• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Başı açık namaz kılmak günah değildir

Okunuyor :
Başı açık namaz kılmak günah değildir

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
neyse siz nasıl anladıysanız öyle olsun :)

isyan_her_yerde

Tecrübeli
Üye
Hadi bir kez daha yazayım :)
şunu anlatmak istemiştim... bir kulun yanına bile öyle gelişi güzel gidemiyorsak
yaradanın huzurunda nasıl bu kadar vurdum duymaz davranabiliyoruz ...
Çok gerçekçi bir bakış açısı sonuna kadar katılıyorum.

Ya aslında bu tür arayışların arkasından doğabilicek abdest almadanda namaz kılınırmı cemaatle niye kılıyoruz kaldıralım camiileri vs vs gibi bir çok islamiyete zarar vermek isteyen örgütlerin önünü açıcaktır.

gordionum

Tecrübeli
Üye
arkadaşlar herkesten önemle rica ediyorum; varsayımla hareket etmeyin, zira arkası olumsuzluk içerir. Allahaşkına Allah sizi yaratan ne olduğunuzu bilmiyormu? kaldı ki yorumda yalnızkelimesi bu şekilde verildi. yaratana saygının giyim-kuşamı olurmu? siz banyo yaparken kalp krizi geçiriyorsunuz! durun ben giyinip TEKBİR GETİRECEM DENİRMİ?

isyan_her_yerde

Tecrübeli
Üye
açık zikir ile gizli zikir arasında fark varmıdır sayın arkadaşım ?

Siz sadece cemaatle namaz kılarkenmi kılık kıyafetinize dikkat edersiniz ?

ya kaldıki herkes aynı olguyu aynı şekilde yorumlamak zorunda değil sayın gordionum.

Ölüm ve kaderdeki beklenmedik daha doğrusu bizim kontrolumuzun dışındaki bütün gelişmeler Hz. Allah c.c. nin emri ile olur peki bizim kontrolumuzdakileri neden bize bırakılmıştır ? neden cennet ile cehennem vardır ?

İslamiyette hiç bi şeyde zorlama yoktur isteyen istediği gibi ibadet eder ama bunu islamiyete mal edemez. Bu Hz. ALLAH c.c. ile kul arasındadır. burada belirtilen düşünceler ise biz aciz kulların bilebilicekleri kadarı ile olan yorumlarıdır. O yüzden herkes kendi düşüncesinde kalmalı e karşındakine saygı göstermelidir anlamasa bile.

gordionum

Tecrübeli
Üye
hayatım sonuçta ibadet! yaratana karşı şükran... seni yaratana YALNIZKEN SAÇIN OLUP ŞÜKRETMEK HATAMIDIR? Haaaaaaaaa!! bu olay ileriye taşınmasın. yani dejenere şekile sokulmasın. elbette toplumla yapılanda kurallar vardır. en azından NA MAHREMLİK! ama dikkat buyurun ben onu en baştan ayırdım.

isyan_her_yerde

Tecrübeli
Üye
kendi kendinize stres yapmayın sakin olun bide şu harfleri uzatarak yazmayın en azından bana karşı yazmayın.

öncelikle sizin neyi ayırıp ayırmadığınıza bakmıyorum konuya yorum yapıyorum.

benim bu konudaki düşüncem sadece bayanları değil erkeğinde kendi nizamında namaz kılmasıdır.

bana cevap vermek zorunda değilsiniz.

celik_suat

Amatör
Üye
Diyelim ki bir siyasi liderle görüşme imkanınız oldu ve odasına gideceksiniiz üzerinizde spor bir kıyafet var amann sende boşver bu kıyafetle de görüşürüm mü dersiniz yoksa hemen üzerinizi değiştirip son derece şık bir kıyafetmi giyinirsiniz ?
sanırım hepimiz 2 şıkkı tercih ederiz
peki kainatı yaratanın huzuruna çıkılınca bu ne vurdum duymazlık
hani kişi evde yanlızsa örtü örtmekle zorunlu olmasa bile bu bir saygıdır madem bir zorunluluk yok diye bizlere merhamet etmiş bu hoş görüyü su istimal etmek ne kadar doğru bilemiyorum
syn; mekselina,

bu benzetmeniz ve yaklaşımınıza katılmak mümkün değil.bence alakası yok.

ashenarşi

Kıdemli
Üye
arkadaşlar herkesten önemle rica ediyorum; varsayımla hareket etmeyin, zira arkası olumsuzluk içerir. Allahaşkına Allah sizi yaratan ne olduğunuzu bilmiyormu? kaldı ki yorumda yalnızkelimesi bu şekilde verildi. yaratana saygının giyim-kuşamı olurmu? siz banyo yaparken kalp krizi geçiriyorsunuz! durun ben giyinip TEKBİR GETİRECEM DENİRMİ?
Afedersiniz, sizin savunduğunuzda kendinizce veya kulaktan dolma bilgilerle, kısacası VARSAYIM. Yanlış mı diyorum :)

Üst Alt