• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Başı açık namaz kılmak günah değildir

Okunuyor :
Başı açık namaz kılmak günah değildir

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
syn; mekselina,

bu benzetmeniz ve yaklaşımınıza katılmak mümkün değil.bence alakası yok.

Alakası yok mu ? nasıl yani

söylermiisniz namaz kılmak için hangimiz en güzel ve en temiz elbiselerimizi giyinip yaradanın huzuruna çıkıyoruz
ama evimize bir misafir geldiğinde elimizden geldiğince giyinişimize özen gösterriyoruz
neyse göreceli bir kavram düşüncelerime katılmak zorunda değilsiniz
tıpkı benim sizin yaklaşımınıza katılmak zorunda olmadığım gibi

Artı başı açık namaz kılmak günah olmasa bile bu bir saygı ifadesidir
başkası ne der nasıl davranır beni bağlamaz ben kainatı yaratanın huzurunda duruken bari saygıda kusur etmemek lazım diyorum ...

Son düzenleme:

ashenarşi

Kıdemli
Üye
ne! sanırım siz başka konuya yazıyordunuz, yanlışlık oldu galiba...
Yazılarınızı baştan sonra okudum, başı çık namaz kılma gayaet normal, öyle ölünce çıplakken Allah(cc) görmüyor mu vesaire dediniz..

Sonra Siz dediniz ki;

arkadaşlar herkesten önemle rica ediyorum; varsayımla hareket etmeyin, zira arkası olumsuzluk içerir. Allahaşkına Allah sizi yaratan ne olduğunuzu bilmiyormu? kaldı ki yorumda yalnızkelimesi bu şekilde verildi. yaratana saygının giyim-kuşamı olurmu? siz banyo yaparken kalp krizi geçiriyorsunuz! durun ben giyinip TEKBİR GETİRECEM DENİRMİ?
Bunu söyleyen sizsiniz. Ben değil. Vaysayımla haraket etmeyin diyosunuz ama kaynağı olmayan şeylerle başı açık kılınabilir felan diyorsunuz. Kaynağınızda çıplakken ölürsek ne olacak kimse görmeyecek mi diye kısaslama cabası.

Siz böyle bir değil gösterirseniz bende derim ki o zaman sizin deyişinize göre;

Bir kitap vardı; adamlar ''sigara bırakmak için 1000 neden'' diye..Böyle bir kitap yazmaya karar vermiş, yazmış sonunda muradına ermiş. Ama İstese 10.000 nedende bulur, biraz kazsa belki iki katını.

Demek istediğim nokta ise bahanler çok saymakla bitmez.

Siz kafanıza göre böyle yorum yaparsanız hurafeler, kaya göre yorumlamalar nerde kalacak, herkes her telden takılsın o zaman. Bahaneler hazır zaten tek bahane bitir işi.

Dön kapıya sırtını marş marş ywni kapı aramaya.

Müzikte bile orkestra vardır. Resimde ahenk, binada mühendislik. Herşeyin bir nizamı, usülü var.

Doğru değil mi?

Son düzenleme:

Katre_i Saadet

Acemi
Uzaklaştırıldı
ne güzel valla.farzlar 3 kuruşluk adamlar yüzünden tartışılıyor.
allahın koyduğu kanunları kuralları hiçbir kul değiştiremez.değiştirilmesi taklif dahi edilemez......anayasadaki bazı kuralları korkudan teklif dahi edemiyosunuz kalkmış burda allahın kanunlarını tartışıyosunuz.. yazıklar olsun size..alah ıslah etsin. kimsiniz ki siz..herkes haddini bilsin.

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
ne güzel valla.farzlar 3 kuruşluk adamlar yüzünden tartışılıyor.
allahın koyduğu kanunları kuralları hiçbir kul değiştiremez.değiştirilmesi taklif dahi edilemez......anayasadaki bazı kuralları korkudan teklif dahi edemiyosunuz kalkmış burda allahın kanunlarını tartışıyosunuz.. yazıklar olsun size..alah ıslah etsin. kimsiniz ki siz..herkes haddini bilsin.
Sn.kanaatkar bence siz haddinizi bilin !
Ne oluyor öyle 3 kuruşluk-5 kuruşluk falan herkese fiyatmı bastınız ??
İşinize gelmeyeni okuyunca terbiyesizleşmeyin kimse burda kafasından birşey uydurmuyor kaynağıyla ekliyoruz..
Haddinizi aşıcaksanız,terbiye sınırlarını aşıcaksanız yazmayın efendim!

R

redyellow

Ziyaretci
ilk yazıdaki konuşmada başı açık namaz kılmakla ilgili bir açıklama yok, ben göremedim. kim bu başı açık namaz kılmak günah değildir diyen anlamadım. (ben günahtır vs. demiyorum sadece konunun ilk yazısındaki açıklamada böyle bir şey yok diyorum)

Katre_i Saadet

Acemi
Uzaklaştırıldı
arkadaşım tartışılacak konu vardır tartışılmayacak konu vardır.ayetler tartışmaya açık konular değildir..allahın tek bir ayetine bile şüpheyle bakılması sizi dinden çıkarmaya yeter de artar bile.nasıl ki kemalizm denen ideolojide başı kapalılar düşman gibi görülüp asla meclise girilmesi istenmiyor ve bunun tartışması bile bazı kemalistleri azgın boğaya çeviriyor.bu konuya da saygı duyup sesinizi kesiceksiniz.hoş, dini olupta imanı olmayana bazı önemli düsturları kabul ettirmek zordur ama.nasıl ki kemalizmde bazı kurallar değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemezse bizim namaz kılarken başaçık namaz kılınır diye sallama bir kural koymamız o derece abestir.bunu anlayabilecek yaşta olduğunu düşünüyorum.yalnızca biraz mantık kullanılması şart.kullanmayınca da böyle ulu orta haddi aşıp "tartışma yapıyoz biz" ayaklarına yatıyosunuz ..valla da billa da hayranım size..amacınız belli ..

neseyayli

Amatör
Üye
Eğer 4/4lük olma gayretinde olacaksak başı örtülü olmakta fayda var,din kaideler bütünüdür, abdest alırken ya bu seferlik de ayaklarımı yıkamayayım demek gibi birşey bu..
Bu kabilden birşeyin söz konusu olması bile beni rahatsız etti.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Önemli olan insanın içinin temiz olup olmadığıdır.
Başın açık olup olmaması bir şeyi değiştirmemeli.
Benim mantık böyle diyor..

alone

Tecrübeli
Üye
Zekeriya Beyaz kim yavvv epeydir adını duymamıştım tüğylerim diken diken oldu yüz karası bir din adamı işte sempati topluo aklı sıra...

Başı açık Kur'an dinlenebilir saygıdan kapatılıyor zaten buda kişiye kalmış...
Namaza gelince;namaz kıldılarda bi kapatmak mı zor geldi...
Ya hu sanki baş kapatılıo diyemi namaz kılamıyorlarda bu konu böyle gündeme geliyor.
Bunların amacı kafa karıştırmak yoksa bu soruları soranların namaz kılmak gibi bir gayreti olduğunu düşünmüyorum maksat farklı...

Abdestte almayalım,aman dualarda uzun geldi onlarıda okumayalım yok böyle bişey yok öjeyle kılalım mı vs vs...

O seccadenin başına bir geçinde sonrası kolay bir örtünmesi mi zor gelirmiş müslümana...

Zekeriya hocadan din dersi alırsak yanmışız!

Üst Alt