• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Basen yağları nasıl eritilir

Okunuyor :
Basen yağları nasıl eritilir

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Türk kadınlarının bir çoğunda büyük basen sorunu mevcuttur. Aslında geniş kalça ve basenin temelinde anatomik olarak kalça leğen kemiğinin geniş olması yatmaktadır. Kadınların kalça yapıları zaten östrojen hormonunun etkisiyle ergenlik çağlarında genişlemeye başlar. Bu genişleme onların kolay doğum yapmalarını sağlamak amacıyla yaratıcı tarafından verilen bir ödüldür. Ancak bazı hanımlardaki aşırı büyüklük ve geniş basenler sosyal ve günlük ilişkilerinde komplekslere yol açabilmektedir. Kimileri bu büyük basen meselesini yağ yakıcı haplar, estetik tedavi yöntemleri veya liposakşın gibi alternatiflerde ararken kimileri de diyet ve egzesiz yoluyla bu soruna çözüm aramaktadır.

Geniş basenin birinci nedeni anatomik kalça büyüklüğü iken diğeri ise vücudun bünyesel yağ biriktirme potansiyeli ve kapasitesinin yüksekliğinde yatmaktadır. Şayet basendeki yağları ve fazlalıkları eritememe sorununuz varsa kalça leğen kemiğinizi küçültemeyeceğinize göre o bölgedeki kalça yağlarını eritip yakmak en akıllıca çare olacaktır. Aerobik egzersizlerle birleşen jimnastik hareketleri bu kalca basen kilolarını eritim incelterek küçültmede iyi bir yol olacaktır. Bu yöntemle basen yağlarını eritmek için günlük tekrarlayacağınız küçük hareketlerle basen ve bacak basenlerini kısa sürede zayıflatabilirsiniz.

Basen inceltici hafif egzersizler

Bu sportif egzersizleri ne kadar uzun süreyle deam ettirirseniz o kadar fazla yağ ve kalori yakarsınız. Hafif egzersiz hareketleri sizin tüm vücudunuzun kaslanmasına ve kas yaparken de yağ eritmesine yardımcı olacaktır. Böylece hem fazla kalça yağlarından kurtulacaksınız hem de baldır ve basen bölgeniz daha sıkı ve diri bir hale gelecektir.

Bu basit hareketler sırasıyla:

1.) Yürümek, jogging yapmak: yürüyüş ve jogging gerçekten kalça basen popo ve baldır yağlarını eritmede en etkili ve kesin sonuç alıcı yoldur.Uzun süreli ama normal tempoda günde yapacağınız 1-2 saatlik yürüyüsler sizlere 1-2 ayda olumlu olarak yansıyacaktır. Yürüyüş için en uygun zamanlar sabahın erken saatleridir. Vücudun kahvaltıdan önce kalori kaybetmeye hazır olduğu bu vakitte yapacağınız 45-60 dakikalık bir yürüyüş hem günlük metabolizmanızı hızlandırarak gün boyunca kalori yakmaya devam etmenizi sağlayacak hem de sizi daha zinde tutacaktır. Yürüyüşün ardından alacağınız ılık suyla bir duş ile de kalça ve uyluk bölgesinin kan dolaşımını hızlandırmış olursunuz. Bu da kalori yakmaya yardımcı olur.

2.) Bisiklet sürmek: Bisiklet sürmek te karın ve basen yağlarını ve fazla kiloları eritmede süper bir yöntemdir. Kalça ve basen eritme yöntemleri arasında bisiklet sürmek hem eğlenceli hem de hızlı yağ yakan bir hobidir.rmal olmalıdır. Böylece güçlü bacak kaslarına da zamanla sahip olacaksınız. Fazla zamanınız yoksa bu durumda ev bisiletlerinden de faydalanabilirsiniz.

3.) Kaykay sürmek: Ülkemizde pek yaygın olmayan bu spor genelde genç kızlar için hem eğlenceli hem de kalori harcayan bir hobidir. Tabi bunun için dengede durmayı öğrenmeniz gerekir.

4.) Kalça ısıtıcı jimnastik hareketleri:Yukarıda sayılan hafif hareketlerin yanında bir de bu iş için özel yapılan egzersiz ve cimnastik hareketleri vardır. Squat adı verilen çember çevirme de basen yağlarını kolayca eriten bir spordur.

5.) Ağırlık kullanarak kalça basen eritme: yandaki fotoğrafta gördüğünüz gibi ağırlık kullanarak bacağınızı gerip ağırlıkları iki yanak kaldırıp bir süre beklerseniz, kalçanızda ve baseninizde hafif bir ağrı hissedersiniz. Bu basen ağrısı yağların yakıldığını göstermektedir. Sık devam ederseniz baseniniz zamanla kalmaz ve yok olur.
kadinca.net
 

mopsy

Emektar
Üye
Türk kadınlarının bir çoğunda büyük basen sorunu mevcuttur.
Merhaba!

Cografyam karisti:

Baslik;Basen yağları nasıl eritilir
Resim;Gobek yagini tutan kadin
Ilk cumle; Türk kadınlarının bir çoğunda büyük basen sorunu mevcuttur.

Hani bir sorayim dedim de;
Bu Basen gobek yagi mi?
 

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Merhaba!

Cografyam karisti:

Baslik;Basen yağları nasıl eritilir
Resim;Gobek yagini tutan kadin
Ilk cumle; Türk kadınlarının bir çoğunda büyük basen sorunu mevcuttur.

Hani bir sorayim dedim de;
Bu Basen gobek yagi mi?
O yağ sorunu olan bayanların temsili bir resmi sayın mospy..:freakedout:

Siz kaşındınız buyrun basen yağı sorunu olan bir hanım sabah sabah coğrafyanız karıştığı gibi göz zevkinizde karışsın...:))
 

Masterlord

Kıdemli
Üye
:freakedout:
Masterlord böyle bir hanım arıyordu.
Mutlaka haberdar etmek lazım..

muhahaha
bu ne ya

ben hanım arıyordum sosyalist
sen karıştırdın galiba

yani kadın arıyorum:prv::freakedout:

Forumda ama bakmadı bile korktu sanırım...basen yağlarından yanlış anlamayın...:freakedout:
Yoksa her kadın güzeldir..
yok ama ekonomik yönden baya maliyetli

ayda 3.000 tl alsan

yinede yetisemessin... evin beti bereketi kalmaz
hehehe

bilmezmiyiz
her kadın güzeldir:freakedout:
 

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
muhahaha
bu ne ya

ben hanım arıyordum sosyalist
sen karıştırdın galiba

yani kadın arıyorum:prv::freakedout:
:freakedout:
Hani cinsel gücünün çok yüksek olduğunu,
tek hanımla nasıl idare edeceğini söyleyip duruyodun ya..
Sadık kalabilmen için bu iyi çözüm olur diye düşünmüştüm..
Sen yine de bir düşün..
 
Üst Alt