında dile getirdiği taşeron işçiliği kaldırma vaadine de değinen Türker, üstü kapalı olarak bu söylemin samimi olmadığını dile getirdi. CHP'nin reklamlarında kullandığı bayrakların Çin malı olduğunu iddia ederek, "CHP 'taşeronluğu kaldıracağım' diyor ama reklamlarda kullandığı bayraklar Çin malı. Türkiye'de bayrak satan yok mu?" diye sordu.
DSP genel başkanı ilginç şeyler söylemiş, bilgilerinize.
 

tansxx

Kıdemli
Üye
selam ederim;

gercekten katılıyorum türker beye. ilginç bir açıklama yaptı fettullah bey la ilahe illallah 'da buluşalım dedi. çok ilgimi çekti daha haber ilk çıktıgı anda ne demek istedigini anlamıştım. yani demek istiyorki dünyaya peygamberlerde buluşlamadık gelin yüce Allahımız bir onda bir olalım. ama tabi malesef anlayacak insan nerede hemen inanılmaz suçlamalar yönelttiler. yok efendim peygamberimize nasıl öyle der, yok efendim hıristiyanlık adına çalışıyor gibi manşetleri yapanlar anlayıştan bir gram nasibini almamıştı anlaşılan. sonrasında araştırmaya karar verdim ve youtubede barış manco ve cem karacanın fettullah bey hakkındaki görüşlerini izledim ikiside benim için idoldür Allah rahmet eylesin ikisinede. zaten ondan sonra medyada çıkan haberler benim için bitmiş oldu. düşünmekte kaplumbaga hüküm vermekte atmaca gibi insan malesefki. mesele ahmet mehmet degil bizim ülkemizde birilerinin elinde olan medya yargılıyor, hüküm veriyor ve o hükme insanlarda düşünüp tartışmadan katılıyor.

şimdi bunu yazdım banada hocacı yakıştırması yapmadan kimse yazayım aracıya gerek yok benim için Allah bana yeter. birde şu var o ilerici muhammedimizide çok severim.
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Sn.tansxx , günümüzde " ALLAH " kelimesini ağzından düşürmeyip her haltı işleyenler gerçekten İNANAN arasında hiç bir fark gözükmez hale geldi....Yani güncel bir terim olan " Allah ile aldatmak " bağlamında artık insanların İNANÇ unsurlarını kendileriyle Allah arasında bırakmaları gerek ve yaşantılarıyla ,insanların kendilerini doğru veya yanlış algılamalarına izin vermeleri gerek...Nasıl Atatürkçülük her söylemin içerisine sıkıştırılıp , dejenere ediliyor ise inanca ilişki söylemlerde aslında dini ve inancı dejenere ediyor...

Yani insanların her taşın altında Fettullah Gülen araması kadar doğal bir şey yok...İmamlıktan koskoca bir neredeyse İmparatorluğa dönüşmenin sebeplerine de iyi bakmak gerek...

Sağlıcakla kalınız...
 

tansxx

Kıdemli
Üye
selam ederim;

inanın hiçbir fikrim yok tanımıyorum. bir iki söylemini medyadan duydum humanist ilerici bir insan oldugunu düşünüyorum fikrimce. ama imamlıktan nasıl imparator oldugu hakkında bir fikrimde yok bilmedigim konuda yargılamakta istemem. çok derin bir araştırma yapmadım. medyaya bakacak olursanız aldanırsınız ben onu iyi biliyorum sadece. kimseyede bilmedigim bir konu yüzünden ön yargılı olmak istemem.
 

tunakan

Tecrübeli
Uzaklaştırıldı
YORUMSUZDUR!


DSP liderinden ilginç iddia
23.05.2011 13:57

DSP Genel Başkanı Masum Türker, CHP ve MHP'de deprem yaratan kasetleri değerlendirirken, "Demek ki başbakanla ilgili de kaset var" dedi

Çanakkale'deki Akol Hotel'de basın toplantısı yapan Türker, kaset olaylarını Türkiye için fevkalade tehlikeli bulduğunu söyledi. DSP lideri Türker, kasetlerin içeriğini tasvip etmediklerini ancak, sistematik olarak bir partinin üst kademelerinin izlenmesi ve dinlenmesi konusunda yapılanların sorgulanmamasına bir anlam veremediklerini anlattı.

Devletin elindeki olanakların bu kasetleri yayınlayan internet sitelerini belirlemek için yeterli olduğunu anlatan DSP Genel Başkanı Masum Türker, şöyle konuştu:

"Bu sitelerin uzantıları ile Türkiye'de kimin yaptığını da bulabilir. Ama bulmuyor. Bu da gösteriyor ki Türkiye'yi 2.5 partiye dayatma amacına yönelik olarak belki bizler için de kasetler var. Bilemiyoruz. Bu kasetlerin Türk siyasetini etkilediği bir gerçek. Önce CHP'deki yapılanmayı etkiledi. Şimdi MHP'yi etkiliyor. Türkiye'de ileride kimi etkileyeceği belli olmaz.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da üstü örtülü bir itirafta bulundu. 'Bana da şantaj yapmışlardır' dedi. Demek ki başbakanla ya da başkalarıyla ilgili kaset var. Şimdi insan düşünüyor. Sen önce NATO'ya rest çekiyorsun. Ertesi günü NATO'nun dediğini yapıyorsun.

Rasmussen Genel Sekreter olmayacak' diyorsun, ertesi gün kuzu oluyorsun. Aniden kartal olmanın, arkasından kuzu olmanın neye malolduğunu bilmiyoruz. Bu herkes için tehdittir. O nedenle bu tehdidin şu anda gündemden uzaklaştırılıp kaseti çekenlerin de kim olduğunun ortaya çıkarılması gerekir. Suç olan şey yalnız kasetlerin içeriğindeki kabul edilmeyecek oluşumlar değil. Kasetin arkasında olanlar da çok önemlidir."
 

el-Aciz

Tecrübeli
Üye
Merhaba,

Sn.tansxx , günümüzde " ALLAH " kelimesini ağzından düşürmeyip her haltı işleyenler gerçekten İNANAN arasında hiç bir fark gözükmez hale geldi....Yani güncel bir terim olan " Allah ile aldatmak " bağlamında artık insanların İNANÇ unsurlarını kendileriyle Allah arasında bırakmaları gerek ve yaşantılarıyla ,insanların kendilerini doğru veya yanlış algılamalarına izin vermeleri gerek...Nasıl Atatürkçülük her söylemin içerisine sıkıştırılıp , dejenere ediliyor ise inanca ilişki söylemlerde aslında dini ve inancı dejenere ediyor...

Yani insanların her taşın altında Fettullah Gülen araması kadar doğal bir şey yok...İmamlıktan koskoca bir neredeyse İmparatorluğa dönüşmenin sebeplerine de iyi bakmak gerek...

Sağlıcakla kalınız...

Bahsedilen bir kisi ise ancak bir tasin altina girer, korkular büyük olursa kisilerde bu biri , binlere ,milyonlara cikarir.

Anlasilan sizde, sonucta et ve kemikten ibaret olan F.Gülen korkusu büyük ki hangi yöne ve yola baksaniz hangi tasi elinize atsaniz FG hayali aninda beliriyor...
FG yi bu kadar büyütmenin sebebi nedir..? Karsi cikar gibi durup gizli bir hayranlik olmasin.?
 
Üst Alt