• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Başı açık namaz kılmak günah değildir

Okunuyor :
Başı açık namaz kılmak günah değildir

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyeliği'ne atanan ilk kadın üye olan Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı ve MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Prof. Dr. Mualla Selçuk, Kuran ve Fatiha Suresi okunurken başını örtmedi. Duayı da başı açık yaptı. Böylece 28 Şubat sonrası radikal bir başlangıç yaptı. Bu konuda Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Zekeriya Beyaz,Prof. Dr. Mualla Selçuk'un Kuran okunurken başını örtmemesini Gayet normal diye yorumladı. Bu bir gelenektir. Dini bir dayanağı yoktur. Yani hakkında ayet ve hadis yokturdedi.
Başı açık namaz kılmak günah değildir..Yorumlarınız...

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Namaz kılmak günahdır, değildir.

Namaz başı örtülü kılınır.
Kadından imam olmaz.
Kadın cemaatte ön safta ara safta bulunamaz. Ben böyle öğrendim. Bunun mezhebi, meşrebi, tarikatı, cemmati değil, bilmem gereken buydu.

İlla başı açık kılmak istese hadi, namazını 5 vakit kılacak mı?

Kıldıda kılana dur diyen mi oldu? İlla müslümana işkence yapmak istiyorlar.

İşte böyle Din işlerine çomak sokuyorlar

gordionum

Tecrübeli
Üye
kadın yalnız ise neden olmasın? madem Allahü teâlâ-ya (C.C) perde yoksa bu olayda normaldir.

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Diyelim ki bir siyasi liderle görüşme imkanınız oldu ve odasına gideceksiniiz üzerinizde spor bir kıyafet var amann sende boşver bu kıyafetle de görüşürüm mü dersiniz yoksa hemen üzerinizi değiştirip son derece şık bir kıyafetmi giyinirsiniz ?
sanırım hepimiz 2 şıkkı tercih ederiz
peki kainatı yaratanın huzuruna çıkılınca bu ne vurdum duymazlık
hani kişi evde yanlızsa örtü örtmekle zorunlu olmasa bile bu bir saygıdır madem bir zorunluluk yok diye bizlere merhamet etmiş bu hoş görüyü su istimal etmek ne kadar doğru bilemiyorum

Venhar

Üye
Ben öyle bişey mi dedim
yazdığımı bi kez daha okuyun lütfen

Venhar

Üye
Hadi bir kez daha yazayım :)
şunu anlatmak istemiştim... bir kulun yanına bile öyle gelişi güzel gidemiyorsak
yaradanın huzurunda nasıl bu kadar vurdum duymaz davranabiliyoruz ...

peki kainatı yaratanın huzuruna çıkılınca bu ne vurdum duymazlık
hani kişi evde yanlızsa örtü örtmekle zorunlu olmasa bile bu bir saygıdır madem bir zorunluluk yok diye bizlere merhamet etmiş bu hoş görüyü su istimal etmek ne kadar doğru bilemiyorum

Üst Alt